Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már olyan munkahelyeteket...

Volt már olyan munkahelyeteket, ahol egyszerűen alig volt munkátok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Fél éve vettek fel egy helyre, de igazából már én magam sem tudom miért. Ketten vagyunk egy munkára (illetve nem pont ugyan arra a munkára, de majdnem). Vannak feladatok amiket egymás között kell(ene) leosztanunk, meg vannak egyéni munkák is, de az kevesebb. Kollégám több éve ott van már. Már alapból úgy kezdődött, hogy neki kellett volna betanítania, de ez kb. úgy nézett ki, hogy mindenért könyörögnöm kellett, hogy mutassa már meg, mert nem lehetek automatikusan tisztában minden belső folyamattal. Most ott tartunk, hogy kvázi minden munkát "elvesz" előlem, és hiába kérdezgetem, és mondogatom folyton, már napi szinten, hogy segítsek-e, egyszerűen lepattint hogy nem kell, de közben morog magában, hogy neki megint mennyi dolga van, én meg ott ülök a gép előtt, mint egy kuka (ezt én mondom, nem ő), és szó szerint nem csinálok semmit, holott nagyon szívesen végezném a munkámat, de így nincs milyen munkát elvégezni. Hab a tortán, hogy mostanában kezdte el az orrom alá dörgölni, hogy ő diplomás, nekem meg csak OKJ-s szakmám van (Pl. ártatlan megjegyzések a diploma fontosságáról). És legszebb az egészben, hogy senki nem foglalkozik velem. Senkit nem érdekel, hogy sokszor egész nap alig van munkám, ami van az is max 1-1,5 órát tesz ki. Először azt hittem, hogy valami problémájuk van velem, és majd próbaidő alatt megszabadulnak tőlem, de már 3 hónapja lejárt a próbaidő, én ott vagyok, a helyzet pedig változatlan.

Egyszerűen ezt az egészet nem tudom hova tenni, de minden esetre baromi rosszul érzem magam emiatt. Utálom, hogy a semmiért ülök ott 8 órát. Tudom, hogy valaki összetenné a két kezét egy ilyen melóért, de én utálom feleslegesnek érezni magam, és itt pont annak érzem magam. Már minden porcikámmal gyűlölök bent lenni. Ha valami bajuk van velem, miért nem küldenek el? Felmondani a vírus miatt nem merek, mert most esélytelen másik munkát találni.



2020. júl. 17. 18:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
izgi lesz ha majd szabin lesz a kollégád, te meg nem tudod, hogy lehet ellátni a munkát.
2020. júl. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Hát igen, ebbe bele sem merek gondolni, pedig nyílván valós gond. Akár betegszabira is bármikor mehetne. Gondolom akkor már a főnököt is jobban érdekelné...
2020. júl. 17. 20:44
 23/25 A kérdező kommentje:

Én komolyan nem értem ezt az egészet. Rémálmaimban sem gondoltam volna, hogy valaha ilyen kellemetlen helyzetbe kerülök. Bár biztos lesz ennél sokkal rosszabb is az életben. Na mindegy.


Köszönöm a választ mindenkinek! Az összesre ment a zöld!

2020. júl. 17. 20:52
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Velem gyakornokként volt olyan, hogy reggel bementem, kb. max 1-1,5 órás munka volt, rosszabb esetben fél óra alatt végeztem. Utána eleinte kérdezgettem a felettesemet, hogy van-e még munka, de mivel vezető beosztásban volt és még volt rajtam kívül pár embere pont nem érdekelte, így adott valami olyan munkát, amit már tegnapelőtt megcsináltatott mikor ugyanezt a kérdést feltettem neki. Akkor kellett a pénz, így elücsörögtem - ez nyáron volt. Utána jött megint az egyetemi időszak, amikor már be kellett járnom órákra, ekkor csak heti 20 órát tudtam menni a korábbi 40 helyett, mire kitalálták, hogy felvesznek még valakit, mert a heti 20 órában nem fogom tudni ellátni a teendőket. Jött is az új lány, sokszor átfedésben voltunk ott, mert ő is ugyanakkor ért rá az órái miatt, mint én. Ő nem hagyta annyiban, és eleinte engem nyagatott, hogy milyen feladatokat tud-e még csinálni, majd ment a felettesünkhöz, hogy adjon neki munkát, mert unatkozik, aki mivel a hosszas nyaggatás után már nem tudott neki feladatot adni, mondta, hogy menjünk nyugodtan haza.

A város másik szélén volt a munkahely, így nem örültem mikor már többedjére is fél óra munka után az új gyakornok nyaggatása miatt a főnök hazaküldött - és a kiestt időt nem fizették ki, így hamar kerestem mást inkább.


Aztán egyetem után volt két munkahelyem. A munkakör révén ciklikus volt a munkamegosztás, bizonyos napokon rengeteg, más napokon szó szerint semmi. Ekkor próbáltam lefoglalni magam.

A mostani munkahelyemen egy olyan ember mellé vettek fel, aki folyton meg akart szakadni a munkában , majd kiderült, hogy csak a főnök irányába mutatja ezt , egyébként nagyrészt netezik. Ő hasonlóan nem volt velem túl segítőkész, mert azt hitte, hogy elveszem majd a helyét. Szerencsére a főnököm mutogatta mit csináljak, illetve más okból elküldik. Viszont a helyére felvettek valakit, hogy majd osszuk meg a munkát, hát nem tudom mit lesz, mert tényleg egy emberes....

2020. júl. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Én is dolgoztam hasonló helyen, csak engem még le is csesztek miatta, hogy nem dolgozom végig a 8 órát, csak ott ülök.
2020. aug. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!