Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kezdik agyondicsérni a szakmun...

Kezdik agyondicsérni a szakmunkásokat valaki leírná az árnyoldalt?

Figyelt kérdés
Fizetésben mindenki már 700ezer-1 millió közötti szavakkal dobállózik. Biztos van ilyen, de akik ilyen helyzetben vannak leírnák, hogy mennyi áldozattal és kezdőtőkével járt ez? És azt is, hogy a szakmunkások hány százaléka lehet ilyen talpraesett és szerencsés? Szerintem elég csekély, a többi a 150-250-es bérsávon mozoghat. Releváns véleményeket várok :)

2020. júl. 22. 02:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, pont ezekre voltam kíváncsi. És igazatok van vállalkozó meg a dolgozó más. De a vállalkozó sem olyan, hogy kezébe hullik a cég meg emberek, gépek és indul a buli. Mi a különbség a vállalkozó meg a munkása között? Milyen plusz kell hozzá? Milliós kezdőtőke, esetleg sok éves tapasztalat?
2020. júl. 23. 03:08
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Tízes vagyok. Én is tervezek vállakozó lenni a közeljövőben, szóval úgy válaszolok. Igen, kell hozzá tapasztalat, kell hozzá némi ész, mert tudnod kell magadat eladni, hirdetned kell magadat, és minimum egy segédet is fel kell venned magad mellé, meg persze a szerszámok. A segédet fizetned kell, a drága eszközöket meg kell venned, és be is kell fektetned a hirdetésekre is(névjegykàrtya, szórólapok, online hirdetés, stb). Ezen kívül magát a vállalkozást is csak pénzzel tudod elindítani, főleg ha kft-t akarsz a későbbiekben. Aztán, ha csak ketten is dolgoztok az elején, akkor is értened kell mindenhez a szakmàban, nem mondhatod azt egy 2 méteres lapnàl, hogy ,,Bocsi, én ezt nem tudom lerakni." Akkor ez fog rólad elterjedni. Magadat is, és az embereket is be kell jelentened, ez abszolút nem lesz olcsó. Aztán, ha rossz munkát végzel, akkor annak még per is lehet a vége, egyszer nem figyelsz oda, és több milliós mínuszban vagy(oktatómat vágta már át milliárdos ember, azt mondta, hogy több tízmilliót nem fizetett ki neki a megrendelő, szóval még tapasztaltként is verhetnek át), nagyon meg kell válogatni kinek dolgozol, és milyen szerződést adsz, na meg az embereidet is meg kell válogatni, mert koszos, börtöntöltelék, semmihez nem értő emberekkel nem fogsz kelleni sehova dolgozni, nem lesz megrendelőd. Oktatóm mesélte azt, hogy volt egy kőműves vállakozó barátja, aki elment egy milliárdosnak dolgozni, megkötötték a szerződést, és utána a megrendelő varriàlt, X falat máshogy rakja, Y falat is, szóval eltért a szerződéstől, a kőművesvàllalkozó meg nem írta át a szerződést, aztán amikor kész lett minden munka a tulaj odahívott két ellenőrt, és negyvenmilliós kárt hozatott ki velük, a megrendelő még a vállalkozót perelte be, és az összes emberét is elvette tőle, még a házat is elperelte a kőművestől, hogy ne kelljen őt kifizetni.

Persze autót is kell venned, az sem két forint, és nem lesz elég egy szakadt Suzuki személygépkocsi, kell minimum egy kisteher meg egy vontatvàny, de a legjobb egy platós kocsi. Meg persze járd ki az iskolát, dolgozz pár évet a szakmában és csak utána vállalkozz! Kókler már így is van elég a piacon, az építőipari csoportokat nézve. Mindenki 18 évesen akar vállalkozó lenni, 0 tapasztalattal és tudàssal, és úgy várja a milliókat, aztán nyilván belefullad, mert fogalma sincs a dolgokról, és örül, ha épp pert nem kap a nyakába. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2020. júl. 23. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. júl. 23. 03:44
 14/16 anonim ***** válasza:

A vallalkozo az nem szakmunkas, legalabbis nem a szo szoros ertelmeben vett szakmunkas, akkor is ha egyedul dolgozik, nincs alkalmazott.

A szakmunkas aki nem vallakozo hanem valakinek dolgozik es az nem keres 700.000et, hanem olyan 250 korul nettoban.

Ami az arny oldala hogy epitoiparban 10 orat dolgoznak 1 nap es nincsenek bejelentve rendesen hanem csak 4, jo esetben 6 oraba. Tovabba nem kapnak fizetett szabadsagot, fizetett unnepnapokat, munkaruhat mint egy nagy gyarban vagy barmilyen nagyobb cegnel dolgozo. Kivetel ha nagy epitiopari cegrol beszelunk de a legtobb eleg kicsi, nehany alkalmazott van csak, kulonosen videken.

Mikor en Magyarorszagon dolgoztam akkor napi 10 orat dolgoztunk de sajnos sok esetben meg a 8 ora sem volt meg mert pl kisebb munkaknal nem pont a nap vegere fejezzuk be a munkat, hanem lehet 2 teljes nap es 4 ora. 4 ora utan meg mar nem kezdunk bele semmibe hanem megyunk haza, holnap uj helyen kezdunk.

Tehat kevesebb volt a ledolgozott ora, igy kevesebb volt a fizetes is.

Volt arra is pelda hogy kint festettunk volna de esett az eso, 2-3 napig nincs munka. Regebben telen se volt munka, de ugy halottam mostanaban olyan sok munkajuk van az epitoipari dolgozoknak hogy telen se allnak le.


Orulok hogy nem Magyarorszagon dolgozok mert napi 4-6 oras minimalberes bejelentessel nem sok nyugdijam lenne kesobb. Bar ha meg mindig Magyarorszagon elnek akkor vallalkozasba kezdenek.

2020. aug. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Most leírta, hogy burkoló....érdekes, az orvosi témákban meg orvos, hogy is van ez?????????????? Azt a jó megváltó Istened te paraszt!


Nem gondolkodtál el, hogy ki kérne írni, minden tudó Isten vagy????????????

2020. aug. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
15, már elnézést, de soha nem írok orvosi témában. Soha nem is csinàlnàm azt a hivatàst, mert fóbiàs vagyok. Anonim oldalon meg egyébként sem tudom honnan veszed ki vagyok.
2020. aug. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!