Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha utál a...

Mit csináljak, ha utál a főnököm? (első munkahely)

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni egy cégnél, mint gyakornok (egyetem mellett). Nem arra számítottam, hogy mindenki hanyatt esik tőlem és önálló ügyeket kapok, mert tudom, hogy a ranglétra alján vagyok. De van egy másik lány is, aki kicsivel utánam kezdett és ő konkrétan már kapott önálló feladatokat, és utána mondta a főnökünk, hogy akkor ez az ügy maradjon is már nála, vigye ő tovább. Pedig mindent tőlem kérdez, hogy mit hogy csináljon, jó-e, amit írt, csinált, szóval nem is azért, mert annyival jobb lenne nálam... Na mindegy, erről nem ő tehet.


Viszont én rendre olyan feladatokat kapok, hogy menjek el ide-oda (pl. postára), kérjem ki valahonnan a papírokat, menjek el ebédért, vegyek kávét, teát az iroda konyhájába, stb. Tehát a munkaidőm 80%-át én rohangálással, várakozással töltöm. Úgy, hogy 2 db titkárnő is van bent.

Meg sokszor ha beszélek hozzá, mintha nem is figyelne rám, volt, hogy a mondatom közepén felvette a telefonját és elkezdett beszélgetni, én meg ott álltam 5 percig, mint egy fa. Minden hónapban van "csapatépítő" buli/vacsora és eddig háromszor voltam, mindenki tök oldott, jó kedvű, ő ott is úgy csinál, mintha ott sem lennék.


Beszéltem már erről egy munkatársammal, ő is azt mondta, hogy nem érti ezt, mert amúgy mindenkivel közvetlen szokott lenni.


Szerintetek mit csináljak?

Annyira örültem, hogy felvettek, de már gyomorideggel megyek be nap, mint nap.


2020. okt. 25. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát nem sokat tudsz tenni. Van, hogy valaki csak úgy nem szimpatikus a másiknak, ez van. Annyit tehetsz, hogyha nem kapsz érdemi, a gyakornoki pozíciódba tartozó feladatot, akkor szólhatsz. Tudom mindenhol kizsigerelik a gyakszikat, de próbálj meg egy határt meghúzni. Ahol jelöltködtem irodában az ügyvéd talárját hordtam a tisztítóba, marha felemelő és szakmailag előrevivő feladat volt. Ott is hagytam. Ha nagyon nem érzed jól magad, akkor lépj le, nem hiszem, hogy ez lenne életed nagy lehetősége.
2020. okt. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a munkád?
2020. okt. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagyis mi lenne? Nem hordanék kaját ha nem azért vagyok ott.
2020. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az egyetemen is tanít óraadóként, így veszekedni nem akarok vele. Mert a végén a tanszéken is szívatnának.


Joggyakornok vagyok. Még a nyáron jelentkeztem, hogy leigazolják a kötelező gyakorlatomat, utána mondták, hogy esetleg maradhatnék állandóra.

A másik lány beadványokat ír/szerkeszt, szerződéseket ír, vagy készít elő stb.


Elhiszem, hogy azokat a feladatokat is el kell végezni, amiket én csinálok. Nem is esik le ettől a gyűrű az ujjamról. Csak nem ezért tanulok, meg nem is erre jelentkeztem.

2020. okt. 25. 16:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, a belterjes jogász világ...

Itt nem nagyon fogsz sehova jutni valamiért.

Hogy mi a konkrét ok, azt nem tudni, lehet csak valami csípi az ember szemét rajtad, veled szemben. Ha megvan a kötelező gyakorlat, mondj fel, keress mást

2020. okt. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De tényleg nem tudom, hogy micsoda, vagy mi baja van velem.

Általában az emberek kedvelnek, vagy legalábbis nem így viselkednek velem.

2020. okt. 25. 17:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy esetleg nem biztos de tetszel neki és ő ezért ilyen veled?
2020. okt. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es. Nem oviban van.
2020. okt. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!