Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megaláztak a munkahelyemen,...

Megaláztak a munkahelyemen, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Suli mellett egy gyárban dolgozom, 20 éves vagyok. Mivel kevés a fiatal lány a cégnél, mint az lenni szokott, itt is többet foglalkoznak velem, mint azt amúgy indokolnám. Fiatal vagyok, tűrhető kinézettel, néhány ember szerint már nagyjából megvoltam a fél cégnek. Ennek az összes valóságalapja, hogy a külföldi főnököm udvarolgatott egy időben, csak igen feltűnően tette, ezért mindenki hamar rájött a dolgokra. Én szívesen beszélgettem vele nyelvgyakorlás céljából, illetve meg mert mint embert hamar megkedveltem, de nem mondanám, hogy olyan sokat beszélgettünk. Mindenesetre mivel a többség nem tud a cégnél angolul, nem tudhatták, miről (egyébként általában teljesen átlagos dolgokról) folyik a diskurzus. Ennek ellenére már megmondtam a főnöknek, hogy hagyjon, mert nem szeretnék tőle semmit.

Ma az egyik középvezető, akinek az én beosztásomhoz annyi köze van, hogy a beosztottjai csomagolják az általam ellenőrzött dobozokat, megkérdezte a két fiútól, akik várták, hogy kész legyek, mivel épp nem volt más munkájuk, hogy mit csinálnak. Mondták nagy viccesen, hogy arra várnak, hogy tömködjenek (bubifóliával a dobozt, de vicces, mert kétértelmű, haha), mire a középvezető megvetően rám nézett, és azt mondta, hogy most majdnem mondott valamit, de inkább nem. Értelemszerűen ezt nem engedtem el a fülem mellett, sejtettem, hogy mit szeretne mondani. Mondtam, hogy ha már elkezdte, fejezze be, mire azt mondta hangosan, a fiúk és egy tízméteres körben mindenki füle hallatára, miközben mint egy rongyra, úgy meredt rám, vagyis csak felém, hogy "tömködi azt már más", és elvonult.

Jogos a felháborodásom? Valószínűleg a főnökre célzott, de de nem gondolom, hogy még ha lenne is ennek alapja, joga lenne hozzá, hogy így megalázzon, illetve ilyen undorítóan és lealacsonyítóan nyilatkozzon rólam meg a testemről. A dolog pikantériája, hogy nem mintha ő ezt tudná meg köze lenne hozzá, de két hónapja veszítettem el a szüzességem az első szerelmemmel, így különösen sértőnek érzem ezt.

Mit tennétek a helyemben? Csak azért, mert fiatal vagyok, és visszahúzódó, hagynom kellene, hogy így beszéljenek velem?



2020. szept. 1. 21:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
6%
Te mondtad neki, hogy ha már elkezdte fejezze be.🤷‍♀️
2020. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ha már elkezdenek valamit, akkor illik befejezni🤷‍♀️
2020. szept. 1. 21:50
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Hát be is fejezte.😂
2020. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
55%

Sok kommentelő nem tudja kezelni a lányok ügyeit, kisebbségi komplexusosak, ne törődj velük. Teljesen érthetően és jól fejezted ki magadat, kérdező.


Elmondom ÉN hogy gondolkodom.


"Mit tennétek a helyemben? Csak azért, mert fiatal vagyok, és visszahúzódó, hagynom kellene, hogy így beszéljenek velem?"

Én az alapján tennék dolgokat, mit szeretnék. Helyre tegyem őket, legyenek konfliktusok, menjek át a drámán? Mennyi ideig akarok itt dolgozni? Jobb nekem, hogy hagyom hogy így beszéljenek velem, és elvagyok magamban, leszarva a külvilágot?


" Csak azért, mert fiatal vagyok, és visszahúzódó, hagynom kellene"

Ebből azt látom, nem annyira tudod, te milyen vagy, és mit akarsz. Milyen akarsz lenni? Gyengeségnek érzed azt, ha nem szólsz vissza? Szerinted az lenne a helyes és bátor, ha visszaszólnál?


"az emberi méltóságomba taposott bele az ürge :)"

Én azt vettem észre, a nők nagyon sebezhetőek ilyen dolgokban. A férfiak megjegyzéseiket nagyon magukra tudják venni, és ez nem jó. Az én méltóságom nem attól függ, hogy egy nő vagy egy férfi hogy nyilatkozik róla. Neked miért lehet ilyen könnyen a méltóságodba taposni? Mert így... Hát így életed során RENGETEGSZER fognak beléd taposni. Mindig rosszul fog esni majd? Mindig úgy érzed, tenned kell valamit a méltóságod megtartása érdekében?


