Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak szerintem volt megalázó...

Csak szerintem volt megalázó a műszakvezetőm beszéde velem szemben?

Figyelt kérdés
Egy autóipari gyárban dolgozom targoncásként. Mondja nekünk a műszakvezető az irodában, hogy ki lehetne vinni a szemetet, mert miattunk szagolja az irodában. Többiek is bent voltak éppen, kajáltak. Illetve mondja, hogy nem azért tanult, hogy ő vigye ki. Mondom neki, hogy én is tanultam, van érettségim. Erre mondja, konkrétan megaláz azzal, hogy na te a tanulásodnak megfelelő melót is csinálod. Ekkor mindenki jól kiröhögött engem. Mondom neki erre, hogy igen, mert targis jogsival targizok. Közben meg lehet, hogy neki is egy érettségije van és valami szakmája. Ráadásul ezt a melót sokan nem is szeretik csinálni, én pedig szívesen vállaltam.
2020. okt. 31. 02:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rosszul csinálta a muszakvezeto.


Addig talán rendben van, hogy vezetőként nem ő viszi ki a szemetet. De ha zavarja, hogy senki nem csinálja, akkor vagy

1. Elmondja valakinek, hogy "vidd ki a kukát". És ezt elmondja mindig, amikor úgy érzi, hogy ki kell vinni a szemetet.

2. Csinál egy beosztást, hogy ezen a héten Józsi feladata, aztán jövő héten Béláé, azután Gyurié...


De azt hangoztatni, hogy csináljátok, de én nem fogom, mert én okos vagyok, ez nem csak visszataszító, hanem a saját elfogadottságát ássa alá vele. Azt pedig egy értelmes vezető csak akkor teszi, ha komoly ok van rá.

2020. okt. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
11: Ennél már csak az a visszataszítóbb, amikor egy dolgozó a szigorú főnökkel próbál egy kicsit közvetlenkedni, megtörni a jeget (nem nyalizni!), erre az leugatja, hogy ő csak ne próbáljon viccelődni, meg cseverészni. Ő az alkalmazott, ő meg a főnök, aki kiadja neki a parancsokat, hogy mit csináljon. Ez így is fog maradni, fogadja el, ha nem, akkor a munkaviszonyával játszik. Mert bizony láttam már ilyet is.
2020. okt. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Mondja nekünk a műszakvezető az irodában, hogy ki lehetne vinni a szemetet, mert miattunk szagolja az irodában."


Mikor odamentél dolgozni,le lett tisztázva(akárcsak szóban is)hogy neked ez feladatod?

2020. okt. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez a sztori nekem is santit! Biztos hogy ki van adva kinek kell a szmetet kivinnie, raadasul nekem elegge ugy hangzik, mintha a fonoknek ott telt volna be a pohat hogy o joparszor kivitte mar, mig masok sz•rnak bele.


A tanulasos megjegyzes inkabb volt gaz, mert tok mindegy hogy agysebesz vagy, vagy gyari melos, vannak dolgok, amiket meg kell csinalnod, igy is igy is, diplomatol fuggetlenul, ilyen pl. hogy kiviszed a szemetet, kitorlod a segged sz•ras utan es a tobbi..


A te visszaszolasod meg szimplan ertelmetlen volt, igazabol

Sajat magadat oltottad be, nem csodalom hogy mindenki kinevetett, szerintem en is rohogtem volna, bunkosagtol fuggetlenul. Az egesz hulyen jott le, hogy az erettsegiddel dobaloztal, hiszen az manapsag alap, mindenkinek megvan, mar miert kellene ezzel dicsekedned?!? (oke, kiveve ha valami 20 gyerekes nogradi roma Csaladbol jottel),

Kb olyan, mintha a fonok a sz•ros wcre panaszkodott volna, es azt mondta volna hogy: miert kell miattatok a sz•rt szagolnia, mire te Nagy hanggal ‘visszaszoltal volna: en letudom huzni a wc-t!

2020. okt. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én a pofája a öntöttem volna
2020. okt. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A főnökök dolga, hogy kijelölje, hogy ki üríti a kukát.

Egyébként pedig a megoldás: takarítónő.

2020. okt. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Igen ez megalàzó volt
2020. okt. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A műszakvezető panasza jogos volt, és biztos vagyok benne, hogy nem először szólt. Voltam már én is az ő helyzetében, nagyon bosszantó volt, hogy a szép szót és az asszertívan előadott kérést sokadszorra sem hallották meg a kollégák, és nálam is kiborult akkor a bili (jó, azért ilyen szinten nem :D).


A helyzetet ugyanakkor mind a ketten rosszul kezeltétek és egyformán gyerekesek voltatok. Úgy is fogalmazhatnék, hogy amit leírtál, az a konfliktuskezelés állatorvosi lova. Egyikőtöknek sem lett volna oka személyeskedni. Ugyanígy a másik ember iskolázottságába belerúgni is nagyon szakszerűtlen és nem felnőtt emberre valló viselkedés, de utána te is lesüllyedtél erre a szintre. És miután gyakorlatilag megkérdőjelezted a kollégák előtt az ő tanultságát, ő elkövette azt a hibát, hogy a személyeskedést folytatva próbálta menteni a tekintélyét. És ekkorra már a kollégák is megtalálták a számukra legbiztonságosabb menekülőutat: ha a főnök röhög, mindenki röhög, és béke van. Mint a rajzfilmekben. :D


Szóval függetlenül a stílustól, neked is sokkal könnyebb lett volna kicsit félretenni az igazságérzeted és kivinni a szemetet. A kollégáiddal is felnőtt emberek vagytok, egymás közt is megbeszélhetitek vagy összeírhattok egy beosztást. Nem kell ehhez műszakvezető, hogy mikor ki vigye ki a szemetet, ez nem kisiskola és nem ciki, ha ennyiben is segítitek egymást.

2020. okt. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
10, Gyuri, te vagy az? Amúgy de igen, a te dolgod elsöpörni a havat Gyuri, nem az irodistáke.
2020. okt. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
86%
Én jóban vagyok a műszakvezetőmmel. Pici, vékony nő vagyok, ő meg egy 180 centiméteres nagydarab férfi. Megkért, hogy hozzak egy létrát egy szedjem le a pókhálókat a plafonról. Én 10 másodpercig mosolyogva bámultam, és megértette, hogy ne a törpét ugrassza pókhálót szedni. Viszont a kukák mellől én takarítottam le a retket, mert én voltam a legvékonyabb. Ezt hívják értelmes főnöknek.
2020. nov. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!