Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért elítélendő az, hogyha...

Miért elítélendő az, hogyha valaki nem szeret dolgozni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 6. 11:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
74%
9. Punyadnék, netezek, itthon tevékenykedek, elmegyek ide oda. Nekem pl ez lenne a szuper élet. Nem szeretek elkötelezve lenni.
2020. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
20%
5ös példájára reagálva szintem az nem csak hogy éhen hal, de a "közösség" is kirekeszti, mondván haszntalan, gyenge. Persze gondolom akkoriban nem igazán fordult meg hasonló az emberek fejében mivel az élethez való ösztön azt diktálta hogy egyen, igyon, stb. Most is van ilyen, aki nem dolgozik, és mondjuk nincs vagyona/ kapcsolata/ aki eltartja, az visszamegy ősembernek gyakorlatilag: barlangban él, azt eszi ami van, stb. Nem annyira jó szerintem
2020. nov. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
40%
Én nem ítélem el azt, aki nem szeret dolgozni, amennyiben nem parazita az illető. Aki nem akar dolgozni, azok számára is vannak elérhető karrierek: szükség van koldusra, prostituáltra is. (Börtöntöltelékre nincs.)
2020. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
68%
13. Mintha csak ennyi lehetőség lenne ezt most úgy mondod. Xd
2020. nov. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
37%
Konkrétan ebben a világban már bármit meg lehet csinálni a lényeg hogy ne legyen törvénytelen. Ez már nem a Kádár korszak. Sosem volt még ennyire szabad élet.
2020. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
Megunnád ám a mászkálást, pár napig, netalán hónapig oké, utána szarrá unnád magad. Vagy elfogyna a pénz, mert ugyebár nem dolgozol (hacsak nincs egy apuci). De olyan melók is vannak, ahol te döntöd el, mikor dolgozol, pl. kajafutár.
2020. nov. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
33%

Mert az ilyen illeto egy parazita.

Es mielott kiforgatjatok a szavakat, nem, a tanulo, passziv jövedelmű, beteg emberekkel nincs gond.

2020. nov. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem többen félreértelmezik a kérdést. (Vagy pont hogy én értem félre. :D )

Én úgy értelmezem hogy nem arról van szó, hogy valaki munkakerülő vagy eltartott vagy ilyesmi, hanem hogy dolgozik, de nem lelkesedik érte, nem szereti különösebben.

Szerintem ezzel nincs gond, én szeretem a munkámat alapvetően, de azért én is marha jól fel tudnám találni magam, ha nem kellene dolgoznom. Ha meg valaki kevésbé szerencsés, és nem találta meg (még) azt a foglalkozást ami passzol hozzá és lelkesíti, akkor meg teljesen természetes hogy nem szereti. De ettől még csinálhatja lelkiismeretesen a munkáját, hiszen muszáj valamit dolgozni.

És sokan azért ítélik el, mert vannak karrierista beállítottságú emberek akik valahogy más emberek esetében se tudják elképzelni, hogy a munkán/karrieren kívül ugyan mi más célja lehetne az embernek. Ez olyan, mint hogy vannak sportolók akik lenézik azokat akik nem sportolnak, családok aki lenézik a gyerekteleneket, stb. Sokan azt hiszik, hogy ami nekik prioritás, az kellene hogy legyen a legfontosabb másoknak is.

2020. nov. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
82%

"mit csinálnál heteken, hónapokon, éveken keresztül? 2 munkahelyem van, de ha netalán 2-3 napot otthon kell lennem, már idegrohamokat kapok"


Ezen látszik, hogy nem vagyunk egyformák! Én például többször is voltam otthon hónapokat, volt hogy éveket (nem, nem élősködtem, segélyt sem kértem, volt megtakarításom), és azok voltak az életem legszebb időszakai, egy percőrül meg otthon már 3 nap után is, aki nem tud mit kezdeni magával, csak a munkában!

2020. nov. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
hopp fele szöveg kimarad, na mindegy már nem írom le megint. :D
2020. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!