Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már olyan munkahelyeteket...

Volt már olyan munkahelyeteket, ahol egyszerűen alig volt munkátok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Fél éve vettek fel egy helyre, de igazából már én magam sem tudom miért. Ketten vagyunk egy munkára (illetve nem pont ugyan arra a munkára, de majdnem). Vannak feladatok amiket egymás között kell(ene) leosztanunk, meg vannak egyéni munkák is, de az kevesebb. Kollégám több éve ott van már. Már alapból úgy kezdődött, hogy neki kellett volna betanítania, de ez kb. úgy nézett ki, hogy mindenért könyörögnöm kellett, hogy mutassa már meg, mert nem lehetek automatikusan tisztában minden belső folyamattal. Most ott tartunk, hogy kvázi minden munkát "elvesz" előlem, és hiába kérdezgetem, és mondogatom folyton, már napi szinten, hogy segítsek-e, egyszerűen lepattint hogy nem kell, de közben morog magában, hogy neki megint mennyi dolga van, én meg ott ülök a gép előtt, mint egy kuka (ezt én mondom, nem ő), és szó szerint nem csinálok semmit, holott nagyon szívesen végezném a munkámat, de így nincs milyen munkát elvégezni. Hab a tortán, hogy mostanában kezdte el az orrom alá dörgölni, hogy ő diplomás, nekem meg csak OKJ-s szakmám van (Pl. ártatlan megjegyzések a diploma fontosságáról). És legszebb az egészben, hogy senki nem foglalkozik velem. Senkit nem érdekel, hogy sokszor egész nap alig van munkám, ami van az is max 1-1,5 órát tesz ki. Először azt hittem, hogy valami problémájuk van velem, és majd próbaidő alatt megszabadulnak tőlem, de már 3 hónapja lejárt a próbaidő, én ott vagyok, a helyzet pedig változatlan.

Egyszerűen ezt az egészet nem tudom hova tenni, de minden esetre baromi rosszul érzem magam emiatt. Utálom, hogy a semmiért ülök ott 8 órát. Tudom, hogy valaki összetenné a két kezét egy ilyen melóért, de én utálom feleslegesnek érezni magam, és itt pont annak érzem magam. Már minden porcikámmal gyűlölök bent lenni. Ha valami bajuk van velem, miért nem küldenek el? Felmondani a vírus miatt nem merek, mert most esélytelen másik munkát találni.



2020. júl. 17. 18:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%

Elozo munkahelyem ilyen volt. Alig volt munka, de a kollegam meg allandoan nezte, hogy mit csinalok, amikor nem dolgozok. 8 honapig birtam ott.


Mostani helyen szinte mindig van mit csinalni, de nem szakadok meg a munkaban, sokkal jobb, mint bent ulni es 5-6 orakat unatkozni.

2020. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

"Milyen jellegű az a munka, ahol azt mondják, hogy 1,5 év és kész?"


Gyerekkel otthon lévő anyuka pozicióját töltöttem be. Közalkalmazott voltam.

2020. júl. 17. 19:43
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Mégis, milyen okj-d van és miféle melóhely ez, ahol van ennyi pénz felesleges emberek bérére???


Ha a kedves kolléga nem akar betanítani, munkát osztani részedre, akkor vigyél be egy-két jó könyvet és olvasd - ha meg rákérdeznek, akkor nyugodtan mondd meg, hogy nincs munkád és nem szeretsz értelmetlenül ücsörögni.

2020. júl. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Vállalkozási és bérügyintéző végzettségem van.
2020. júl. 17. 19:57
 15/25 anonim ***** válasza:
76%

En is pont igy voltam.


Kozvetlen fonok nyugdijaj diploma es nyelvtudas nelkuli no.

Kollegam:diplomaval,nyelvtudassal.

En: odavago diplomaval es 2 nyelvtudassal.


Napi 8 orat voltam ott. Nap egy orat tudtam csak dolgozni. Ok is napi egy orat dolgoztak.


Aztan 3 honap utan kirugtak. Akkor elmondtam az igazgatonak,h a maradek ket ember is sok erre es max napi egy orat dolgozik,ugyh ne alkalmazza napi 8 oraban...


Megvaltas volt,h vegre kirugtak onnan. Minden nap fejfajassal ertem haza a rossz irodai legkor miatt.


Most mar 10 eve vallaljozo vagyok. Szezonban agyondolgozom magam. De,amikor nincs munka,akkor nem kell ugy tennem. Az akkori diplomas fizum 4-5x-et keresem meg es ez csak tobb lesz.

2020. júl. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Persze volt biztonságiőr voltam
2020. júl. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
kezdj el keresgélni. csak mert covid van, nem állt le az élet, simán találhatsz mást. addig pedig olvass, netezz és örülj az ingyen pénznek.
2020. júl. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
vannak online excel tanfolyamok, stb. rengeteg online tanfolyam van, szerintem csinálj olyanokat. nem muszáj unatkozni, ha van egy géped.
2020. júl. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes, akiket én ismertem bérügyintézők, azok majd belefúltak a munkába.


Jó munkahelyed lehet ez, én tuti kihasználnám a sok szabadidőt privát célokra pl. önfejlesztésre, de az is tuti, hogy ha be se tanítanak a melóba, akkor releváns munkatapasztalatod sem lesz, hiába megy az időd....

2020. júl. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Az előző helyen nekem is sok mumkám volt. Jó, a belemet azért nem kellett kihajtani, de bőven kitöltöttem a 8 órás munkaidőt, és nem voltam egyedül. A közvetlen felettesem a Munkaügyi vezető volt. Nagyon jó fej volt, mindenben segített, plusz volt még egy ügyintéző. Vele is jóba voltam kolléga szinten. A fizetés a közalkalmazotti bértábla szerint volt, szoval nem a legjobb, de nagyon szerettem.
2020. júl. 17. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!