Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Baranya megyében miért ilyen...

Baranya megyében miért ilyen rossz a munkahelyi helyzet? Alig van munka ha van az is szánalmas

Figyelt kérdés

2020. aug. 14. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Nemcsak szánalmas munka van. De valóban kevés. Bár nagyban függ az ágazattól, meg a munka jellegétől.

Mire gondolsz? Fizikai? Szellemi? Vezető pozíciók?

Kereskedelemben jól el lehet helyezkedni. A vírus előtt a vendéglátásban is jó volt. Egyetem és klinikai központ nagyon sokakat foglalkoztat.

Arról viszont sajnos nem lehetett hallani az utóbbi sok-sok évben, hogy a kormány ideirányított volna egy-egy jó befektetőt. Mindig meglepődve hallom, hogy xy cég bivalybasznádon megnyitja új gyárát, központját, új kirendeltségét, stb. Akkor már ide is jöhetne valami, ha már a világ végére is küldik őket.

2020. aug. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Munka van csak ha az ember válogat egyből csökkenti a lehetőségeit.
2020. aug. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Somogynál, Zalánál, Tolnánál nem rosszabb szerintem, de tényleg függ a munka jellegétől. A magas képzettséget igénylő pozíciókhoz nagy verseny van, a betanított melókból meg kevés van, mivel kevés a sok embert foglalkoztató gyár. El kell dönteni, mi a cél. Ha gyári, vagy egyéb kétkezi, betanított munka érdekel csak, akkor költözést javaslok iparosabb városba, ha elindulsz Ny vagy É felé akkor jobban is fizetnek ugyanazért.
2020. aug. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Főleg inkább gyári vagy ilyesmi munkát keresek.
2020. aug. 14. 10:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy mobil? Pécsi gyárakba nem könnyű bekerülni mostanság, nagyon válogatnak valamiért. Ha nem gond a költözés, akkor javaslom, bővítsd ki a kört és nézd meg, mi van a környező megyékben.
2020. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem ragaszkodsz Pécshez, akkor Székesfehérvár és környéke. Székesfehérvári ismerősök mesélik, hogy már nem találnak munkaerőt, más városokban hirdetnek folyamatosan. Egyébként pécsi buszokon is volt fizetett hirdetés a kijelzőkön, hogy gyere Székesfehérvárra :D
2020. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Egész Dél-Dunántúlon szánalmas a helyzet. Szerencsére már elköltöztem onnan.
2020. aug. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ki honnan van? :) Vagy jött?
2020. aug. 14. 17:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kaposvárról mentem É-Dunántúlra
2020. aug. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Pécs. Nekem jó itt. Egyenlőre 😊
2020. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!