Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az miért elfogadható egy...

Az miért elfogadható egy munkahelyen hogy valaki munkaidőben kiugrik privát ügyet intézni csak úgy?

Figyelt kérdés

Az milyen dolog egy munkahelyen hogy valaki csak úgy munkaidőben kiugrik teljesen magántermészetű ügyet intézni és akár órákat távol van? De a kiesett időt sose dolgozza le?



Pl kolleganő kiugrik a gumishoz mert kell téli gumi a kocsira. Indok: hát mikor menjek most van a szerviznek üresedése. És ott van 1 órát.


Másik kiurgik okmányirodába mert jaj lejárt a személyi. Ott van két órát.


Meg jaj jön a gázos ellenőrzi a gázt. Jaj egész délelőtt nem jövök.



De ezen kieséseknek a távozására nincs hatása. Nem marad benn 5 perccel se tovább cserébe hogy két órát lógott. Mert a magánügy intézése munkaidőben az nekem lógás és kész.



Az mennyire korrekt a többiekkel szemben hogy ezt neki csak úgy elnézik?


Mondani se kell a sima „pórnép“ nem teheti ezt meg. Másik kollega kiugrott a közértbe alig 10 perc volt és kapta a lecseszést hogy nem munkaidőben kell bevásárolni.


Teljesen jogos lecseszés LENNE ha ez mindenkinél így működne!


2020. okt. 29. 07:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%
A világ sajnos úgy működik, a hivatalok pedig különösen, hogy egy rakás ügy van, amelyiket csak munkaidőben lehet intézni. Nyilván, ha elmész ilyen miatt, akkor le illik azt dolgozni, de a legtöbb munkahelyen elevenem csak 8 órát dolgoznak az emberek, szóval ez ritkán lehet probléma. Amelyik munkahely soha nem enged el ügyet intézni, ott fel kell mondani, mert gyakorlatilag évi +4-5 szabit ki kell venned emiatt.
2020. okt. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Pároméknál ez tökéletesen működik. mindenki úgy, meg azt intéz amit akar, csak a munkája el legyen végezve. Hogy mikor hozza, be, az már egyéni döntés, a fönököt, csak az érdekli, hogy minden rendben legyen, a határidők legyenek betartva. Egyedül a recepciós csajnak rossz, mert neki ott kell ülni fix időben, bár ha talál helyettest, akkor ő is ki tud szaladni, igaz nem fél napokra, de 1-2 óra belefér.
2020. okt. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

De miért kellene egy munkahelynek ilyen merevnek lennie, miért muszáj tovább nehezíteni az ember életét?


mi kis ég vagyunk, nálunk sincs probléma belőle, ha néha-néha kiugrunk elintézni valami privát ügyet. 8-4-ig dolgozunk, mire beérek onnan a belvárosba busszal az még fél óra, szóval sok mindent nem tudnák elintézni, csak ha egész napos szabit vennék ki érte.


Mi nem élünk vissza a dologgal, nem járunk ki kéthetente kamu indokkal, cserébe a főnök egy rossz szót nem szül, ha elmegyek egy órára, míg elhozom az új személyim vagy 20 perccel később érek be egy vérvétel miatt.


Nyilván olyan a munkám, hogy semmi tragédia nem történik azzal az 1 óra kieséssel, akkor miért kellene rajta g*ciskedni?

2020. okt. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem rendszeres és ledolgozza utána én nem foglalkoznék vele.

De te Balu vagy, mindenki hlye és csak te vagy a helikopter, nem igaz?

2020. okt. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez simán belefér, és bele kell is férnie, HA a rábízott munkát az elvárt minőségben elvégzi a dolgozó határidőn belül.

Szerencsére az én munkahelyem se óvodának tartja magát, simán kimehetünk napközben elintézni bármit. A főnökünk ahhoz az egyhez ragaszkodik (értelemszerűen és jogosan!) hogy időre készüljön el a ránk bízott feladat. Úgyis ezért fizetnek, nem azért hogy ott üljünk.

2020. okt. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#15 vagyok

Ja, és nálunk még rendszeres is lehet, ha betartjuk a szabályokat. Én pl. minden nap napközben intézem a bevásárlásom, hogy ne késő este érjek haza (nem 5 percenként jár a vonatom, munkaidő vége után már nem férne bele a bolt), cserébe hazaérkezés után vagy hétvégén befejezem a dolgom. Soha nem csúsztam még ki határidőből és nem adtam át rossz minőségű munkát. Így a főnökömet nem érdekli, mikor végzem el, nem a gyereke vagyok. :D

Volt aki csak lógott, és csúszkált a feladataival, arra természetesen reagált is a főnök.

2020. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Laylah ***** válasza:
Nálunk rugalmas munkaidő van. Bár én ügyintézni nem szoktam menni ilyenkor, de ha pl. orvosi vizsgálatra megyek, akkor előre szólok a kollégáknak, hogy késni fogok, nincs belőle probléma. A bent töltött időm meg mindig több szokott lenni mint kell, így azzal sincs probléma, max. egy pénteki napon maradok bent fél 2 helyett mondjuk 3-ig.
2020. nov. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!