Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki pánikbeteg,fóbiás,szorongá...

Aki pánikbeteg,fóbiás,szorongásos ,annak milyen munkahelyek jöhetnek/nem jöhetnek, szóba?

Figyelt kérdés
2020. aug. 7. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
könyvelés
2020. aug. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Na hát pont könyvelés nem szerintem. Ott nagyon könnyen lehet hibázni, és nagy árat is lehet érte fizetni. Plusz ugye a határidők. Még pont az kell egy szorongó embernek.


Szerintem valami könnyebb adminisztrációs állás, viragkötő, stb.

2020. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Amíg nem muszáj dolgoznod, mert el tudod tartani magadat más forrásból, addig érdekelni fognak a betegségeid. Majd mikor eljön az az idő, hogy muszáj dolgoznod, mert másból nincs pénz, k***a gyorsan elfelejted a pánikbetegségedet, a fóbiádat és a szorongásodat és az égvilágon bármit fogsz csinálni, amivel elég pénzt kereshetsz az életed finanszírozására.
2020. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

“ Majd mikor eljön az az idő, hogy muszáj dolgoznod, mert másból nincs pénz, k***a gyorsan elfelejted a pánikbetegségedet“


Ennél nagyobb fszságot nem is mondhattál volna....

2020. aug. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbeteg vagyok sajnos és szorongások is gyötörnek évek óta.Olyan munkahely való nekünk ahol nincsenek nagyon stresszes helyzetek és kevesebb az ember.Nekem jelenleg ilyen van.Törekedtem is ilyenre pont ezért.Tehát az a lényeg hogy nyugis legyen a hely.Persze ha az ember megteheti.Nem voltam mimdig pánikbeteg és szorongasaim sem voltak.Egyszer csak jött és kész és úgy néz ki még marad is de rajta vagyok hogy jobb legyen vagy hogy eltűnjön.Kis lépésekben.Remélem sikerül találnod megfelelő munkahelyet.Üdv.
2020. aug. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Meglepődnél, hogy milyen mentális betegségekkel dolgoznak különböző területeken emberek. Sokszor pont hogy a munka segit nekik. Én is meg vagyok áldva egy k*rv@ nagy adag kattal, de például az egyetem annyira magával ragad, hogy képes vagyok levetkőzni őket és sokszor olyan helyzetekben találom magam amikről nem is gondoltam volna, hogy meg tudom oldani őket, a végén pedig de. Hajrá!
2020. aug. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok én is . Sokáig nem is dolgoztam sajnos . Csak a pénz az kell , mert elveszítesz mindent . Ez egy igazán jó motiváló dolog . Nekem amúgy az segített hogy műhely állásokra jelentkeztem . Amik általában max 10 fős csapattal vannak . Persze eleinte ez is nehéz volt , de türhető . A nagy multis gyárakat kerüld el :D
2020. aug. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
viragkötő sem a lejobb ötlet. Dolgoztál már virágkötőként oda kell elég jó adag kreativitás, ügyesség, pontoság gyorsaság,precizitás stb. Előtte még van egy okj tanfolyam is.
2020. aug. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tevékenység mind1 a környezet a lényeg.Legalábbis nálam.Persze ne legyen stresszes nagyon.
2020. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szorongásos vagyok, mellé vannak skizoid dolgaim is, az se a legjobb párosítás. Nem hinném, hogy létezne erre mindenki számára jó válasz, minden ember más, mindenkinél máshogy, más mértékben jelentkeznek a tünetek. Nem mindegy, hogy elvagy a valeriánával, vagy marékkal kell tömnöd magadba az alprazolamot pl. Milyen helyek, helyzetek azok, amik előhozzák belőled a tüneteket, bírod-e a feszített munkatempót, egyáltalán, milyen a munkakörnyezet stb. Sokan az utcára nem tudnak kimenni ilyen gondokkal.


"Ismertem" (nem találkoztam velük) pl. szociofób grafikust és webfejlesztőt is, ők home office-ban tolták.


Én 2 hónapja vagyok az első komoly munkahelyemen a versenyszférában, egy sok emberes open office-ban, a végzettségemnek megfelelő szellemi munkában, heti 40 órában. Az első hónapban még rengeteget szorongtam és rosszul voltam az új környezet miatt, de már kezdek hozzászokni, hétvégenként már szabályosan mennék vissza. Szerintem csak a HR-nél tudják, hogy megváltozott munkaképességű vagyok (erről ugye eleve köteles vagy őket tájékoztatni, ha le vagy százalékolva), de a mai napig nem kérdeztek a betegségemről. Amúgy nagyon nehéz volt megváltozott munkaképességűként a munkakeresés, a cégek nem szívesen vállalnak felelősséget egy beteg emberért, főleg, ha pszichés problémái vannak.


Korábban mindenféle nonprofitoknál, alapítványoknál dolgoztam, beteg, sérült emberek között, nagy számban voltak pánikosok és szorongók is. A legutóbbi helyem arra mindenképpen jó volt, hogy tanuljak, a rengeteg szabadidőmben letegyek okj-t és nyelvvizsgát, meg elengedtek szakmai gyakorlatra is. Sajnos a társaság egy részének megfelelt az, hogy egész nap céltalanul elüldögéltek. Mindenképpen ki akartam törni ebből a környezetből, nem csak a "fizetés" miatt (120k-val keresek többet most 8 órában, mint tavaly ott 6-ban), hanem ez a nonprofit-alapítványos közeg borzasztóan lehúzó és demotiváló tud lenni egy idő után.


Nem biztos, hogy érdemben tudtam válaszolni a kérdésedre. Visszatérve, mi az irodában sokan vagyunk, de mindenki dolgozik, ha leülök, akkor is csak én és a gép vagyok. Nem zavar körülöttem a sok ember, de nem tudnám magam elképzelni mondjuk kereskedelmi, üzleti területen, ahol folyamatosan kommunikálnom is kéne az emberekkel. Heti 1x home office-ban vagyok, szóval igazi intrós meló. De ami nekem stresszmentes, nem biztos, hogy neked is az lesz vagy fordítva. Összegezve szerintem tanulj önismeretet, mérd fel az állapotod mértékét, tanulj egy olyan szakmát, amit szívesen csinálnál, és ne ijedj meg kilépni a komfortzónádból. Azon se lepődj meg, ha nem holnap jön a változás, lehet ez egy több éves folyamat is.

2020. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!