Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik munkájuk során idegennyel...

Akik munkájuk során idegennyelvet használnak mennyire gyakran esik meg, hogy nem értitek amit az ügyfél mond?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem egy ilyen helyen, 80%-ban emailben vagy chaten kommunikálok (angolul), de van amikor telefonon is beszélni kell és néha van, hogy 1-2 szót nem értek. Főleg ha nem jó minőségű a vonal vagy valamilyen fura kiejtésű az ügyfél.

Hogyan lehetne ezen javítani?


2020. nov. 23. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, én indiaiakkal is szoktam néha beszélni. Na őket aztán sosem értem, így csomószor visszakérdezek. 😅 A német kollegák viszont szép tisztán beszélnek. Másokkal nem szoktam.
2020. nov. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem gond szerintem én kint éltem Ausztriaba volt hogy nem értettem mindent elsőre az ügyfelekkel mikor kommunikálni kellett. Visszakerdeztem vagy kikövetkeztetheto volt. Tehát előfordult főleg a dialekteknél.
2020. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Angolban en is kuzdok ezzel indiai meg mindenfele népség, hát néha 5x visszakérdezek...némettel semmi gond azok szépen beszélnek
2020. nov. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a törökök is tudnak halandzsázni rendesen.

Vissza kell kérdezni akár többször is.

2020. nov. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Kerdezz vissza.

Kerd meg,h lassabban beszeljen.

Please speak much slownlier so that I can understand.


En az anyanyelvi angolokat meg amcsikat nem szoktam erteni. Meg az ireket. Akkor alkalmazom ezt a mondatot. Legutovb az ir ugyfelem kozolte,h ugy beszelek,mint egy szamitogepes jatekban az automata. 😂😂😂😂

2020. nov. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 10 éve élek angol anyanyelvű országban, mégis akad akit nem értek meg :D Nemrég lenn voltunk ír haverommal Írország nyugati partvidékén egy isten háta mögötti kis faluban, na ő ugyanúgy nem értette a helyi taxist, mint ahogy én sem :D Hiába beszélek anyanyelvi szinten, akad néha olyan vastag akcentus, amit nehéz megérteni, telefonon meg pláne szóval ne ostorozd magad. Idővel jobban belejössz addig meg nyugodtan kérd meg, hogy ismételje el és hibáztasd a telefonvonalat :D
2020. nov. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz vissza, az angolok is állandóan visszakérdeznek! Nekünk van egy rakat indiai meg ghánai ügyfelünk, na azokat irtóra nem lehet érteni
2021. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!