Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Népiesen beszélő munkatársat...

Népiesen beszélő munkatársat hogyan lehetne visszaszoktatni a normális beszédmódra?

Figyelt kérdés

Az egyik kollégámnak tavaly kifejtettem, hogy engem nagyon tud idegesíteni, ha valaki parasztosan beszél. Azóta ő folyton így beszél, de a többiek szerint akkor is, ha én nem vagyok ott. Miért jó az neki, hogy ő lett a főparaszt, a "népiesch" a munkahelyen? Már az egész hivatal rajta nevet a háta mögött.

Többen kérték már, hogy hagyja abba. Lepereg róla. "Parasztgyerök vónék én, paraszti ágyba' eszkábáltak össze engömet. Nem is tunnék mán máshogyan beszíni." Ezt felelte. Pedig amikor idekerült, tök normálisan beszélt. Ami a legidegesítőbb, hogy az ügyfelekkel is így beszél, azok meg csak néznek szegények, mint Rozi a moziban.


2020. júl. 17. 14:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük végig a lehetőségeket:

Ha a kollégáknak nem tetszik ahogy beszél de a munka teljesítménye jó akkor kénytelenek vagytok elfogadni így.

Ha csak megjátszott beszédmód akkor érdemes nem törődni vele és ha nem ér el vele semmilyen reakciót akkor valószínűleg abba hagyja majd.

Ha az ügyfelek nem értik meg akkor ebből előbb-utóbb lesz majd negatív visszajelzés a vezetőség felé. Ők majd figyelmeztetik.

2020. júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ö poenra veszi csak a dolgokat.

Hasonlit ahhoz a filmhez ahol egy tözsdeügynök felvett egy masik akcentust :)

2020. júl. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
21%

Micsoda beképzelt pesti tuskó lehetsz, ha idegesítő számodra, hogy valaki népiesen beszél :D


Amúgy meg semmi közöd hozzá, hogy kinek milyen tájszólása van. Nagyon alacsony lehet az IQ-d, ha ezt nem vagy képes tolerálni.

2020. júl. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, most megszívtad kérdező. Ameddig ott dolgozol, valószínüleg így fog beszélni a kollégád, téged meg ehet az ideg... :D
2020. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is figyelemhiányos, és azt hiszi, hogy vicces. Lehet, hogy valahol hallott ilyen kabarét, és azért tolja.

Én annyit tennék, hogy egyszer megmondanám neki, hogy sokan kinevetik a háta mögött, és van különbség azon, hogy nevetnek rajta, mert szellemes, és azon, hogy kinevetik. Lehet, hogy hülye vagy barátom, de azért nem kell hivalkodni vele!


Ügyfelezésnél viszont ez nagyon nem normális hangnem, főleg, ha mindenféle ügyféllel ezt produkálja. Gondolok itt arra, hogy én is voltam ügyfeles, és voltak poénkodós ügyfeleim, na azoknál tényleg vettem a lapot és viszonoztam is. De másik ügyfélnek nem mertem volna azt megengedni.


Lehet az is, hogy szándékosan idegesít, és így szívja le az energiátokat. Erre az lehet a megoldás, hogy veszed a lapot, és úgy állsz hozzá. Na az majd nem fog neki tetszeni.


"No barátocskám, ha parasztgyerök vagy, akkor parasztul is kell veled viselkedni. Ha nem értösz a szép szóból, hogy így nem illik viselkedni, akkor majd megtanítunk másképp, amíg meg nem tanulod a leckét."


Egyébként simán fel is nyomhatjátok a főnöknél, hogy rontja a munkamorált, és lejáratja a munkahelyet az ügyfelek előtt.


Normális esetben - ha erre több visszajelzés is jön, akkor a főnök el fog vele beszélgetni.


Nem tudom, hogy milyen ügyfelezős hely ez, pl. ha posta, akkor azt tenném, hogy egy-két barátomat megkérném, hogy adjanak fel nála valamit. kifejezetten nála. Ha így beszél, akkor kérjék ki a panaszkönyvet, és írják be a bunkó viselkedést, hívják ki az osztályvezetőt, csináljanak balhét. Na abból tanul.

2020. júl. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!