Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Népiesen beszélő munkatársat...

Népiesen beszélő munkatársat hogyan lehetne visszaszoktatni a normális beszédmódra?

Figyelt kérdés

Az egyik kollégámnak tavaly kifejtettem, hogy engem nagyon tud idegesíteni, ha valaki parasztosan beszél. Azóta ő folyton így beszél, de a többiek szerint akkor is, ha én nem vagyok ott. Miért jó az neki, hogy ő lett a főparaszt, a "népiesch" a munkahelyen? Már az egész hivatal rajta nevet a háta mögött.

Többen kérték már, hogy hagyja abba. Lepereg róla. "Parasztgyerök vónék én, paraszti ágyba' eszkábáltak össze engömet. Nem is tunnék mán máshogyan beszíni." Ezt felelte. Pedig amikor idekerült, tök normálisan beszélt. Ami a legidegesítőbb, hogy az ügyfelekkel is így beszél, azok meg csak néznek szegények, mint Rozi a moziban.


2020. júl. 17. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem első nap csupán erőltette magát, hogy normálisan beszéljen. De nehéz "levedleni" az akcentust, ha az ember ilyenben nőtt fel - tudtad, hogy már a kisbabáknak is van akcentusuk?
2020. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, normális persze csak idézőjelesen, neki ez a normális
2020. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Ha sokáig él majd itt automatikusan át fog állni.
2020. júl. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem megváltoztatni nem tudod, de nem is lenne helyén való.

Pont azt mondják sokszor, hogy a magyar nyelv azért is ilyen szép, mert nagyon sok tájszólás előfordul.

2020. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez nem tájszólás, hanem erőltetett műnépiesség.
2020. júl. 17. 16:35
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Na, az viszont igencsak kellemetlen, nektek pedig zavaró lehet.
2020. júl. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
No meg az ügyfeleknek, akik nála kapnak sorszámot a hivatalban.
2020. júl. 17. 17:05
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
Mindenki olyan dialektusban beszél, ahogy akar. Ha jól végzi a munkáját, akkor szállj le róla.
2020. júl. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Klasszikus troll. Figyelemhiánya van. Max. ignorálni tudjátok a viselkedését, és úgy kezelni őt, mintha rendesen beszélne. Nem ér meg annyit, hogy idegeskedj, abból merít energiát. Bár így, hogy ügyfelezik is, valószínű nélkületek is kap elég visszajelzést ahhoz, hogy ne hagyja abba.
2020. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Őt én így fogadnám el.
2020. júl. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!