Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdőként úgy érzem,...

Pályakezdőként úgy érzem, hogy nincs elég tudásom. Veletek is hasonló volt?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen végeztem az egyetemen és végre tudtam jelentkezni több helyre is (a pandémia miatt nem igen volt kb fél évig lehetőségem:( ) viszont ahogy olvastam az elvárásokat minden pozíció esetén az az érzésem volt, hogy biztos nem tudok eleget tenni a dolgoknak amiket kérnek, hiába vesznek fel pályakezdőket is.

Pedig még csak nem is voltam rossz tanuló, sőt kifejezetten jó tanuló voltam, de még is úgy érzem, hogy amit az egyetemen tanultam az nem fogja tudni kiszolgálni az elvárt dolgokat.


Más is volt ilyen helyzetben pályakezdőként és ha igen akkor mennyire volt rossz/feszült az első pár nap akár hét?



2020. szept. 21. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Általában a cégek az elvárásokat fölé lövik annak mint amire szükségük van.

Az első hetek mindig feszültek és tele vannak félelmekkel, de ha normális helyet találsz nem várják el, hogy rögtön ismerj mindent.

Egy új munkahelyen be kell tanulni, akkor is ha a világ legjobb szakembere vagy, mert minden munkahely más, más emberek, más munkakörök, más rendszer.

Ha bízol magadban és a tudásodban akkor nem lesz gond, ha jó szakember vagy és nem kellesz nekik az meg az ő problémájuk.

2020. szept. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Elég sok képzés (egyetemi és középiskolai) tanmenetét egyszerűen el kéne ásni és örökre beszántani a múltba. Használhatatlan, felesleges, elavult tudást próbálnak átadni, aminek a munka világában negyedét sem használja az ember.

Amúgy, ne parázz. Én nem voltam olyan jó tanuló, csúsztam is, de amikor munkahelyre kerültem még végzés előtt, minden ment. Paráztam, de belerázódtam. Általában nem várják el sehol, hogy egyből mindent magadtól csinálja, hanem hagynak tanulni, beszokni. Aztán, fokozatosan raknak több dolgot a nyakadba.

2020. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanígy érzek mint te. Nem kaptam elég tudást, most meg félek, hogy sehova se leszek megfelelő, bénázni fogok...
2020. szept. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%
Ismerős ugyanez volt mikor kijöttem egyetemről. Szerencsére egy modernebb felfogású cégnél dolgozok ahol azonnal kaptam egy mentort. Rájöttem, hogy ha valaki megmutatja hogyan használjam a megszerzett tudásomat akkor pályakezdőként is értékes tagja tudok lenni a cégnek.
2020. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!