Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért alkoholista a fizikai...

Miért alkoholista a fizikai melósok nagyrésze,építőipari melósok nagyrésze?

Figyelt kérdés
Sok helyen sokmindent hallottam már,én is megpróbáltam megfogalmazni magamban,de valami szakértőbb ember igazára lennék kíváncsi.
2020. nov. 16. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
mert az alkoholban sok a kalória
2020. nov. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Rossz szemszögből vizsgálódsz: alkoholisták minden társadalmi rétegben vannak szép számmal, - a megfejtés egyszerűen csak annyi, hogy az építőiparban dolgozók sokkal inkább szem előtt vannak, mint a többi ember. Irodák mélyén, titkárságokon, gyártósorok mellett is folyik rendesen a szesz, - ahol nem szondáznak. Más kérdés, hogy egy irodából hamarabb kipenderítik azt, aki látványosan nem bír magával!
2020. nov. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Alkohol után az nyúl a leggyakrabban, aki elégedetlen az életével. Márpedig betont keverni, vagy maltert hordani egész nap, nem az álmok netovábbja. Az építőipari melósok megrekedtek egy olyan munkahelyen, ami csak egy szükséges rossz. Úgy ahogy megélnek belőle, továbblépni meg lusták.
2020. nov. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem itt azért sok minden közrejátszik. Egyrészt a család,amiben felnőtt, hogy ott mennyire volt jelen az alkohol.

Másrészt az értelmi képességei. Mit tanult? Tanult egyáltalán? Ha nem, és így betanított munkás lesz, akkor hasonló emberekkel fog találkozni, és vélhetően nem a színház lesz a kikapcsolódás számára, vagy egy jó társasjátékozás a családdal.

Harmadrészt az érzelmi intelligencia kérdése is előkerül. Hogyan kezeli az érzéseit, mer-e beszélni róla, megosztani a gondolatait, félelmeit valakivel? Ha nem, mert csak a "csöcsöspinás" viccek, képek a beszédtéma másokkal, akkor ez benne marad, és emészti. A család előtt ráadásul ha "erősnek,keménynek,férfinak" akar tűnni, akkor se beszél róla. Pedig kellene, mert ilyenek vagyunk mi emberek, hogy tartósan nem tudjuk elnyomni a rossz érzéseket, és kell az enyhítés. Szóval sok dolog kell ahhoz,hogy valaki alkoholista legyen, de ezek közül nem kell mind. Lásd a fenti példát, van sok nyakkendős alkoholista is. Nem csak az az alkesz, aki besz.rik,bepisál.

2020. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai megerőltetését ezzel akarja pótolni. Nem feltétlen bírja a stresszt, így vezeti le. Ezt szokta meg a saját környezetében.
2020. nov. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
legtöbb esetben sztem az egyik a másikkal jár, mármint, gondolj bele, egy olyan embernek, aki mondjuk évtizedek óta iszik és már olyan szinten nem érdekli, hogy reggel 7-kor legurítja a bolt előtt a rakétát, az nem sok helyre mehet el dolgozni, max építkezésekre kisegítőmunkásnak és hasonlók... amúgy jól mondta itt az egyik válaszoló, alkoholisták minden beosztásban és minden területen előfordulnak, csak kevésbé vannak szem előtt és jobban leplezik, láttam már megbontott alkoholos italt tanár és orvos irodájában is, haverom kávézójába a szolgálatban lévő rendőrök rendszeresen jártak teáscsészéből whisky-zni, de én is dolgoztam már olyan irodában, ahol a főnök minden nap megitta a magáét és a hetet mindig azzal zártuk, hogy a pénteki nap végén bejött a főnök és ciccentett 1-1 üveg sört.. mondjuk az a hely hiányzik kicsit, volt egy kis The Office hangulata :DD
2020. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg nyáron, amikor a Balatonról jöttem haza vonattal, ott az első osztályon láttam kalauzokat, akik az utasok előtt lazán dobozos Löwenbraukat iszogattak.
2020. nov. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!