Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bunkóság lenne erre megkérni...

Bunkóság lenne erre megkérni a portást?

Figyelt kérdés

Egy nagy cégnél dolgozom, ahol a kapunál portaszolgálat van, ő szokta átvenni a céges dolgokat a postástól és ő engedi be a kamionokat a telepre.


Én munka mellett maszekolni is szoktam használt árukkal, így elég nagy a csomagforgalom nálunk. Eddig a párom vette át a csomagokat a vállalkozásánál, de most úgy alakult, hogy be kellett zárnia és beosztott lett. Az új munkahelyén egyelőre nem akar próbaidősként ebből problémát csinálni, ezért más megoldást kell találnunk.


Azt találtam ki, hogy a portásunkat megbízom, hogy vegye át a csomagjaimat, esetleg pénzt is hagynék ott neki, ha utánvétes lenne a csomag és akkor oda intézném mindig.


Szerintetek ez így bunkóság lenne? Végülis ő azért van ott, hogy a szállítókat és ügyfeleket rendezze, ha úgy nézem, akkor ez is a munkája része, csak azt az egy postai csomagot most nem a cég számára fogja átvenni. Egyébként jóban vagyunk, de nem szeretném kihasználni emberileg, ezért nem tudom, hogy ez így bunkóság lenne-e vagy sem. Esetleg adjak neki ezért egy jelképes összeget?



2020. szept. 19. 23:33
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

posta nem vesz át futárszolgálatos csomagot. posta csak postán feladott csomagot vesz át. gondolj bele, a posta és a futárszolgálat egymás konkurensei. (ott dolgoztam, szóval tudom..)


annyit tudsz tenni, hogy nem futárral küldeted a holmit, hanem a postával és postán maradóra kéred. aztán este, ha végeztél a munkával, átveszed őket a postán. (zárójelben: f*s posta drágább a futárnál..)

van még egy opció. ha a városotokban van postai csomagautomata, oda is kérheted, és kiveszed onnan, ha tudod. ennek az a hátránya, hogy csak bizonyos méret alatt fér bele a pakk. ha pl. bontott motorokat/autóalkatrészeket vásárolsz és újítsz fel, szóval egy sárhányó nem fér bele.

2020. szept. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
93%
Én nem vállalnám. Az nekem plusz munkát jelent, ami nem tartozik a munkakörömbe. Oké, hogy mondjuk pék vagyok, de mégsem sütök naponta plusz 10 kiló kenyeret egy ismerősöm kérésére, érted... Lehet, ezzel az állását is kockáztatja. Ráadásul azzal a pénzzel elszámolni sem tud. Vedd át te a saját csomagjaidat.
2020. szept. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
91%

Aha. Szóval te nem akarsz lemenni a portára, mert nehogymár félbehagyd a munkát, de a portástól meg elvárod, hogy hagyja félbe ő a te privát dolgaid miatt?


Egyébként ne csodálkozz, ha nem vállalja el. Neki ez pluszmunka. Ráadásul felelősség is, mert mi van, ha a csomagod eltűnik a közös raktárból?

Meg ugye van műszakonként portásváltás. Az összes portást le akarod vajazni, hogy a csomagjaidat átvegye?

Akkor már inkább kérjed postával, munka után meg már el tudsz menni átvenni.

2020. szept. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, te ilyen tipikus sza..rágó vagy, másokat kizsigerelő, mindent ingyen elváró ember vagy.


Mondanád neki, h szeretnéd ezt űzni, adsz neki havi 5k-t, örül ő is, te is.


Nem, csinálja meg neked ingyen :D Céges takarító meg takarítsa ki a kocsidat, mert ez a munkája része.


De ha neked plusz munkád adódna, vernéd a nyálad :)

2020. szept. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevés az, az 5000 Ft havonta. 500 Ft/csomag, minimum ennyit kéne fizetned a portásnak, és akkor tényleg jól jártok, mind a ketten.
2020. szept. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megbeszéltem vele mindent. Egy ezrest adok neki csomagonként, de eleinte leakart beszélni róla, hogy hülye vagyok, nemár... Aztán majd meglátjuk a jövőt, hátha találok jobb megoldást. A postafiókba sajnos csak posta szállíthat, így az kiesett.
2020. szept. 22. 15:15
 27/32 anonim ***** válasza:
63%
Igen, bunkosag. Es kinos is, mert neki egeszen biztos kimondottan nem szabad ilyesmibe belefolynia. De hungarikum, ugyhogy te tudod.
2020. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
86%
Szegény portás, nálunk is van egy alávaló nőszemély, aki már újabban a saját munkáját sem csinálja, borítékot írni, címezni, stb. nem akar (pedig ez is benne van a munkaköri leírásában), hanem van pofája oda..aszni valakinek és még csak nem is vezető. Emellett számtalan feladatot mással végeztet el és az a legszomorúbb, hogy a vezetőség ezt hagyja, hogy ő a telefonját nyomkodja más pedig belefullad a munkába.
2020. szept. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Postafiókra egyébként nem lehet csomagot küldeni, csak címre. Postán maradóra kérheted.
2020. szept. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
72%

"esetleg" fizetnél is neki XD

majd én is megbízlak ingyenmunkákkal, mert ha úgyis ott ülsz a gép előtt, és pötyögsz, akkor ez is a munkakörödbe tartozik.

2020. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!