Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire tolerálható munkahely...

Mennyire tolerálható munkahelyen ha valaki lazul munkavégzés helyett mert úgy érzi nem passzol hozzá a munka?

Figyelt kérdés

De azért pénzt felvesz érte. Ameddig nem kellett dolgozni jól elunatkozott itt.Az a gond ez az ember valószínűleg semmit se szeret dolgozni. Ha 46 évesen nem tanult meg felelősségteljesen gondolkodni ezután se fog.

Végeztem én is olyan munkát amit nem igazán szerettem a bunkó kliensek miatt vagy a kollektíva volt csapnivaló,de a munkát mindig elvégeztem és nem unatkozni jártam a munkahelyre.


2020. aug. 12. 21:00
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nincs lelki gondja vagy ilyesmi ameddig ott szórakozhatott jól el volt.Akinek lelki gondja van nem használ ki másokat, a cég javait se használja öncélúan. Meg azt is kitalálta egyszer fáj a gerince de amikor kiment a kertbe és ismerőssel beszélt egyből nem volt semmi baja ezt a főnök is megjegyezte.Ha tényleg gondja lenne nem lenne gatástalanul szemtelen és nem hagyná pácban a többi munkást amikor van munka. Nem szaladgálna ki-be 10x munkaidő alatt mindenféle mondva csinált ürüggyel meg anélkül is.
2020. aug. 12. 21:58
 12/19 anonim ***** válasza:

#11 te vagy ott innen ezt nehéz megmondani. de ha tényleg fáj a gerince, akkor akár az ok lehet, hogy kimenjen, mert addig is pihen. ami még nem jelenti azt, hogy ezt el kell fogadni tőle. meg pláne nem kellene szemtelennek lennie, hanem segítőkésznek ott és annyit, amennyit tud.


csak azért hoztam be ezt, mert tapasztaltam olyat, hogy valaki szégyellte az állapotát és ilyenek volt a nem teljesítések miatt. (ami persze még mindig nem azt jeleni, hogy így megéri alkalmazni őt. de ezt a főnök kell, hogy eldöntse. egyébként sok helyen nem ugyanannyit kapnak az emberek. nem mindenkinek emelnek fizut stb. szóval lehet aztán, hogy a főnököd ezt így kezeli)

2020. aug. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%

Ismerős a szitu, de tényleg: fejétől bűzlik a hal... Ha fent ilyenek, ezt megengedik, akkor ez van. Volt, hogy én felszólaltam pár linkség miatt, de csak szívtam vele, mert ki mertem nyitni a számat.

Ha egy ilyen "elfogadó" közegben van az ember, akkor hagyja a dolgokat: ő, a maga módján igyekezzen mindent jól csinálni.

2020. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Hát valakivel kevesebbet kap. De nagy színész az illető.Probalja magát kihúzni a munkából pedig nem fizikai munkát végzünk.Azt mondja nem bírja a bezárt munkahelyet de ha terepre küldik ki azt se szereti magában mormog, szitkozódik.

Egyébként ilyen gyér teljesítmény mellett kérte a fizetés emelést, hify nem egyenlőek a bérek erre mondta neki a főnök de mások többet is dolgoznak és ha ő is megtanulja és elvégzi ugyanazokat a dolgokat amit a többi ő megemeli a fizetését. És még ő sértődött meg ezen.Olyan típus, hogy minél kevesebb munka és minél több pénz legyen.Néha elkap beszélgetésből a munkával kapcsolatban egy-két mondatot abból kikerekít egy mesét és úgy tesz mintha valami okosat mondana, pedig semmi nincs mögötte. És ilyesmikkel próbál imponálni másoknak,eladni magát,hogy ő milyen jó munkás.Közben meg alapvető dolgokat nem tud és nem ia töri magát, hogy elsajátítsa. Jó kifogás, sztorik legyártása viszont van csak dolgozni ne kelljen.

2020. aug. 12. 22:18
 15/19 anonim ***** válasza:
Bolond lukból bolond szél fúj.
2020. aug. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

13: jól mondod fejétől bűzlik a hal.És most a főnök van meglepődve,hogy ez mindig pont kettőkor elhúz onnan és amikor múltkor volt sok munka és a főnök maradt délutánra is ő akkor is elment.Én maradtam pár órát meg a másik kolléganő,az fizetve is van túlóráként.

