Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az informatikusokkal miért...

Az informatikusokkal miért nem lehet egy jót vitázni?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van, informatikus lettem, de nem számítottam rá, hogy nincsenek olyan informatikusok, akikkel jól lehet vitázni. Sőt, amíg nem kerültem ilyen közegbe, addig nem is tünt fel, hogy szeretek vitázni. Az egyetemen mindig találtam vitapartnert.


Az eddigi cégeimnél meg mindenki szoftverfejlesztő, és ha feldobok egy állítást, csak hümmögnek. Akkor is, ha nem értenek vele egyet. A munkában is, elmondom, hogy így meg így kéne csinálni vagy van a b opció és néma csönd. Esetleg érdeklődő kérdések, majd döntünk. Vita sosincs, a linux vs. windows vitán kívül. Hol vannak az informatikusok, akik szeretnek vitatkozni? Vagy hogy lehet rávenni az informatikusokat, hogy vitatkozzanak? És ráadásul most még home-office is van :(.


2020. nov. 19. 14:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg gyakorin a programozás kategóriát, állandóan minden nüasznyi f..szságon úgy összevesznek, hogy kín olvasni a kategóriát. Szoftverfejlesztő vagyok és nálunk is akkora feneket tudnak keríteni minden marginális dologból egyesek, hogy már én is inkább csak hümmögök.
2020. nov. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon tévedsz, kérdező, ha azt hiszed, hogy egy foglalkozás (vagy azt űző ember) predesztinálva van arra, hogy nem akar véleményt cserélni.

Egyébként a kérdésedben ugyanarra a fogalomra használtad a vitázni és vitatkozni kifejezéseket, pedig nem egy a kettő

2020. nov. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Fel sem merült bennem, hogy predesztinálna bárkit bármire. Informatikus vagyok, erősen túloztam, és leginkább csak afeletti fusztrációmnak adtam hangot, hogy a kollégáim (szerintem, most éppen) unalmasak és mivel a barátaimmal nem tudok találkozni, a hr-esekkel és a projektmanagerekkel meg nem tudok beszélgetni home-officeból, így lassan felrobbanok az impulzusok hiányától, mert semmilyen konfliktus, vagy igazi véleményütköztetés nincsen, felsorolom mindkét oldal érveit és dönt a lead developer. Semmilyen más érvet nem tesz hozzá...
2020. nov. 19. 16:27
 14/21 anonim ***** válasza:
97%
Ha te ezt élvezed, nem lehet, hogy pályát tévesztettél? Bennem például egyáltalán nincs efféle kényszer, valahogy nem hiszem, hogy ez normális.
2020. nov. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, szerintem nem normalis, hogy ennyire igenyed van a “balhera”. Amugy meg a barataiddal is tudsz beszelgetni, ott az internet. De kezdened kene valamit magaddal, mert a valaszaid alapjan nem a kollegaiddal van a problema. Esetleg egy pszichologus segithetne feltarni, hogy mi all ennek a hattereben.
2020. nov. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne normális? :) Az előző hozzászóló pont azon akadt ki, hogy miért mondom, hogy nincs olyan informatikus, aki szeret vitatkozni.


Te most azt mondod, hogy pályáttévesztettem, mert hiányzik, hogy vitatkozzak...


Nem hiszem, hogy emiatt pályát tévesztettem volna, amúgy szeretem amit csinálok, ha épp nem vagyunk bezárva kilenc hónapja, akkor eléggé jól beleillek a közegbe, játszok, animét nézek, hobbi programokat írok, meg sörözök a haverokkal heti kétszer, de valahogy elértem a tűréshatáromat, kilenc hónapja nem találkoztam senkivel (március 15 óta)... Elegem van, valaki vitatkozzon velem XD XD


Átmegyek a politika rovatba és kirakok valami kérdést...

2020. nov. 19. 16:48
 17/21 A kérdező kommentje:
Amúgy csak nyolc hónapja és 4 napja... És jah, lehet, hogy szerzek egy pszichológust és megmondom vitázzon velem :p
2020. nov. 19. 16:52
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Vitatkozz egy mesterséges intelligenciával logikai paradoxonok használatával.


Ez az állítás hamis.

2020. nov. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
XD
2020. nov. 19. 17:12
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, velem vitázhatsz. :)
2020. nov. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!