Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan kollégátok aki nem...

Van olyan kollégátok aki nem veszi magát észre? Miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés

A mi új kollégánk eléggé modortalan, gátlástalan. Az iroda kávé, keksz, tea stb. készleteit folyamatosan lenullázza a napi 5 kávé, 5 tea, 1 zacskó keksz stb. fogyasztásával. Már direkt nem hoz reggelit és nem kávézik otthon, mert az irodában ingyen megoldhatja.

Folyamatosan bújja a kollégák naptárait, indiszkrét kérdéseket tesz fel, hogy ki hova és mikor megy, mikor hagyja el az épületet, hogy ő is azonnal le tudjon lépni, mi van a rendelt csomagban, mi van a személyes mappánkban stb.

Okoskodik, mindenbe beleszól, megjegyzéseket tesz, miközben 2 hete dolgozik nálunk. Állandóan ugrál, szaladgál, szétkapja a bútorokat mert ráugrik az asztalra, belehuppan a székbe, nekimegy mindennek, iszonyú kupi és kosz van a helyén folyamatosan...

Nekem ez iszonyú megterhelő, próbálom finoman jelezni neki de szerintem Aspergeres vagy ilyesmi mert abszolút nem veszi magát észre, borzasztó.

Máshol kibírhatatlan kollégák?



2020. szept. 17. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A kávé-teás dolgot nem tartom ebből felháborítónak, mert a legtöbb cégnél erre nincs limit, ez olyan minimális tétel egy munkáltatónak hogy ne sajnálják tőle.


Ha nem veszi a lapot akkor szóljatok a vezetőnek, hogy csináljátok egy irodai policy, pl h ne menj el anélkül, hogy rendet raknál az irodában magad után és küldjétek ki mindenkinek. Azt azért már csak észreveszi... :D


Nyilván nekem is volt nehezebb eset kollégám, csak máshogy.

2020. szept. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van pár buta ember, de ha rájuk kiabál valaki, akkor elülnek egy ideig.


Amúgy ti is észrevehetnétek magatokat. Felnőtt emberként képtelenek vagytok kiállni magatokért.

2020. szept. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kávéproblémát sose értettem, nálunk mindenki vesz magának kávét/teát, berakja a szekrényébe és senki nem lopja el...


Amúgy szóljatok neki.


Nálunk csak olyan van aki szimplán nagyon sokat beszél, nehezen veszi észre hogy sietnél valahova éppen. Amúgy aranyos, csak könnyen beleéli magát a beszélgetésbe, olyankor szólunk neki és kész. :)

2020. szept. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vot ugyanolyan kolléganő, aki nem vette magát észre, mindig ment segíteni, akkor is ha nem kérték és mártírkodott,mert szóltunk neki, hogy egy kicsit sok, amit csinál és sokszor kellemetlenséget okoz ezzel. Rendes munkát nem is végzett.
2020. szept. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Meg kell neki mondani, hogy semmi köze hozzá, és akkor nem kérdezősködik tovább.
2020. szept. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, fel fogom világosìtani szegényt... Ez élete első munkahelye érdemben, lehet szert van vakon...

Ez a mennyiség amit ő elfogyaszt egy 4 fős irodában az igenis jelentős. Ma bevágott egy doboz Aldis csokis kekszet, egy zacskó zabfalatot, 3 bögre teát, 3 kávét és fél 5... Az elmúlt egy hétben bevágott egy üveg mézet emellé...😅

2020. szept. 17. 16:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy kollégám, aki mindenféle dolgot tesz, csinál, összegyűjt. Alapvetően jó indulatú, de sok magánakciója van, ami fura, nem feltétlen jó.
2020. szept. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ajaj, csak nem egy holland cégnél dolgozol véletlenül? :D A vezetőséget ez nem zavarja?


Amúgy csak mondjátok meg neki, hogy ez közös ezért annyit egyen, hogy ugyanannyi maradjon a másik háromnak. Az szerintem durva viszont, hogy azt is ennyire nézitek, hogy mennyi kávét-teát iszik, nekem egy cégemnél nem volt erre szabályozás, hogy mennyi rossz gépi kávét iszol. A hibát sem kell direkt keresni benne.

2020. szept. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem holland multi, egy 4 fős magyar iroda.

Azért tűnik fel mert a megérkezése előtt hetekig tartottak a készletek, amióta megjött azóta pedig 3 naponta lehet beszerezni mindent, ami az én dolgom így hát látom... 🙂 Nem szar gépi kávénk van, hanem jobb minőségű bár kapszulás.

Mindegy mert nem az én pénzem költi, de nagyon gátlástalan!

2020. szept. 18. 00:12
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem veszi eszre magat akkor minek kell haragudni rá amig nem szolsz neki?

Mond meg neki hogy nem ihat ehet annyit.

Most az hogy ugral szaladgal stb. azert teszi mert ugyes akar lenni és mindent jól csinálni. Nem kellene ilyen haraggal vagy gyulolettel lenned iranta , látszik a szavaidból. Lehet nem rosszasagból teszi hanem jóindulatból csak te vagy rosz indulattal iránta és ez nem szép.

Kérdezősködik? és akkor mi van? Nem felelsz mindenre és ennyi. Teis biztos kérdezősködtél az elején, csak magat nehezen látja az ember.

Inkább legyél befogadó, mert ugy látom inkább félsz hogy ha annyi infot megtud akkor lehet jobb lesz nállatok. ?

Azért magatokat is nézzétek hogy viselkedtek vele mert neki uj környezet stb.nektek kell befogadni őt

2020. szept. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!