Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire számít hátránynak,...

Mennyire számít hátránynak, ha valaki 22 évesen még nem dolgozott és nem jár egyetemre sem?

Figyelt kérdés

Vannak itt hasonló fiatalok?

Azt, hogy nem dolgozik nem feltétlenül csak a lustaság miatt értem. Egyéb okok miatt.



2020. aug. 19. 08:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Olyan okokra gondoltam, mint pl. Betegség, pályatévesztés, családi okok, stb.
2020. aug. 19. 09:46
 12/17 anonim ***** válasza:
39%
Betegséget, családi okot fel lehet tüntetni egy önéletrajzban is szépen fogalmazva, viszont ha elmúlt a gond, akkor érdemes mellé tenni egy iskolát, ha csak egy érettségid van. A pályatévesztés nem jó indok a lukas évekre. Én se azt csinálom, amit tanultam, de helyette volt jó pár munkahelyem, próbáltam magam, kerestem a helyem a világban. Ez sokkal szimpatikusabb, mert ha nem csináltál semmit az azt jelenti lusta voltál vártad a sültgalambot, ha nincs megint valami tanulmány feltüntetve, ami ellensúlyozza, az munkáltatói szempontból hátrányos.
2020. aug. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%
9es vagyok, betegség miatt akkor ezt el kell fogadni, felgyógyulás után irány a meló. Addig viszont lehet magadat képezni, tudsz olvasni, netről oktató videókat nézni. Sok helyre nem is papir kell hanem a szaktudásod, amelyet tesztelnek (és ha valahova kérik a papirt amellett hogy valóban tudod a szakmát akkor töltelék hely lehet :) ) Ezzel a pályatévesztés is kilőve. Mérlegelned kell a helyzeted. Ha leírod prívátban az esetet én tudok neked teljesértékű választ adni.
2020. aug. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

22 évesen még nem hátrány, vannak, akik később jönnek rá, hogy pályát akarnak módosítani. Viszont nem árt, ha belehúzol, mert tényleg könnyen le lehet maradni, a te érdeked. Én 22 évesen kezdtem főiskola mellett dolgozni, hasznos volt, de volt az évfolyamtársak között, aki annyi idősen még csak tanult és később kezdett dolgozni.

A betegség teljesen érthető, ha olyan jellegű, az nem nézi, hány éves vagy.

Kitartást!

2020. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%

Mert nem vettek fel irodai meg hasonló laza munkákra? Nem is fognak.

Szerintem érd be azzal ami van, menj gyárba. Később oda se fogsz kelleni.

2020. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
20%
Azért lehet ez gáz, mert ki fogsz futni az időből. A munkáltatók a fiatal, szakképzett munkaerőt keresik, aki már 1-2 év releváns tapasztalattal is rendelkezik (ez utóbbit egyetem, okj alatt érdemes megszerezni). 22 évesen még pont időben vagy de kapd össze magad szerintem
2020. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én ezért biztosan nem ítélnék el senkit, főképp a mostani emberellenes helyzetben. Nem látok bele az életébe az illetőnek, lehet a lustának, vagy az egyik nagy tudású szerint korcsnak titulált személy igazából egy depressziós egyén. Többet érnénk az ítélkezés helyett, ha másik mellé állnánk néha, elvileg intelligens lények vagyunk, hozzátartozna. Nyilván vannak olyanok is, akik tényleg tojnak bele, de igen csekély az arányuk.
2021. szept. 22. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!