Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kérhetek béremelést? Vagy még...

Kérhetek béremelést? Vagy még a végén én ütném meg a bokám?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni egy munkahelyen kb. 1 éve. Diplomám van, a szakommal kapcsolódó munkakör, tehát azt dolgozom amit tanultam. Sok gyakorlati tudást igényel a munka, amit nagyjából fél év alatt el is sajátítottam.

Kezdő bérrel vettek fel, amire azt ígérték hogy fél év után az új szerződéssel emelik. Közbejött a covid, a szerződésem hosszabbították, de így nem újat kaptam hanem ugyanaz van, tehàt a bérem is alacsony. Közben megtudtam, hogy a többi kollegámhoz képest (főleg azokéhoz, akik korban és tapasztalatban is közel állnak hozzám) mennyivel kevesebb bért kapok. Túlórázás nincsen a covid óta. Küszködöm.

Először a közvetlen felettesemnek szóltam, aki annyit mondott hogy “tervben van a béremelés számodra is, amint kilendülünk a covid okozta válságból”. Kilendültünk, gondolom én, hiszen más részlegre embereket is tudtak felvenni.

Mivel egyre égetőbb a helyzet számomra, arra gondoltam hogy a főnökhöz mennék, aki végülis felvett és a szerződést adta.

Szerintetek ha jelezném neki, hogy ez a helyzet nekem így nem megfelelő, akkor abból hogy jönnék ki?

Csak attól félek, hogy azt mondja hogy “ha nem tetszik el lehet menni”.

Máshova nem tudnék menni a szakmámon belül jelenleg.

Mit tegyek és mik a lehetőségeim?


2020. szept. 11. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nekik sincs pénzük a válság miatt, ha panaszkodsz, minimum elkönyvelnek rossz munkaerőnek, de lehet, hogy fel is mondanak. Mérlegelj, megéri-e a kockázatot. A kiadásaid is vissza lehet fogni.
2020. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Illedelmesen fizu emelest kersz, hidd el ki tuti nem rugnak.
2020. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez ismerni kene a fonokodet. En peldaul az enyemhez barmikor odamennek ilyen keressel, es tudom, hogy lazan fogja kezelni. Ha elutasitja, akkor is mosolyogva, kedvesen fogja ezt megtenni.
2020. szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy máshova vettek fel embert, még egyáltalán nem biztos, hogy kilábalt a cég a covid okozta krízisből. Ezt neked kellene látni.
2020. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt, hogy valakinek azért csúszott a bérfejlesztése mert az egész csapata is béremelést kapott és nem akartak 2x szerződést módosítani neki. Lehet itt is ilyen mókolás van, de a Covid miatt valószínű tényleg nem fér bele a büdzsébe a bérfejlesztése. (Mert általában team budget van.)


Ha normális a vezetőd kérdezd meg, hogy szerinte mikorra lesz lehetőség az emelésedre mert nehezen élsz meg a fizetésből. Én a helyedben nem említenék olyanokat, hogy mindenki jobban keres nálad, hogy a többiek emiatt ne kerüljenek bajba.

2020. szept. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!