Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megaláztak a munkahelyemen,...

Megaláztak a munkahelyemen, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Suli mellett egy gyárban dolgozom, 20 éves vagyok. Mivel kevés a fiatal lány a cégnél, mint az lenni szokott, itt is többet foglalkoznak velem, mint azt amúgy indokolnám. Fiatal vagyok, tűrhető kinézettel, néhány ember szerint már nagyjából megvoltam a fél cégnek. Ennek az összes valóságalapja, hogy a külföldi főnököm udvarolgatott egy időben, csak igen feltűnően tette, ezért mindenki hamar rájött a dolgokra. Én szívesen beszélgettem vele nyelvgyakorlás céljából, illetve meg mert mint embert hamar megkedveltem, de nem mondanám, hogy olyan sokat beszélgettünk. Mindenesetre mivel a többség nem tud a cégnél angolul, nem tudhatták, miről (egyébként általában teljesen átlagos dolgokról) folyik a diskurzus. Ennek ellenére már megmondtam a főnöknek, hogy hagyjon, mert nem szeretnék tőle semmit.

Ma az egyik középvezető, akinek az én beosztásomhoz annyi köze van, hogy a beosztottjai csomagolják az általam ellenőrzött dobozokat, megkérdezte a két fiútól, akik várták, hogy kész legyek, mivel épp nem volt más munkájuk, hogy mit csinálnak. Mondták nagy viccesen, hogy arra várnak, hogy tömködjenek (bubifóliával a dobozt, de vicces, mert kétértelmű, haha), mire a középvezető megvetően rám nézett, és azt mondta, hogy most majdnem mondott valamit, de inkább nem. Értelemszerűen ezt nem engedtem el a fülem mellett, sejtettem, hogy mit szeretne mondani. Mondtam, hogy ha már elkezdte, fejezze be, mire azt mondta hangosan, a fiúk és egy tízméteres körben mindenki füle hallatára, miközben mint egy rongyra, úgy meredt rám, vagyis csak felém, hogy "tömködi azt már más", és elvonult.

Jogos a felháborodásom? Valószínűleg a főnökre célzott, de de nem gondolom, hogy még ha lenne is ennek alapja, joga lenne hozzá, hogy így megalázzon, illetve ilyen undorítóan és lealacsonyítóan nyilatkozzon rólam meg a testemről. A dolog pikantériája, hogy nem mintha ő ezt tudná meg köze lenne hozzá, de két hónapja veszítettem el a szüzességem az első szerelmemmel, így különösen sértőnek érzem ezt.

Mit tennétek a helyemben? Csak azért, mert fiatal vagyok, és visszahúzódó, hagynom kellene, hogy így beszéljenek velem?



2020. szept. 1. 21:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
19%

Arra volt angy szád, hogy számonkérd, fejezze be.

De ott már nem voltál észnél, hogy erre is válaszolj.

2020. szept. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
88%

Majd megedződsz. :) Elég férfias szakmát választottam, 24 éves korom óta férfiak között, illetve férfiakat vezetve dolgozom. Simán lehet kezelni, illetve helyén kezelni az ilyen beszólásokat. Minél sebezhetőbbnek tűnsz, annál inkább rádszállnak. Minél ridegebben, távolságtartóbban, dac nélkül tudod az ilyen megjegyzéseket egy-egy mondattal lereagálni, annál kevésbé fognak piszkálni, mert nem lesz értelme, nem tudnak zavarba hozni.

Ha tudod, hogy nincs igazuk, akkor nem kell felvenni az ilyen baromságokat és kész, de nem is kell direktbe a pofonért odalépni (értem azt megkérni, hogy mostmár fejezze be a mondatot mindenki füle hallatára). Simán el lehet ütni olyasmivel, hogy "vélhetően mindannyian jobban járunk, ha inkább nem szól semmit" és meg lehet ereszteni egy nagy mosolyt ezzel jelezve, hogy pontosan tudod mire gondolt, de jobb ha nem kezd bele ebbe a játszmába veled.

2020. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztóan le fognak pontozni, mert jaj, hogy merem lenézni őket, de egy gyárban ennyi az átlag IQ kb. Főleg férfiak körében.


Fölösleges lemenni a szintjükre. Ostobák, buták.

2020. szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
En azert csak mondanam a fonoknek hogy "there is something i have to tell you.."
2020. szept. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!