Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Fiatal, huszonéves nő vagyok, egy irodában dolgozok. Nagyon el vagyok hízva, részben több betegség, részben túlevés miatt.


Az épületet és a környékét biztonsági őr figyeli. 24 órás műszakban dolgoznak reggel hattól következő nap reggel hatig. Leggyakrabban hárman váltják egymást, de van 2-3 beugró, plusz nyáron néha velük van 1-2 tanuló.


Az egyikük rettentően sokat beszél. Egész nap a nyakunkon lóg. A főnök már kitiltotta az irodából, az asztalainkhoz nem jöhet be. De a főnök nincs mindig itt.


Az egy dolog, hogy folyton politizál, migránsozik meg imádja Orbánt. Az is egy dolog, hogy nem normális, összeesküvés-elméletekről beszél, szellemeket lát (mármint szó szerint), nem hisz az orvoslásban, de abban igen, hogy a rák teával és hittel gyógyítható... Oké. Joga van ahhoz, hogy azt gondoljon, amit akar. DE!


Folyton megjegyzést tesz a súlyomra. Hogy ez nem egészséges. Hogy ő úgy sajnál engem. Hogy többet kéne mozognom és kevesebbet ennem. Hogy nem is élek. Hogy így nem fogok férjet találni. Hogy igyak ilyen-olyan gyógyteát. Hogy azért nem tudok lefogyni, mert nem iszom a gyógyteákat, amiket ajánlott. Hogy kicsi nekem az a szék, lelógok róla, biztos kényelmetlen, nem akarok egy újat szerezni?


És akkor is ezzel a dumával jön, amikor már is ott van. Teljesen leéget. Két hétig szabadságon van a főnök, és most egész nap itt ül, kivéve abban a kis időben, amíg jön a biztonságiak főnöke ellenőrizni. És nem ért a szóból se, hiába mondtam neki, hogy erről nem szeretnék beszélni, hiába mondtam, hogy nekem dolgoznom kell, hiába nem reagálok arra, amit mond. Egyszerűen nem fogja fel, hogy mi a helyzet.


A legdurvább az volt, amikor a szexről kezdett nekem beszélni, hogy az milyen jó, és majd ha lefogyok, akkor én is megtudom. Meg hogy az orgazmusnál nem sok jobb dolog van. Hát a k.va anyját, azt. Én 23/L vagyok, ő meg 55 körüli férfi. Ez egyszer fordult elő, szóltam is a főnöknek, ekkor lett kitiltva az irodából. De a mosdóból, a folyosóról, a konyhából nem lehet kitiltani...


Amúgy meg próbálok lefogyni, de hiába méregetek mindent, számolom a kalóriákat, a makrókat, szedek vitaminokat, mindezt orvosi felügyelet mellett, eddig nem fogytam egy dekát se. Kórházi bentfekvés során sem, pedig ott aztán 0-24 órás felügyelet volt, minden adag külön kimérve, napi 600 kalória és minden nap gyógytorna plusz sok séta. A betegségeimet nemrég diagnosztizálták (10+ év tortúra után), kaptam gyógyszert, remélem a legjobbakat. Nyilván a diétát továbbra is tartom.


Máshol is előfordul ilyen? Én reagálom túl? Túlsúlyos társaim, velezek előfordult ilyesmi? Mi lenne a megoldás? Ez már zaklatásnak számít?



2020. júl. 24. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha az a suttyó nem ért a szép szóból, kénytelen leszel agresszívebben elküldeni a p@csába. De úgy, hogy közben pedig nyugodt maradsz, mert ha látja rajtad, hogy kiborulsz, annál jobban fogja csinálni. Pl: "Na figyelj Béla, ez az én életem, az én döntéseim, neked k@rvára nincs semmi közöd hozzá, foglalkozzál a saját sz@ros kis életeddel, és legfőbképpen húzz innen a bánatos f@szba."
2020. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazad van, valóban ezt kéne tennem. Csak sajnos olyan csöndes és félénk vagyok, hogy nem tudom, hogy szedjem rá magam. Nem tudok senkit elküldeni melegebb éghajlatra. Pedig meg kéne tanulnom.
2020. júl. 24. 09:55
 3/13 A kérdező kommentje:
Már az is nagyon jól esett, hogy ezt leírhattam. Mindig az van bennem, hogy biztos csak jót akar, biztos én reagálom túl, én látom rosszul a dolgokat, és milyen bunkó vagyok, hogy miattam majdnem kirúgták. Azt hiszem sokat kell változnom, ha érvényesülni akarok az életben.
2020. júl. 24. 09:57
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Hát ha nem is bunkón, de kicsit erélyesebben kellene rászólnod, hogy ez itt egy munkahely, és legyenszíves hagyjon téged dolgozni, hogy nyugodtan el tudd végezni a munkádat.

