Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire számít hátránynak,...

Mennyire számít hátránynak, ha valaki 22 évesen még nem dolgozott és nem jár egyetemre sem?

Figyelt kérdés

Vannak itt hasonló fiatalok?

Azt, hogy nem dolgozik nem feltétlenül csak a lustaság miatt értem. Egyéb okok miatt.



2020. aug. 19. 08:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Én is itt vagyok.
2020. aug. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%

Eléggé, mert sikerül ellustítanod.


22 évesen már legalább a munkával tisztában kell lennie, hogy milyen is, mit is kell bírnia, és hogy a felnőttek világa milyen valóságosan, hogy a munkát tisztelni és bírni kell.


A munka nemesít-és ez tényleg így van.


Magát a felsőbb iskolát sem becsüli meg az ilyen gyerek, mert nincs viszonyítási alapja, hlogy mit jelent dolgozni, és mekkora dolog, ha valaki számára biztosítja a korlátlan tanulási fejlődési lehetőséget, ahol neki egy a dolga: tanulni és fejlődni. A többit a szülei biztosítják.


Akinél ez nincs meg, azokból jellemzően kerülne ki az olyan gyerekek, akiknél az egyetem másról nem szól, mint ivászatról, dobzódásról, iskolakerülésről.

2020. aug. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%
2+ Ha nem tudja milyen a munka, akkor számára természetes, hogy más gürizik azért, hogy neki mindene meglegyen, ő meg még egy tollat sem rak arrébb. Az ilyen korcsokból (mert én annak hívom őket, és azok is valóságosan) kerülnek ki azok az emberek, akik törvényt nem tisztelve szeretnek beülni a készbe-csak erre van affinitásuk, de teremteni, valósan dolgozni, kűzdeni-nincs.
2020. aug. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem minden ilyen szituban eltöltött évvel egyre nagyobb lesz a hátrány, mert a kortársak elhúznak, az ilyen emberek versenykeptelenek lesznek és egy idő után beleragadnak ebbe a szituációba. Úgyhogy mindenképpen kellene tanulni és/vagy dolgozni, függetlenül bármilyen körülménytől.
2020. aug. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

24 evesen kezdtem el dolgozni, mondjuk elotte voltam kulfoldon au pair, de az nyilvan nem olyan, mint egy valodi munka.

En nem erzem hatranyat, egyszeruen akkor ereztem, hogy el akarok otthonrol koltozni, elkezdtem dolgozni, elmentem albiba, aztan ennyi, munkahelyen altalaban a top dolgozok kozott vagyok, ha nem tetszik egy munkahely, valtok, altalaban van annyi megtakaritasom, hogy munkahelyvaltas utan is valogathatok, amig megtalalom a megfelelo helyet, nem kell azonnal leallnom a legelso lehetosegnel, stb. Nem gondolom, hogy lusta lennek, altalaban ugy vettem eszre, azok szarnak a legjobban munkahelyen a meloba, akiknek kb az eletuk mulik rajta, mert naprol napra elnek, honap vegen nincs penzuk, stb. En jo helyzetben vagyok, mert azota kaptam sajat lakast is szuloktol, belolem nem lesz valoszinuleg hajlektalan, aztan megis en vagyok ott mindig a legjobbak kozott, nem az, akinek tenyleg elet-halal kerdese a munka🤷🏼‍♀️

2020. aug. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

En olyan csaladban nottem fel, ahol vagy tanulas volt, vagy munka (olykor meg is-is), tehat elkepzelhetetlennek tunik, hogy otthon csak lablogatas legyen.

Hogy hatrany-e? Ha nincs penzed, az elegge az. Ha nem gyujtesz szakmai tapasztalatot, csak telnek az evek, az is. A nyugdijat meg hagyjuk, ki tudja, mit hoz a jovo...

2020. aug. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ miért alakult ez így. Pl ha lustaságból , akkor persze, hogy elítélnek. Az egyetem nem létszükséglet, de 22 évesen már lehetne akár 2 szakmád is. Szóval tanulásra lett volna más mód is. Viszont ha mondjuk valaki beteg családtagod ápoltad és emiatt nem tudtál sem dolgozni, se tanulni az teljesen érthető és elfogadható.
2020. aug. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Attól függ, mint csinált az elmúlt évben. Ha semmit, akkor hátrány. Elszokott a tanulástól. Nincs munkatapasztalata sem.

De még fiatal, bármi lehet, bármi behozható.

2020. aug. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%

Mit értesz hátrány alatt? Hogy nem lesz elég pénzed erre meg arra? Ha továbbra se fogsz dolgozni (megbántás nélkül mondom) nem fogsz 1ről a 2re jutni. Ha gondjaid vannak kell keresni rá megoldást, ha van szabadidőd akkor most a prioritást kell nézned. Dolgozol vagy inkább pihensz és nem jutsz fentebb? Nem is feltétlen kell a szakmádban elhelyezkedned, elég valami maszek meló is. Mostani 40-50évesek azt mondják, hogy fiatalkorodban hajtsd ki a beledet is, mindentéren (akkor munkában is, független mindentől) és majd 40-50éves korodra ráérsz pihenni mikor már van vagy alapítod a családodat. És hogy legyen miből eltartani a TE családodat.


Összességében:Ha 1ről a 2re akarsz jutni akkor muszáj elmenned legalább pár órába dolgozni. (Covid nem kifogás, így is millió1 helyre keresnek akár pár órába embert)

2020. aug. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%
Melyek ezek az egyéb dolgok?
2020. aug. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!