Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit illik mondani állásinterjú...

Mit illik mondani állásinterjún, amikor arról kérdeznek, hogy mennyi fizetést szeretnék/várok el?

Figyelt kérdés

Irodai munkáról van szó, és tudom, hogy nem magasak ott a fizetések. Nem is ez az elvárásom. Viszont olyan butának érzem magam ilyen helyzetben. Ha keveset mondok, hiteltelennek/komolytalannak tűnhetek, ha sokat.. az meg szerintem azért kellemetlen. Meg ez is relatív, hogy mi a sok és mi a kevés.

Segítene valaki? :)



2020. okt. 28. 12:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

En azt szoktam mondani, hogy


"igenyeim majd akkor lesznek, ha letettem mar valamit az asztalra … egyelore megelégszem annyival amennyit a kollegak keresnek".

2020. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

#10 akkor úgy csináld, hogy beszélj arról mit csinálsz most, meg beszélj a jövőképedről. És ezt kösd össze azzal, hogy miért érzed jónak, hogy itt ennél a cégnél dolgozz. Lássák, hogy érdekel a szakmád és érdekel ez a cég is és komolyan gondolod a munkát, nem csak úgy mész oda. És mondhatod, hogy még nincs munkaerőpiaci tapasztalatod az elérhető fizetésekről és mondasz egy összeget, hogy mennyit szeretnél keresni. Ne kis összeget mondj szerintem.


Vagy esetleg csinálhatod azt is, hogy nem mondasz sokat, de akkor ha felvesznek, akkor dolgozz itt kicsit és utána folytasd az állás keresést, járj el interjúkra, hogy lásd mi van a piacon. És ha van mellette egy állásod már, akkor könnyebben merhetsz kísérletezni nagyobb összegekkel, mert ha mást nem ott az előző állás.


De a lényeg, hogy tapasztalatot kell szerezned interjúkban.


Ez az egész egy alku helyzet.


Ja meg ami fontos. Azt kéne kitalálnod, hogy mit akarsz dolgozni ha elvégezted az egyetemet. És olyan céghez menni, akár kevesebb pénzzért, ami segít abban, hogy elérd a célodat.


Pl ha ez olyan cég, ami jó lehet hosszabb távon is, akkor az is lehet irány, hogy most még nem keresel túl jó, de akkor mondhatod az interjún, hogy milyen irányokba szeretnél a jövőben tovább menni.


De az kérdés, hogy most mennyire szorulsz rá erre a pénzre. Mert ha épp anyagi összeomlásban vagy, akkor lehet nem annyira kisérletezhetsz most.

2020. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Mindenki számára köszönöm a válaszokat. Mindegyik egytől-egyik nyújtott segitséget.

Kedves #12-es. Őszintén, nem pont ez a munkakör, amit majd szeretnék egész életemben csinálni, viszont elsősorban a vírushelyzet miatt, másodsorban a tapasztalatlanságom miatt érzem magam hátrányos helyzetben. Bár ki tudja, az is lehet, hogy majd innen megyek nyugdíjba :D (bár ezt kétlem, manapság nem “divat” egyazon munkahelyen letölteni az életet).

A pénzre nem mondhatni, hogy rá vagyok szorulva, a nyáron külföldön dolgoztam és e mellett elég szép ösztöndíjakat kapok, szóval ezt a tanévet már kihúznám a “keresetemből”.

Csak azt tapasztalom, hogy nehéz munkát és még nehezebb jó munkát találni, én pedig minél hamarabb be szeretnék lépni a munkapiacra, hogy ne majd júliusban kezdjem el, mint a velem végzettek.

Egyfajta lehetőségként tekintem, mert attól függetlenül, hogy nincs munkatapasztalatom, a pénzre sem vagyok jelenleg rászorulva, így kicsit lazábban tudom kezelni a dolgot-de persze ha egy jó lehetőséget találok, próbálom elcsípni.

2020. okt. 28. 13:19
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

#13 akkor viszont bátran csináld. Azt csináld ami hosszú távon arra visz ami kell. Lehet ez az állás is jó, lehet. Kicsit csinálod látsz valamit egy cégből. De ha aztán nem jó, akkor lépj le. De ez amúgy benne lehet, hogyha azt érzik rajtad, hogy hamar lépsz majd innen, akkor meg lehet azért nem vesznek fel. De akárhogy is szerintem tapasztalat szerzésnek tekintsd az interjút elsősorban, szóval bátran kísérletezz ott, úgy tényleg mint egy kísérletbe. Csinálj dolgokat és nézd mit reagálnak és ezt majd később használahatod. És menj el minnél több interjúra.


Ez egy jó videó szerintem, nézd meg:

https://www.youtube.com/watch?v=YWoaoTUnQTY

2020. okt. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer :) amúgy most megyek az interjúra, egy óra múlva lesz
2020. okt. 28. 13:28
 16/20 A kérdező kommentje:

Le is zajlott az interjú. Kicsit személytelenebb volt, mint gondoltam és rnegeteg a jelentkező.

Egy építőipari lerakatról van szó és a számlázó munkakör itt nem az itodai munkára értendő, sokkal inkább eladói munkakör, csak te írod a számlát.

Szerintem nem ez, amit akarok csinálni, úgyhogy el is engedem szerintem ezt a lehetőséget. Elárusítói munkakörben találok közelebbi és testhezállóbb állást is.

2020. okt. 28. 14:42
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én interjúztam arra a helyre ahova végül is felvettek, nem került szóba a fizetés. Interjú után pár nappal hívott a hres hogy meggyőztem őket, és küld majd egy doksit amiben többek között benne van hogy milyen juttatásokra számíthatok. Szerintem ez így korrekt, megjegyzem, hogy a csomag is az volt :)
2020. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#16 azért jó, hogy elmentél ilyet is láttál :D de amúgy én sem gondolnám, hogy akkor ez jó irány lenne. max random munka tapasztalatnak. de nem hiszem, hogy akkor téged vennének fel, mert nekik sem annyira előnyös, ha túlképzett valaki a feladathoz, mert nem lesz elégedett.
2020. okt. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok az a típus, aki diplomával nem menne egy teljesen más szakirányba dolgozni, viszont ha már most megvan a lehetőségem, ezt kihagyom.

Amúgy, lehet, hogy csak én vagyok naív, de kicsit kellemetlen volt, amikor direkt pontos óra-percre voltam interjúra hivva, aztán amikor ott voltam, mèg akkor kezdik böngészni az önéletrajzom. Jó, ne tanulják meg fejből, de szerintem elvárható a munkavállalótól is, hogy ne csak random kinyomtatgassák a CV-ket, hanem legalább kiválogassák a relevánsakat.

2020. okt. 28. 22:39
 20/20 anonim válasza:
Mond nekik, hogy alkuképes / versenyképes (mindenhol ezt írják, sosem a konkrét összeget) :D
2020. okt. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!