Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig maradnátok egy ilyen...

Meddig maradnátok egy ilyen munkahelyen?

Figyelt kérdés

Új vagyok a szakmámban, 1.5 éve kezdtem el dolgozni benne.


A munkahelyemen külön osztályok és azokon is belül külön csapatok vannak, én vagyok a csapatban a legújabb munkatárs, április óta vagyok a munkahelyemen.


A projekt amin dolgozunk nem érdekel engem, unalmasnak tartom, de ettől függetlenül megcsinálom a rám bízott munkát és kiveszem a részemet a munkából, csak unalmasnak tartom az egészet.


Sokat tudnék még tanulni, de úgy érzem, hogy nem teljesen ez az irány érdekel engemet a szakmámon belül. Az érdeklődésemnek megfelelő iránnyal is találkozni néha a projekten belül, de az csak kb. 10%-a az egésznek.


Voltam egy hónapja egy állásinterjún, ahol kíváncsiságból kapásból magasabb bért kértem volna és azonnal rábólintottak, viszont a szakmai tapasztalataim alapján még nem teljesen tartom reálisnak azt, hogy azt a bért meg is kapjam.


Ma volt bérkorrekció a cégnél és nálam tapasztaltabb kollégák kaptak béremelést, feltételezem, hogy ők már alapból magasabb fizetéssel rendelkeznek, mert elég korrektnek tűnik a cég.


Én nem részesültem ebben a bérkorrekcióban, ami a korábbi interjús magasabb ajánlat miatt azért kicsit szarul esett.


Összességében a csapaton belül jól érzem magamat, mert nagyon rendesek és jó fejek a kollégáim, viszont céges szinten nem érzem, hogy bármi is idekötne a céghez és emellett 2 dologban nem vagyok biztos:

- 1: Nem tudom, hogy még mennyi szakmailag értékes tudásra tudok itt szert tenni.

- 2: Nem vagyok biztos benne, hogy ebbe az irányba szeretnék specializálódni.


Ti meddig maradnátok ezeket figyelembe véve, ha egyértelműen nem itt terveznétek nyugdíjba menni?


2020. okt. 21. 21:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írsz, bizonytalanság, de még nem tudod, hogy milyen döntést hozz. Addig maradnék, amíg fel nem térképezem a kérdéses helyzeteket, mígnem érzem azt, hogy oké, ez nem fog menni, ennek nincs értelme, mást akarok. Belső határozott döntést várok ilyen helyzetekben magamtól, és nem siettetek semmit, nehogy rossz döntést hozzak.


Úgy látom nálad még ez alakul, több térképezés kellene és aztán úgyis érezni fogod, hogy mit szeretnél, mit akarsz kockáztatni, hogy érzed magad.


Amikor a Postán dolgoztam és fel akartam mondani, vártam még két hónapot, s akkor határozottan éreztem hogy már nem akarom. Minden helyzetnél ha tudok, várok a belső intuíciómra, hogy nyugodt lélekkel tegyem azt, amit teszek, és van tervem a következő lépésre, vagy ha nincs, akkor annak a tudatában lépek és bevállalom.

2020. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 és fél év után kezdtem belefásulni a projektbe, amin dolgozom, szintén csapatban. Az lenne a dolgom, hogy csökkentsük a hibákat, de annyira megismertem a projektet, hogy nem tudom már kritikus szemmel nézni. Pár hónap kellett még, hogy tisztázódjon bennem, mit is keresek a munkában. Nem akarok (egyelőre) más szakterületre evezni, mert ez tetszene, de más jellegű céget kell keresnem, ahol nem több év egy projekt, hanem rövidebb.
2020. okt. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!