Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miert gondolják a munkáltatók,...

Miert gondolják a munkáltatók, hogy a munkakeresők ráernek várni?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer előfordult, hogy több munkára jelentkeztem, esetleg mindkettőn megkezdem az első kört az interjún, az egyik hely gyorsabb volt, es mivel minden egyes nap amíg várnek a másik munkára, hogy visszajelezzek (akkor is ha esetleg, jobban akarnám) már kiesett óraber, es itthon meg szeretnek ülni;

Igazából, csak azert merült fel a kerdes, mert a legutóbbi helyen kiakadtak, hogy pl, keddre ígertek választ, en nem vártam szerda 9-ig sem, aláírtam egy másik helyre, akik gyakorlatilag azonnali reakciót adtak; Ezen miert akad ki egy munkáltató? Miert gondolják, hogy egy jelentkező csak pont hozzájuk jelentkezett volna?


2019. júl. 24. 09:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
nem*
2019. júl. 24. 09:47
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Én se értem. Bő két hónapja dolgoztam amikor jött az email valahonnan, hogy sajnáljuk nem önt választottuk. Hát mondom az szuper, mert ha engem választ se vállalom mivel elkezdtem már betanulni másik munkahelyen.
2019. júl. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Az durva. Nekem rögtön megmondták, hogy nem hívnak be újabb körre, megfeleltem. Illetve megkérdezte még az első körnél, hogy folyamatban van-e még másik helyről visszajelzés, megyek-e még interjúra, stb. Szóval korrekten informálódtak.
2019. júl. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

A napokban hívtak egy nagyobb cégtől, hogy megkapták XY pozira a jelentkezésem. Profin kezeltem, bár fogalmam se volt hogy vagy mikor, mert 3-4 hete hogy aktívan keresek, olyan pozícióra sehova se adtam be még (mostaninál egy kicsit magasabb).

Jó pár órámba tellett kikutatni hogy egy FEBRUÁRI jelentkezésre hívtak fel most. Atyaég :D

Gondolom választottak valakit aki felmondott.


De nemrég volt még egy ilyen, 4 hete adtam le a jelentkezésem (csak azért tudom mert pár hete már részletes excelt vezetek), és udvariasan mondtam a telefonba hogy ne haragudjon de hirtelen nem is tudom, melyik pozíció ez, szerintem régebb óta pályáztam és a naptáram sincs nálam, holnap hívjon már vissza. Totál megsértődött a HR-es, nem is hívott, igaz, nem is hiányzott ilyen hozzáállással. :D

2019. júl. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Ismerősöm is beadogatott ide-oda jelentkezést, olyan hátha alapon, de nem volt sürgős a munkahely váltás, hát az egyik helyről fél év múlva hívták fel (már rég elfelejtette) , hogy jöhetne. Mivel az akkori munkájából váltani akart, így kapóra jött neki - utána elég sokáig ott dolgozott :D
2019. júl. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felvesznek ilyenkor vkit, aki nem válik be vagy a cég neki és utána kezdenek az önéletrajzok között keresni. Vagy kuka az önéletrajzok és meghirdetik újra.

A HR-esnek meg plusz munka, ha a jelölt közben elment dolgozni. Nem kell vele foglalkozni. Köszönni, aztán telefon le.

2019. júl. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Na, remek, az iskolás lehúzóbanda megint erre járt és játszótérnek használta a gyakorit :-(
2019. júl. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van erről egy remek sztorim.


Szállodába jelentkeztem recisnek. Felhívtak h menjek be interjúra. Az interjú rendben is ment. 2 hét múlva hívnak hogy menjek be próbanapra, ki is fizetik. Próbanap rendben lement, viszont a végén a vezető (aki egy nő volt amúgy) mondta nekem hogy minél hamarabb jelezzek vissza ha én is szimoi voltam nekik mert nekik nagyon sürgős a dolog. Másnap felhívtam őket mert pont nem volt más jobb opció a képbe. Erre a nő mondja hogy kér egy hetet. Letelt a hét és nem jelentkezett. Felhívtam h mivan most. Mondta hogy kér még egy hetet mert sok a jelentkező. Vártam egy hetet, közben mentem másfele is interjúra. Felhívott a nő egy újabb hét után hogy érdekel e még az állás. Nem tudtam felvenni mert interjún voltam, úgyhogy mondtam is neki később hogy ne haragudjon amiért 2 órával később hívom de interjún voltam. Erre rohadtul kiakadt és kérdezte hogy egyáltalán érdekel e az ő szállodájuk. Megmondtam neki h persze de közben behívtak máshova is... Itt random megjegyezte hogy nem volt szimpi neki a nyakkendőm színe a próbanapon.. hát erre csak annyit tudtam reagálni hogy sajnálom.... xD Aztán annyit mondott hogy kér még 3-4 napot mert sok a jelentkező. Lement 1 hét és nem hív. Hát felhívom , rohadjon meg gondoltam: Mondta hogy sajnálja hogy ennyit várat, m ar csak egy ember van hatra. Kér 2 napot. Azóta is hív az a r,banc. Mondjuk azóta már elhelyezkedtem.

2019. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as, én "bosszúból" minden nap felhívtam volna, hogy na, sikerült már választani??? :D
2019. júl. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat elírtam


*Ha ők is szimpik nekem

2019. júl. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!