Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy engedheti meg valaki...

Hogy engedheti meg valaki magának hogy fél év szabira menjen hogy „dolgozzon a lelkén“ és „rendet tegyen az életében“?

Figyelt kérdés

Bár szabinak hívjuk de fizetetlen vagyis egy petákot nem kap majd, sőt még a TBt is perkálhatja maga után.

Hogy engedheti meg magának valaki hogy fél évre kimaradjon a munka világából és egy petákot ne keressen mert „ dolgozik a lelkén“?


2020. júl. 23. 21:19
1 2
 11/18 Miss Endzsi ***** válasza:
69%
Elmentem passzív évre egyetemen. Fél évig nem csináltam semmit, mert dolgoztam a lelkemen, megérte. :) De nekem nem kellett TB-t fizetni.
2020. júl. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem ordibálni es kiakadni kell irigységből, hanem gondolkodni, hogyan teheted meg
2020. júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%
Tartalék, elkötelezettség a magam rendbetételére, az új iránti vágy, önbizalom.
2020. júl. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Azért azt tegyük tisztába emberek hogy Magyarországon vunk és a kérdező egy hétköznapi átlagos proli munkahelyre érthette a kérdést és nem csak gyár hanem egyéb cégekre irodákra nézve az a nagy büdös helyzet hogy elvonulhatsz fél év szabira főleg egy profitorientált /kis közép vállalatnál ahol 1hónap leállás is csődbe tenné a céget/de még az itthoni multik többsége 99,9 %-a se nyeli ezt be..de nagy eséllyel nem lenne hova visszamenni. Nem tudom biztos léteznek ilyen jóléti államok sőt 100% csak az nem Magyarország. Ha van is ilyen..esetleg az a maradék 1%. Ez olyan mint a home office rendszer is hiába bizonyosodott be hogy hosszútávon is mükődhet a dolog a magyar cégek nagy százaléka ennek ellenére is ragaszkodik az irodai jelenléthez mert annyira egy begyepesedett őskövület munkamódszerrel él az ország. Igen van úgy h az ember elfárad és elszeretne kicsit vonulni feltőltödni mert x év után bizony lemerülnek az elemek aki azt mondja ez nem igaz az hazudik. S bármennyire is motivált vagy akkor is egy idő után jönnek a kiégés jelei. S az sok rosszabb következményekhez vezet hosszú távon főleg egészségügyileg. Na körül lehet nézni hogy egyes államokban az emberek 50-60 éves létükre már testileg lelkileg roncsok. Minden 3ik 60 feletti embernek van vmilyen krónikus betegsége az országban.Szted miért? Mert egész életükben dolgoztak mint a rabszolgák leszarva az egészségüket. S ez szted normális meg a munkáltatók szerint? Itt igen normális..vhol ahol fejlett a munkahelyi kultúra oda figyelnek erre hogy a dolgozók tudjanak időnként pihenni. Sajnos az évi maximum 30 nap nagyon kevés. Ez is a rabszolgalét egyik törvényi eleme s igen engem is frusztrál h ennyit ér a munkaerő akinek kellő pihenést biztosítva visszatérés után a hatékonysága megötszöröződik. Reméljük az új generációk y,z már másképp fogják ezeket a dolgokat kezelni. Ne irigy legyél csak gondolkodj el ezeken egy kicsit.
2020. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%
Közel lassan a 40hez már most érzem hogy na itt elég volt és elmegyekegy évre feltölteni magam.22 éves korom óta dolgozom már most azt érzem hogy itt elég volt..itthagyom a darálót és vállalkozok és úgy akkor osztom be az időmet ahogy én akarom. Helyes is ha elmegy fél évre ha megteheti mindenki úgy él ahogy neki jó. Kövesd te is nem itt kell rinyálni.
2020. júl. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

"..itthagyom a darálót és vállalkozok és úgy akkor osztom be az időmet ahogy én akarom."


nekem volt a családban olyan ismerősöm aki szó szerint ugyanezt a sódert nyomta. Meg is csinálta. Kilépett a nem is rosszul fizető állásból és vállalkozásba kezdett. Hol van most? A temetőben. 2 év után stroke és 5 perc alatt elment. Még 40 se volt.


A családja? Azóta is nyögi az adósságokat amiket a vállalkozás hagyott maga után.

Megérte?

Vigyél virágot a temetőbe és gondolkozz el ezen.

2020. júl. 25. 15:35
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mibe vállalkozol ennyi. Te is gondolkozz kicsit.
2020. júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Ja értem persze. Ő hülye volt rossz lóra tett, de majd te-- te bezzeg. Majd te megmutatod.

Ja értem. Világos.


Ja és KHS stat tény (nem kell elhinni nézz utána ) az 1991 óta indított vállalkozások 87%-a csődbe ment.

Ennyi.

Beszédes nem?

2020. júl. 25. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!