Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kezdik agyondicsérni a szakmun...

Kezdik agyondicsérni a szakmunkásokat valaki leírná az árnyoldalt?

Figyelt kérdés
Fizetésben mindenki már 700ezer-1 millió közötti szavakkal dobállózik. Biztos van ilyen, de akik ilyen helyzetben vannak leírnák, hogy mennyi áldozattal és kezdőtőkével járt ez? És azt is, hogy a szakmunkások hány százaléka lehet ilyen talpraesett és szerencsés? Szerintem elég csekély, a többi a 150-250-es bérsávon mozoghat. Releváns véleményeket várok :)

2020. júl. 22. 02:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Aki vallalkozo, azt en nem tekintem szakmunkasnak, hanem az vallalkozo. A szakmunkas az en ertelmezesemben valaki, aki masnak dolgozik egy adott szakmaban, es az nem fog 700 ezret keresni, legeslegszerencsesebb esetben is maximum 300 korul.

Persze nyilvan ha villanyszerelo, szobafesto vagy hasonlo szakmakban akarsz vallalkozni, nem art elotte par ev gyakorlat alkalmazottkent. Aztan vallalkozokent meg mar a kepessegeken, marketingen, ismerosi koron es egyebeken mulik. Szerintem alapvetoen vallalkozokent barmivel lehet jol keresni, de ahhoz kell maga az ember is, nem fog automatikusan dolni a le, barmi is valakinek a munkaja.

2020. júl. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
150-250??? Felénk napi 15 alatt nem hogy szakit de segédmunkást is nehéz találni.
2020. júl. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%

Na, amikor a diplomásnak belelóg a keze a bilibe...szar ügy mi, haver?

Amúgy megsúgom, a legtöbb esetben képzés se kell hozzá, tehetség kell, meg végtelen szorgalom.

Ezt aztán nem váltod ki semmilyen protekcióval, egyetemre, anyámkínjára befizetett baromsággal.

2020. júl. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
#4-es, majd fikazd az egyetemet akkor is, ha orvosi ellatasraszorulsz.
2020. júl. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a #2-essel, aki vállalkozó, az az én szememben vállalkozó.

Párom alkalmazottként szakmunkás, 220-260 között kap (nettó) attól függ mennyi meló volt a hónapban.

Áldozat annyi, hogy nem légkondis irodában pötyög a számítógépen tiszta ruhában. Kezdőtőke nem kellett, jelentkezett a munkahelyre és felvették.

Rokonom szakmunkás területen vállalkozó, nagyon jól keres de amúgy tök "fölöslegesen", csak aludni jár haza, a hétvége az egy vasárnap amit végigalszik a kanapén, nyaralni meg 4-5 napra megy a Balatonra, mert onnan hamar vissza tud menni ha valami történik. Számomra ez nem érné meg, de ja, lehet vele nagyon sokat keresni.

2020. júl. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"150-250??? Felénk napi 15 alatt nem hogy szakit de segédmunkást is nehéz találni."

Csakhogy egyáltalán nem biztos, hogy minden napra jut neki olyan munka, amivel megkeresi azt a napi 15-öt. Talán pont ezért (is) 15 a 15...

2020. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Milyen szakmunkásra gondolsz?

Feltételezem a felkapott téma, építőipar (festő, vízszerelő stb). Áldozatok? Nem 5x8 órában keresnek ennyit, inkább 6-7x12-14 órában. Genetikától függően 10-20 év alatt bele lehet rokkanni. Cserébe eleinte nagy pénz, aztán az ennyi is marad. Mikor egy szakmunkás kezd megcsömörleni, belerokkanni az egészbe, a diplomás akkor kezd el élni, kinyílni előtte a világ, egyre többet keresni, sokkal jobb munkakörülmények és egészségi állapot mellett stb stb. És az olló életük végéig csak nyílik

2020. júl. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

"Mikor egy szakmunkás kezd megcsömörleni, belerokkanni az egészbe, a diplomás akkor kezd el élni, kinyílni előtte a világ, egyre többet keresni, sokkal jobb munkakörülmények és egészségi állapot mellett stb stb"


Azért ez nem feltétlenül van így. Sok diplomás is túlhajtja magát, nyilván nem olyan értelemben mint egy építőmunkás, de naaaaagyon messze tudnak lenni az egészségestől.

2020. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

#8: Túlzásba bárki viheti a munkát és a stresszt miatta, csak a diplomásra azt mondjuk idegroncs, fekélye van stb. a szaki meg alkesz lesz, ott nem firtatja senki miért. A fizikai megterhelést a szakmunkás nem igazán tudja elkerülni, a diplomás megkönnyebben tesz az egészségért.


#7

2020. júl. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Burkoló vagyok. Az volt oktatóm burkolóvállalkozó, és vannak emberei, minden emberének megadja a havi öt-hatszázezer forintot(nagyvárosi cég), persze nem herevakarásra adja! Luxusházakat újítanak, szóval mindent meg kell tudni csinálni, a legbonyolultabb eszközöket is ismerni kell, a legújabb technikákat, stb. Van, hogy kétmilliárdos(!) házon dolgoznak, és ott az oktatóm ilyen 20-30 milliókat kap, persze ebből adózni is kell nyilván.

Kőművesnek, burkolónak egy vállalkozó már nem nagyon ad 15 ezer alatt, sőt már még talán a segéd sem kap napi 12-13 ezer alatt. Ha jó vagy a szakmában, és nem egy szakképzetlen, buta kókler vagy, akkor igen jól lehet élni szakmunkásként. Benne vagyok építőipari csoportokban, és ha valaki napi 15 ezer alatt keres SEGÉDET akkor már kiröhögik! Én mondjuk nem tervezem ezt életem végéig csinálni, mert igaz a fizetés jó, de bele is rokkan az ember vénségére, szóval addig csinálom, amíg össze nem gyűjtök magamnak egyetemre, és kiszállok.

2020. júl. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!