Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyit kell dolgoznom, hogy...

Mennyit kell dolgoznom, hogy befogadjanak a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Mire nagy nehezen betanultam, a kollégáim lepasszoltak rám minden munkát, együtt jártak enni és cigizni. Próbaidō lejárta után azt mondta a felettesem, hogy kemény vagyok és jól bírom a munkát, de látta rajtam, hogy nem tudok beilleszkedni és nem is éreztem ott jól magam, úgyhogy nem hosszabította meg a szerzödésem. Volt párhuzamosan velem egy másik új, õ fele annyit dolgozott, mint én, mégis maradt.
2020. okt. 18. 12:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozni kell, de ha mindenkinek becsicskulsz, mashol is ez lesz.
2020. okt. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Általában azt nézik, ki a túl "lelkes", aki nagyon érdeklődő, arra általában sajnos rátukmálják a munkát, hogy kevesebb legyen nekik.


Ilyenkor érthető az is, hogy nem mer az új ember nemet mondani, elvégre egy helyen, ahol mindenki ott van egy ideje, senkinek se mer nemmel felelni, elvégre a beosztottak panaszát is figyelembe veheti a főnök értékelésnél.


Ez általában addig van, amíg nincs egy újonc megint, akinek le lehet passzolnia munkákat tréningnek.

2020. okt. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ez nem is zavarna, ha nem lett volna mellettem egy srác, aki senkinek nem volt senkije, mégis maradt.
2020. okt. 18. 12:49
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb amúgy, ha érzed, hogy nagyon rád tukmálják a munkát, mondhatsz nemet. Próbáld meg megfigyelni, hogy ki mennyit dolgozik és, ha azt veszed észre, hogy hozzájuk képest többet dolgozol, nyugodtan mondj nemet.


Hidd el, ritka, hogy ilyenkor rohanjanak a főnöknek árulkodni, elvégre a főnök azt is megtudná, hogy odáig helyettük dolgoztál. Max tőlük kapsz 1-21 megvető megjegyzést, hogy lusta disznó vagy, de hagyd rájuk.


Hidd el, nem azzal fogsz barátokat szerezni a munkahelyen, hogy kidolgozod a beled helyettük, műszakokat vállalsz be értük, cigit adsz nekik, meg hasonló dolgokat csinálsz, mert ők max megölelgetnek meg elismerően vállon veregetnek és 3 perc múlva el is felejtenek Téged.

2020. okt. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
3, valószínűleg a srác meghúzta a határokat vagy esetleg a tudása nem volt annyira mindenre kiterjedő, hogy rá merjék tukmálni a munkát.
2020. okt. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó dolgozót nem rúgnak ki azért, mert nem illeszkedik be. Valószínű, valaki panaszkodott rád.
2020. okt. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy ott nem hosszabbítottak szerződést, engedd el, de a jövőben nagyon jelöld ki a határokat. Azt hiszem, hogy a legeslegelső pillanatban kell megállítani e folyamatot, amint elkezdődne, de ilyenkor az ember úgy járhat, hogy feltételezi: "már megint az kezdődött mint múltkor" holott nem az, csak volt valami momentum ami arra emlékeztetett.
2020. okt. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
De miért nem az én szerzõdésemet hosszabbították meg?
2020. okt. 19. 15:20
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, lehet a másiknak volt valami kapcsolata (pl. ismerős ismerőseként volt beajánlva) sose tudhatod meg, de szerintem ne gyötörd magad ezen.
2020. okt. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
más munkahelyen meg pont azt néznék, hogy ki dolgozik többet, és pont lexarnák, hogy beilleszkedtél-e. munkahelye válogatja, ha ide nem akartak téged, akkor ez nem a te helyed. ha nem fogadtak be, akkor máshol amúgy is jobb lesz.
2020. okt. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!