Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Fiatal, huszonéves nő vagyok, egy irodában dolgozok. Nagyon el vagyok hízva, részben több betegség, részben túlevés miatt.


Az épületet és a környékét biztonsági őr figyeli. 24 órás műszakban dolgoznak reggel hattól következő nap reggel hatig. Leggyakrabban hárman váltják egymást, de van 2-3 beugró, plusz nyáron néha velük van 1-2 tanuló.


Az egyikük rettentően sokat beszél. Egész nap a nyakunkon lóg. A főnök már kitiltotta az irodából, az asztalainkhoz nem jöhet be. De a főnök nincs mindig itt.


Az egy dolog, hogy folyton politizál, migránsozik meg imádja Orbánt. Az is egy dolog, hogy nem normális, összeesküvés-elméletekről beszél, szellemeket lát (mármint szó szerint), nem hisz az orvoslásban, de abban igen, hogy a rák teával és hittel gyógyítható... Oké. Joga van ahhoz, hogy azt gondoljon, amit akar. DE!


Folyton megjegyzést tesz a súlyomra. Hogy ez nem egészséges. Hogy ő úgy sajnál engem. Hogy többet kéne mozognom és kevesebbet ennem. Hogy nem is élek. Hogy így nem fogok férjet találni. Hogy igyak ilyen-olyan gyógyteát. Hogy azért nem tudok lefogyni, mert nem iszom a gyógyteákat, amiket ajánlott. Hogy kicsi nekem az a szék, lelógok róla, biztos kényelmetlen, nem akarok egy újat szerezni?


És akkor is ezzel a dumával jön, amikor már is ott van. Teljesen leéget. Két hétig szabadságon van a főnök, és most egész nap itt ül, kivéve abban a kis időben, amíg jön a biztonságiak főnöke ellenőrizni. És nem ért a szóból se, hiába mondtam neki, hogy erről nem szeretnék beszélni, hiába mondtam, hogy nekem dolgoznom kell, hiába nem reagálok arra, amit mond. Egyszerűen nem fogja fel, hogy mi a helyzet.


A legdurvább az volt, amikor a szexről kezdett nekem beszélni, hogy az milyen jó, és majd ha lefogyok, akkor én is megtudom. Meg hogy az orgazmusnál nem sok jobb dolog van. Hát a k.va anyját, azt. Én 23/L vagyok, ő meg 55 körüli férfi. Ez egyszer fordult elő, szóltam is a főnöknek, ekkor lett kitiltva az irodából. De a mosdóból, a folyosóról, a konyhából nem lehet kitiltani...


Amúgy meg próbálok lefogyni, de hiába méregetek mindent, számolom a kalóriákat, a makrókat, szedek vitaminokat, mindezt orvosi felügyelet mellett, eddig nem fogytam egy dekát se. Kórházi bentfekvés során sem, pedig ott aztán 0-24 órás felügyelet volt, minden adag külön kimérve, napi 600 kalória és minden nap gyógytorna plusz sok séta. A betegségeimet nemrég diagnosztizálták (10+ év tortúra után), kaptam gyógyszert, remélem a legjobbakat. Nyilván a diétát továbbra is tartom.


Máshol is előfordul ilyen? Én reagálom túl? Túlsúlyos társaim, velezek előfordult ilyesmi? Mi lenne a megoldás? Ez már zaklatásnak számít?



2020. júl. 24. 09:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ha a főnököm itt van, akkor nem jön be, csak most két hétig szabadságon van. Meg ha dolgozik, akkor sincs mindig itt, sokfelé el kell mennie munkaügyben. A konyhából meg nyilván nem lehet kitiltani, úgyhogy olyankor enni se szoktam, pedig 9 óra a munkaidő, plusz ugye az utazás. Nem ideális. :/


Ma nem ő van itt, remélem vasárnapra lesz beosztva, és akkor jövő héten csak egy nap lenne itt, utána meg már lesz a főnök. Ma nincs sok dolgom, de jövő héten egyedül fogom csinálni a hó végi elszámolást, arról nem terelheti el a figyelmemet.

2020. júl. 24. 13:15
 12/13 anonim ***** válasza:

Egyfelől, rendszeres sport nélkül hiába szedsz mindenféle bogyókat...


Ilyen embernek hiába mondod, hogy hagyjon békén, nem fog, mert mindenáron úgy érzi, hogy ő jobban tudja és okosabb.

De pasit meg a saját fegyverével kell leszerelni, meg kell találni azt az (ön)ironikus hangnemet, amivel még éppen nem sérted vérig, de nem is tud rá válaszolni, de majd felrobban tőle. De ezt így nem igazán lehet írásban elmagyarázni. Neked kell ráérezni.

Nekem a családomban van hasonló ember. És tényleg az olyan önironikus reakciókkal lehet csak leszerelni, amivel kifordítod a sarkából a nézeteit.

Csak, hogy mondjak egy egyszerű példát. Az illető egy 60 éves, világ életében egyedül élt nő. De amint csak felmerül a családalapítás, párkapcsolat témakör rázendít a bölcsességeire. Én már párszor elsütettem, hogy nem túl hiteles a 40+-os egyedülálló nő szakértelme a témában. Eleve ironizál a korára, meg a saját problémáira is relektál. Erre nem tud mit mondani.

Ezeket a kis odaszúrásokat neked kell megtalálni, mi az amire nem tud mit mondani, de nem is sérted vérig.

2020. júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#12


Köszönöm a választ! Meg fogom próbálni megtalálni ezt a hangnemet.


A mindenféle bogyók nem csodatabletták, hanem a hormonaimat fogják rendberakni, illetve a vashiányomat és a súlyos D-vitamin hiányomat, ami annak ellenére is kialakult, hogy eleget vagyok a napon. Mozogni meg ekkora súllyal kb. életveszélyes a doki szerint. Vagyis a dokik szerint, mert rákérdeztem másnál is. Nem azért, mert tönkreteszi az ízületeimet, mert pl. az úszás az ilyen szempontból biztonságos. Inkább a szívem miatt mondják. Alapvetően nincs baj a szívemmel, EKG rendben van, koleszterin rendben van, de mozgás közben nagyon felmegy a pulzusom és a vérnyomásom, és ezt el kell kerülnöm. Majd 160-170 kiló körül elkezdhetem, de addig diétával kell eljutnom.

2020. júl. 25. 07:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!