Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lett tapasztalatod...

Hogyan lett tapasztalatod amivel el tudtál kezdeni dolgozni?

Figyelt kérdés

Nézek állás hirdetéseket 1-3 év tapasztalat kell. Kivéve orvosnál, ott nem kell tapasztalat, érdekes..


Raktárosként vagy targoncásként, az ember hogyan talál tapasztalatot ha csak vizsgázott és nehéz körülmények között él, hogy nem tud venni magának otthonra egy targoncát vagy keptelen otthon gyártási segédanyagokat felhalmozni és leltározni. Vagy sofőr, néztem egy furgon 2 millió, nem tudnék venni, hogy azon gyakorlatot szerezzek bérelni meg drágább hosszú távon. Vagy a földmunkagép, legolcsóbb is 3 millió es komplett hidraulikát kell felújítani amin5-6 milla is lehet. De láttam folyamatirányítási mérnök munkát hírdetve min. fél év tapasztalattal ezt már 6 hónapja hírdetik. Nem olcsó egy gyár, nem is láttam eladót és 200 millió alatt telket sem kapsz.


Irónikisan foglaltam össze, de ezt látom. Nem lenne egyszerűbb 3 hónap próbaidőbe megtanítani az embert a munkára és nem elvárni a második munkaórába, hogy egyedül dolgozzon, ha már munkaerő hiány van?


De akkor már Te, vagy Ti hogyan szereztetek tapasztalatot ?


2020. okt. 3. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ember elmegy olyan helyre dolgozni, ahol végzettségének megfelelő embert keresnek, legfeljebb a kezdőnek nem fizetnek majd annyit, mint egy gyakorlottnak, de legalább pár hónap alatt begyakorlod magad. Az álláshirdetések a hirdető vágyait tükrözik, amelyek nem mindig teljesíthetők, így idővel majd lejjebb adja.
2020. okt. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, ez nagyon jó! XD De egyébként sajnos tényleg ez van. Én egy gyárhoz jelentkeztem, eredetileg operátornak, és amikor végeztünk a tesztfeladatokkal kérdezték, hogy kiknek miről van vizsgája. Ott mondtam a targoncát, és így mehettem targoncázni operátorkodás helyett. Itt szereztem 2 két év tapasztalatot, és úgy mentem másik munkahelyre.

Egyik haverom meg úgy lett raktáros, hogy előtte évekig kísérgette a kamionos apját, ahol raktárazni is kellett a cuccokat, és ott segített.

2020. okt. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, ez általában úgy működik hogy beadod az önéletrajzod az adott pozícióra, és ha szimpatikus vagy a munkáltatónak/lát benned fantáziát az önéletrajzod alapján, akkor behívnak. És majd ott helyben betanítanak. Az önéletrajzod kell jól megírni
2020. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Önéletrajzba az kell, hogy hol dolgoztál, arra izgulnak, de ha még sehol mert sehova nem vettek fel mert nincs tapasztalatod? Ördögi kör.
2020. okt. 4. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!