Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyit kell dolgoznom, hogy...

Mennyit kell dolgoznom, hogy befogadjanak a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Mire nagy nehezen betanultam, a kollégáim lepasszoltak rám minden munkát, együtt jártak enni és cigizni. Próbaidō lejárta után azt mondta a felettesem, hogy kemény vagyok és jól bírom a munkát, de látta rajtam, hogy nem tudok beilleszkedni és nem is éreztem ott jól magam, úgyhogy nem hosszabította meg a szerzödésem. Volt párhuzamosan velem egy másik új, õ fele annyit dolgozott, mint én, mégis maradt.
2020. okt. 18. 12:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább taktikusnak kell lenni...kb.annyit dolgozz mint a többi,nehogy egyszer azon kapd magad, hogy szépen, lassan, finoman a legkisebb apróságokra is a te figyelmed terjed ki és te végzed a munka nagy részét még egyeseknek fáj a mája rá...és azt nézik hogy húzzák ki magukat a munkából
2020. okt. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom,sokszor nem a jó munkát díjazzák hanem a személyes szimpátiát még ha az illető a legnagyobb debil is a cégnél.Az ilyen munkaadó csak ilyen munkásokat érdemelne.Nem csoda hogy sokan menekülnek külföldre a rossz rendszer miatt...
2020. okt. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

12-nél van pont. Nálunk van részlegváltásra lehetőség és hozzánk jött egy férfi, aki nagyon okos volt, ez már a tréningen megmutatkozott. Ha csak a tudását nézed, akkor ő volt a főnyeremény. Viszont egy kicsit okoskodó is volt, ami miatt például az egyik vezetőnek nem volt szimpatikus, ezért elküldték másik helyre és ezt azzal indokolták, hogy ő túlképzett a mi részlegünkre. De, miután elment, elmondta nekünk a vezető párja, hogy azért küldték el, mert antipatikus volt a férfi.


És ez nem az ilyen eset volt.


Vannak vezetők, akik tudnak dolgozni egy légtérben számukra nem szimpatikus emberekkel és vannak, akik nem.


***


Továbbá, a vezetők inkább azt preferálják, ha valaki inegrálódik a csapatba vagy a munka gördülékenyebben megy neki.


Most viszaolvastam, amiket írtál, azt vettem le, hogy a kollégád is elvégezte a feladatait, plusz be tudott illeszkedni.


Nem lehet, hogy úgy érezte a főnök, hogy inkább a kollégád maradjon, mint Te - és ne vedd sértésnek - akivel esetleg gondok lesznek a jövőben, mert kihasználják a többiek?

2020. okt. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Illetve nagyon sok helyen van az, hogy, ha vaaki láthatólag a kétszeresét, háromszorosát csinálja, amit a többiek, akkor


vagy


- A főnök gondolja úgy, hogy túlpörögsz és elkpdosod mások elöl a munkát


vagy


- a kollégáid állítjk rólad, hogy nem hagyod őket dolgozni, mert elveszed a munkát.

2020. okt. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Az irodavezető az adatok alapján látta, hogy újoncként lepasszolták nekem a munkát, vagy láthatta rajtam kívül mindenki cigizik és kávézik, amikor panaszkodtam, azt mondta, hogy azért van a csoportvezető, hogy megoldja ezeket a problémákat, tehát lepasszolta a csoportvezetőnek. A csoportvezető meg elküldött azzal, hogy tanuljak meg csapatban érvényesülni és nemet mondani, rendezzük el magunk között. Ennyit a vezetőkről...
2020. okt. 29. 14:16
 16/22 A kérdező kommentje:
Plusz még le is szidott, hogy miért az irodavezetőhöz mentem először
2020. okt. 29. 14:18
 17/22 anonim ***** válasza:

Most a nullára leszek pontozva, de a Teamleader-ek igaza van abban, hogy meg kell tanulni nemet mondani, hiszen ez is a csapatban dolgozás része.


Tudod, az ember olyan, TISZTELET A KIVÉTELNEK, hogy, ha látja, hogy nulla energiabefektetéssel is megkeresheti ugyanazt a pénzt, akkor kap az alkalmon. A Te feladatod nemet mondani, nem a csoportvezetőé.Kár ezen keseregni, ez bele van kódolva a legtöbb emberbe. Ez ellen csak úgy védekezhetsz, ha figyelembe veszed, hogy mi az, ami nem fér már bele Neked és nemet mondasz.


De tegyük fel, ha a csoportvezető intézkedett volna, el tudod képzelni a következményét? Ha Te nemet mondasz, akkor max 1-2 óráig húzzák a szájukat, aztán elfogadják, hogy véget ért a dolce vita és dolgozni kell és megy tovább az élet. Ha rájuk küldöd a csoportvezetőt, akkor megbotránkoztatta volna a kollégáidat, hogy ahelyett, hogy velük megbeszélted volna, bemószeroltad Őket, spiclinek gondoltak volna és kerültek volna, beszólagattak volna, etc. Hidd el, ha spiclinek gondoltak volna, akkor egy idő után saját magad keresel új munkahelyet.


Én megmondom őszintén, ha odajönne a főnök, hogy XY árulkodott rólam neki, mert nem tetszik, hogy ezt vagy azt csinálom, akkor egy jó ideig kerülném a kolléga társaságát.


Ráadásul a csoportvezető nem egy óvóbácsi/óvónéni.


Az meg szerintem a fentebb leírtakból érthető, hogy miért esett neki rosszul, hogy a felettesének szidtad az ő munkáját.

2020. okt. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Itt már tényleg arról van szó, hogy látják, nem tudsz nemet mondani, nem azzal beszéled meg a gondot, akivel a problémád van, bemószerolod a kollégákat, hidd el, ez mind távol áll attól, hogy valaki egy jó csapattag legyen.
2020. okt. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem árulkodtam. Nyugod hangon mondtam, hogy úgy érzem, hogy igazságtalanul van felosztva a munka, amit az irodai program és a papírmunka alapján is lehetett látni
2020. okt. 31. 07:20
 20/22 anonim ***** válasza:
Szerintem jogos hogy a teamleaderhez ment. Az ilyen gondok a teamleaderre tartoznak, azért people manager.
2020. okt. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!