Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tehetek feljelentést a munkahe...

Tehetek feljelentést a munkahelyem ellen?

Figyelt kérdés

2 hete a munkahelyemen kificamodott a vállam, sürgősségin is voltam vele.

Vettünk fel jegyzőkönyvet, de nem jelentették be a balesetet és nem mentem el táppénzre.

Pár nappal később ismét kificamodott otthon, jeleztem is, hogy nem tudok így dolgozni, de akkor sem akarták lejelenteni a balesetet pedig a munkahelyi balesetem okozta sérülés miatt ficamodott ki újból a vállam.

Sima táppénzen voltam egy hétig aztán visszamentem ma dolgozni de hazaküldtek, mert ugye kartartóban van a karom és így nem tudok igazán mit csinálni.

A főnök azt mondta irassam ki magam, de én nem elégszek meg a sima táppénzzel...járna nekem a 100%-os nem?

Esetleg feljelenthetném őket, hogy nem jelentették be a balesetet és sérülten dolgoztattak? Mire számítsak ha ezt megteszem?



2020. aug. 19. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A szakszervezetnél próbálkoztál? Kollektív szerződés?


Ha a munkáltatódnak ilyen a hozzáállása, szerintem ne számíts jóra ha bemószerolod őket. (hangsúlyozom, hogy abszolut igazad lenne)

2020. aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Elég nehéz helyzet. Feljelentheted őket, jogod van hozzá, viszont akkor készülj fel a munkahelyváltásra. Kirúgni konkrétan ezért nem fognak de az sem garantált, hogy a vizsgálat alapján neked fognak igazat adni (ellened tanúskodnak majd, stb..), de hogy ellehetetlenítenek miután lejár a táppénz, ez szinte biztosra vehető. Valószínűleg elérik majd azt, hogy te magad mondj fel a cégnél, ez a "gyakorlat".
2020. aug. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Már első esetnél is el kellett volna menned ezzel táppénzre, és az orvosnak is jelezni, hogy munkahelyi baleset.

Amúgy én is úgy vélem, hogy tehetsz feljelentést, de tervezz munkahelyváltást. Az ilyen munkáltatókat nem érdekli a dolgozó.

2020. aug. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, akkor inkább nem teszek feljelentést de ez akkor sem fer, hogy nem kapom meg a 100%-os táppénzt...
2020. aug. 19. 16:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyből táppénzre mentél volna, akkor megkapod. Amúgy meg a helyedben feljelentéstől függetlenül másik munkahely után néznék, ahol korrektebbek. És mielőbbi jobbulást.
2020. aug. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. aug. 19. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!