Én ha egy cégnél továbbra tervezek, és látom, hogy ha valamit engedek, akkor tovább húzzák, akkor lépek. Akkor is úgy lépek, hogy úgy alakítok mindent, a főnök, vagy ANNAK a főnökének a szemében én jónak tűnjek mindig, hogy nekem legyen igazam. A körülöttem lévőeket egymás ellen kell uszítani, és mindig az mellé kell állni, akinek nagyobb hatalma van. A legnagyobb főnöktől meg "sajnos" mindent el kell viselni, mert ő adja a munkát.

2020. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
31%

Azt mondtad, hogy azt hiszik rólad, hogy már a fél gyárnak megvoltál és, hogy lefekszel a főnököddel.

Bocsi, de, ha ezt hiszik rólad az nem véletlen!

Valószínűleg valaki(k) ezt elterjesztették irigységből, de az sem kizárt, hogy a nyomulós főnöködben nem kéne megbíznod.

Egyébként gyárban ez sajnos nem ritka, főleg a fiatalabbak ellen!

2020. szept. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
98%
Muszáj annál a cégnél maradnod? Bár lelkileg nem jó, ha ráállsz a "menekülésre". Talán a helyedben őszintén elbeszélgetnék a HR-essel (ha nem pont ő az egyik rágalmazód) ,hogy kénytelen vagy jelezni: egyes kollégák biztosan nyomulnak a szexuális zaklató cím megszerzése felé. Nem hiszem, hogy úgy értékelik, hogy olyan hízelgő ez a vállalatra nézve. Elvárható, hogy figyelmeztessék az illetőket: a mai világban nem jó kapun kívülre kerülni. Persze, az biztos, hogy már soha nem lesznek a barátaid. De hát eddig se voltak jóindulatúak.
2020. szept. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
98%
Fiatal vagy, és még nem érted, hogy működnek a gyárban a dolgok. Rengeteg irigység, féltékenység, pletyka, rosszindulat forog néhány keserű emberben. Sajnos tapasztalatból tudom, de nem általánosítás, én is gyárban tolom. Az emberek nagy része teljesen normális, de mindíg vannak, akik nem a dolgukkal foglalkoznak. Valószínűleg csinos vagy, és sokaknak fáj az, hogy egy kiscsajjal dumál a góré a helyett, hogy a munkádat végeznéd csendben. Nem te hibáztál, de lehet olyan a természeted, ami sok embernek irritáló. Ilyen is van. Elkepesztő mennyiségű hazugságot hallottam magamról odabent sok év alatt. Ha valaki volt olyan korrekt, hogy rákérdezett, mindíg sejtelmesen mosolyogtam hogy persze, igaz. Hagy csessze szét az ideg. A lehetőségekhez képest érezd jól magad, mosolyogj. Azzal tudsz a legnagyobbat vissza ütni. Mert így sík ideg lesz az, aki alád akar pakolni. A többiek meg normálisak, így le se szarják.
2020. szept. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
94%

Ez civilizalt orszagokban zaklatas, diszkriminacio, akinek a pofajan ilyen szavak jonnek elo munkaidoben, az birosag ele allithato.

A rossz hir az, hogy Magyarorszag nem resze a civilizacionak.

2020. szept. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%
Nyers leszek. Megtapasztaltad most, hogy milyen az, amikor a sok EQ- és IQ-hiányos hülyének áll rád a fsza. Ez ennyi, ennél nem több. Aki azt hiszi, hogy ez csak gyárakban fordul elő, az téved. Jobb sulikban, sőt a felsőoktatásban is jelen van. Ennek oka az, hogy manapság megszülik és felnevelik azokat a kreténeket, akiket annak idején lebsztak volna a Taigetoszról. Minden visszamaradottat most éltetnek, mindenki azt csinál amit akar. Javaslom, hogy nézd meg a Maléna című filmet. Pont ehhez a témához passzol. Egyébként meg a te dolgod az, hogy kivel fekszel le, és aki a nemi életeddel van elfoglalva, az megdöntene, vagy féltékeny rád és kisajátítana magának. Ugyanez igaz arra, aki ribinek nevez téged.
2020. szept. 2. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én elképesztően dühös lennék. Kövi évre próbálnék talán más diákmunkát keresni. Ha ez a pénz most kell; akkor nem biztos,hogy tudnál olyan hamar másik állást keresni, ami szintúgy olyan jó időbeosztású, hogy tudod mellette csinálni az iskolát; úgyhogy ,hát, nemtom. Ha te tudod ezt a megalázást még tolerálni, akkor szerintem talán lehet,hogy maradnod kéne; de nem szívesen maradnék ott én sem. Arcátlan az a főnök, aki odament, és így dühösen, felháborodva végigmért téged. TElejsen alaptalan volt.
2020. szept. 2. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!