De amúgy abban igaza van, hogy egyes gyógyteák fogyasztó hatásúak, lehet érdemes lenne kipróbálnod némelyiket.

De inkább ne ő tőle kérj tanácsot ezügyben, hanem valaki mástól, mert akkor szinte tuti, hogy még jobban rád fog szállni.

2020. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4


Amit lehetett, kipróbáltam, vannak teák, amiket rendszeresen iszok (és ittam már azelőtt is, hogy itt kezdtem el dolgozni), de a betegségek nagyon megnehezítik a dolgomat.

2020. júl. 24. 10:34
 6/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:


Hmm, értem, akkor még tényleg a mozgás is egy lehetőség, a futás vagy sok séta.

De amúgy nem hinném, hogy egy pasinak sem kellenél teltebben, elég sok pasi kimondottan a teltebb idomú lányokat/nőket kedveli.

És ez is hülyeség, hogy így nem lehet jó a szex, miért ne lehetne?!

Nem eszel túl sok édességet esetleg?

Bár gondolom akkor mindenféle diétát kipróbáltál már, ugye?

És hát igen, ha érvényesülni szeretnél valahogy ebben a vacak világban, akkor bizony néha keményebbnek kell lenned, és főleg kerülnöd kell tudni az ilyen mérgező illetőket.

A többi munkatársadat nem zavarja ez az illető?

Csak téged piszkál mindig?

2020. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mindenkit zaklat a hülyeségeivel, a többiek is próbálják kerülni, de csak nekem beszél ilyen személyes témákról. Bár azt nem hallom, hogy miket mond, amikor nem vagyok ott, szóval ki tudja.


Hát mozognom nem nagyon szabad, kb. mindentől eltiltott az orvosom amíg nem csökken a súlyom. Nem +10-20 kilóról van sajnos szó az esetemben. Még szobabicikliznem se szabad.


Nem eszek túl sokat szerintem. Testzsírszázalékot figyelembe véve ki lett számolva a BMR-em, és pont annyit eszek. A szénhidrát 150 gramm körül van, ezt mindenképpen be kell tartanom, illetve fehérjéből 100 gramm körül eszek. Nem eszek cukrot, fehérlisztet, rizst, krumplit. Figyelek a glikémiás indexre. Ezek eddig is megvoltak, nemrég kaptam gyógyszereket, a diétát természetesen azóta is tartom. Még nem mertem azóta mérlegre állni, mert félek attól, hogy így se mozdul lefelé a súlyom.


Amúgy a férfiak meg úgy összességében a szexualitás nem érdekel, szóval ez nekem nem hiányzik. Lehet, hogy aszexuális vagyok, de ki tudja, talán a hormonok miatt van. Majd kiderül, ha egyszer sikerül rendbe tennem ezeket és lefogynom.

2020. júl. 24. 11:22
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát akkor valahogy őt kéne onnan elmozdítani, csakhát kérdés, hogy hogyan?! :/

Hmm, ez érdekes, hogy nem nagyon szabad mozognod, pedig általában a mozgást szokták javasolni azoknak, akik fogyni szeretnének.

Persze értem, hogy a betegségeid miatt te más vagy, dehát valahogy csak sikerül majd leadnod valamennyit idővel.

Én mindenesetre drukkolok neked, hogy elérd a célodat.

2020. júl. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Az a baj, hogy a biztonságiaknak más a főnökük, más céghez tartoznak. A legtöbb, amit az én főnököm tehetett az az, hogy az irodahelyiségekből kitiltotta. Ha továbbvinné az ügyet, abból nagy balhé lenne, és hiába nem lenne említve a nevem, mindenki tudná, hogy miattam van, mivel nem dolgozunk itt olyan sokan.


Igen, általában tényleg segít a mozgás, de ekkora súlynál sokkal többet árt, mint amennyit használ. Addig nem kezdhetem el, amíg az orvosom rá nem bólint. Addig marad az átlagos napi tevékenykedés. Súlyzót használhatnék, csak sajnos problémák vannak a könyökömmel és a jobb vállammal. A vírus előtt jártam vele gyógytornára, azokat a gyakorlatokat most is csinálom, de azzal nem nagyon lehet kalóriát égetni, csak a fájdalom csökken tőle.

2020. júl. 24. 12:26
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát akkor már csak azt a megoldást látom, hogy a te főnököd újra szól neki, hogy ne menjen be hozzátok, hátha ezúttal szót fogad.

Na igen, persze a legjobb az lenne, ha a biztonsági cég főnökének szólnátok, dehát ki tudja, hogy mi lenne annak a dolognak is a vége... :/

2020. júl. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!