Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bunkóság lenne erre megkérni...

Bunkóság lenne erre megkérni a portást?

Figyelt kérdés

Egy nagy cégnél dolgozom, ahol a kapunál portaszolgálat van, ő szokta átvenni a céges dolgokat a postástól és ő engedi be a kamionokat a telepre.


Én munka mellett maszekolni is szoktam használt árukkal, így elég nagy a csomagforgalom nálunk. Eddig a párom vette át a csomagokat a vállalkozásánál, de most úgy alakult, hogy be kellett zárnia és beosztott lett. Az új munkahelyén egyelőre nem akar próbaidősként ebből problémát csinálni, ezért más megoldást kell találnunk.


Azt találtam ki, hogy a portásunkat megbízom, hogy vegye át a csomagjaimat, esetleg pénzt is hagynék ott neki, ha utánvétes lenne a csomag és akkor oda intézném mindig.


Szerintetek ez így bunkóság lenne? Végülis ő azért van ott, hogy a szállítókat és ügyfeleket rendezze, ha úgy nézem, akkor ez is a munkája része, csak azt az egy postai csomagot most nem a cég számára fogja átvenni. Egyébként jóban vagyunk, de nem szeretném kihasználni emberileg, ezért nem tudom, hogy ez így bunkóság lenne-e vagy sem. Esetleg adjak neki ezért egy jelképes összeget?



2020. szept. 19. 23:33
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy heti 3-10 csomagról van szó általában, mikor hogyan jön ki...
2020. szept. 19. 23:36
 2/32 anonim ***** válasza:
92%
Ha van esze a portásnak, akkor nem fog belemenni. Én a helyében biztosan nem vállalnám el (a saját munkaidőmben) senki magánjellegű csomagjai átvételét, a csomagért és a pénzért sem vállalnék felelősséget. Ha meg is kéred, akkor neki ne ilyen pofátlanul add elő, hogy "amúgy is ez a munkája". Nem, nem ez. Ő annak dolgozik, akitől fizetést kap.
2020. szept. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
75%

Én a helyedben megkerdeznem tőle, és azt is mondanám, hogy természetesen nem ingyen kérem, ezért adok csomagonkent 500 Ft-ot. (ez csak egy példa volt).


Mondanám azt is, hogy nem gond ha nem, nem szeretném, h ebből gondja legyen a munkáltatójaval,akkor megoldom másképp.

2020. szept. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%
Egyetértek az elsővel, szerintem se fog belemenni. Ha havi 1 csomagról lenne szó akkor azt mondom igen. De heti akár 10 csomag? Miért nem veszed át te? Felviszi a postás átveszed ennyi. Pont annyi időt vesz el a munkádból mint neki.
2020. szept. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez nekem is szemet szúrt, hogy "amúgy is ez a dolga." hát nem ez! (Második voltam).
2020. szept. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%
Meg amúgy nem azért, de a főnöködet egyáltalán megkérdezted, hogy rendszeresen ilyen mennyiségű csomagot rendelhetsz-e oda magáncélra? Azért az vicces lenne, ha mindenki ezt csinálná.
2020. szept. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

"hát nem ez!"

De, az. Úgy értettem, hogy mint tevékenység, a postai csomagok átvétele is hozzátartozik a munkájához.

2020. szept. 19. 23:48
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

Mekkora egy nyominger vagy te...szegyen!

Fonokod lennek ki is rugnalak ezert, a portast meg eloleptetnem!

Bekepzelt egy p.cs vagy, a portasnak nem ez a feladata, hogy mas alkalmazott csomagjaval szarakodjon, ot a ceg alkalmazza es fizeti, nem te! Te csak egy ugyanolyan alkalmazott vagy, mint o...

Foleg felhaborito, hogy "jelkepes" osszeggel kiszurnad a szemet...anyad nem nevelt latszik!🤦

2020. szept. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
97%

és tárolja is a csomagjaidat a portásfülkében? és ha törött a tartalma - pl. szállítás közben megsérült -, akkor őt vonod felelősségre, hogy miért vette át..?

asszony ne kockáztassa a munkáját, mert próbaidős, de a portás igen..?

2020. szept. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
96%
Túl sokat képzelsz magadról.
2020. szept. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!