Meg osztani kellett volna neki feladatokat az elejétől fogva mivel ez egy lógós típus. Így most nehezebb lesz betörni.Meg rá is olvasott a főnök a fejére és most önérzeteskedik így vagy elhúz hamarosan vagy ha kényszeredve de összeszedi magát és megpróbál normálisan dolgozni.

2020. aug. 12. 22:25
 17/19 anonim ***** válasza:

#14 hát, ebből amit írsz az jön le, hogy a főnököd azért eléggé látja, hogy mi van. És akkor két lehetőség van. Vagy valami szociális alapon nem rúgja ki. Amiben amúgy van ráció. Mert olyan ez, mint az iskolába, hogy vannak ötöstől egyesig mindenféle tanulók, és nem féltéten az a jó, ha a gyengébbeket kirúgják, mert akkor meg munka nélküli lesz, ami meg igazbából rosszabb, mert akkor meg csak viszi a dolgokat.


A másik lehetőség: általában a munkáltató rohadt sokat keres a dolgozókon. szóval benne van, hogy még így is pluszt termel, hogy ennyit csinál. ami persze azt jelenti, hogy rossz bele gondolni, akkor rajtad mennyit kereshet a cég, ha már rajta is keresnek.


Meg van még egy dolog: az ilyen emberek általában nem mennek el a cégtől, mert nem ambiciózusak. Szóval lehet ő még akkor is ott fog dolgozni, amikor te már rég máshol vagy, más pozícióban. Szóval a cégnek lehet ez is szempont, hogy tudja, hogy kicsit gazdaságos csak alkalmazni, de már betanult és nem megy el, akkor ez van. Ha ennyi fizuért jó neki, akkor a cégnek is jó.


Szóval sok szempont van.


Amúgy az amit korábban írtál, hogy bevonod a feladatokba az lehet jó irány. Főleg ha ez nem valami további rossz hangulatot okoz benned.

2020. aug. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Komolyan, nem értem az ilyen kérdéseket... Mintha kisgyerekek írnák ki őket az oviban...


Meddig tolerálható ez? Addig, amíg nem rúgják ki.

Meddig tolhatja rátok a dolgokat? Addig, amíg megcsináljátok őket. Ha megcsináljátok őket, akkor meg egyszerűek kussoljatok. Az egyik legéretlenebb dolog, amikor az ember csak nyavalyog, rinyál, de a legminimálisabb dolgot sem tenné meg, hogy javítson a helyzetén.

Cserben hagyja a többi munkást? Dehogyis. Ők saját magukat hagyják cserben, ha más helyett dolgoznak.


Nálam volt hasonló. Az egyik váltóm nekiállt lazsálni. Velem akarta megcsináltatni a dolgokat. Én közöltem, hogy bocs, nem. Rá egy napra már nekiállt megcsinálni a dolgokat, mert parázott, hogy kirúgják.

2020. aug. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

17-es igen látja,de ismerőse gondolom azért nrm szólt neki jó ideig.Úgy volt 2-3 hetet marad március közepéig és akkor tényleg csak úgy volt elvégez valamit.Igen ám csak itt maradt...de ő úgy gondolta a munka mennyiség is marad az a minimalista. De gondolom már a főnököt is zavarja vagy nem akarja,hogy más munkások ez miatt elmenjenek így tett megszorításokat.

18:igen,az volt a baj,ha szólt vagy látszott nem megy neki megcsináltuk helyette.Bár többször meg volt neki mutatva nem vette a fáradságot,hogy megjegyezze.Mostmár nem csinálom meg helyette,meg nem reagálok hívni nem hív bennünket már csak ha nagyon belegabalyodik valamibe.Bizonyara látta ez így tovább bem működik. Egyébként nem szívesen csak muszájból dolgozik.Meglepő módon ha akar tud dolgozni is bár a többihez képest van még mit behozni neki.

2020. aug. 13. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!