Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos óhaj, hogy a volt...

Jogos óhaj, hogy a volt munkahelyem annyira lehetett volna emberséges legalább, hogy ebben a nehéz gazdasági/vírus helyzetben kirúgás helyett közös megegyezéssel mond fel 3 hét próbaidő után?

Figyelt kérdés

Ma rúgtak ki 3 hét munkaviszony után pedig baromi nagy hibát el se követtem csak "nem illettem a munkaközegbe" és nem tudtam felvenni a ritmust. Egy nagy bevételű családi cégről van szó és figyelembe vehették volna legalább, hogy kirúgással soha az életben többet nem lesz munkahelyem, a koronavírus miatti nehéz gazdasági helyzetben pláne nem és lehetett volna annyira emberség bennük, hogy "közös megegyezést" írnak bele a kilépő papírba. Ráadásul egy magát baráti, jó közegű családi cégként hirdeti magát szóval nem kellett volna várni tőlük multikra jellemző hideg profitorientált bürokráciát.


Azzal, hogy 3 hét munkaviszony után kirúgtak, belekerült a tb kiskönyvbe, a kilépő papíromba, hogy alkalmatlan voltam és nem lesz többet cég, aki engem alkalmazna. Külön fájdalom, hogy gazdaságinformatikus diplomával voltam ennél a cégnél, ami középfokú végzettséget igényelt csak, szóval bemocskoltam a cv-met ezzel a semmilyen munkahellyel csak azért, hogy hátha lett volna munkám a vírusválság alatt.



2020. nov. 25. 21:33
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Hányadik kérdést fogod erről kiírni?

Nem lesz ebből semmi, tapasztalatnak bírod azt'jónapot. Jah és ha normálisan be voltál jelentve, akkor a munkabéred is megkapod.

2020. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
12%

Akár családi cég, akár multi, egyformán mocsok mind!

Nincs olyan, hogy emberséges és családbarát, csak valamivel reklámozni kell magukat, szépen körülí azt ami amugy szar.

De ne aggodj, ettől még simán találsz majd munkát. Lesz még alkalmad dolgozni eleget.

2020. nov. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Na jó lehet én nem tudom, hogy kell új munkahelyen belépni, DE:


* van a rózsaszín TB-kártya, amit felvétel után le kell adni a HR osztálynak


Itt 2 lehetőség van:


> letagadom az előző munkahelyem, ahol 3 hétig voltam és látni fogják, hogy a

cv nem egyezik a tb-papíron szereplő munkaviszonnyal (a 3 hét)

> nem tagadom le az előző munkahelyem, tartalmazni fogja azt a cv, de ez esetben

pedig még a felvételi eljárás előtt látni fogják, hogy kevesebb mint 1

hónapot dolgoztam a cégnél és lehet emiatt fel se vesznek, főleg, hogy előtte 2 hónappal mondtam fel szintén próbaidő alatt egy másik cégnél 3 hónap munka után


Ha mégis felvesznek kamuzás nélkül, akkor a felmondó nyilatkozatban szerepelni fog:


"próbaidő alatt a MUNKÁLTATÓ RÉSZÉRŐL történő felmondással megszüntetem"

2020. nov. 25. 22:31
 14/35 A kérdező kommentje:

Szóval azt sem értem, hogy miért tök mindegy, hogy próbaidő vagy sem.


Új munkahelynél mindig az előző munkahely papírjait kell leadni, ami az én esetemben tartalmaz 3 hétről szóló bérdokumentumokat (igazolások, adatlap) és a felmondási nyilatkozatot a munkáltató részéről. Ez alapján pedig gondolhatják, hogy volt velem valami gáz, ami miatt lehet nem kéne engem alkalmazni. Ha ezeket a doksikat pedig letagadom (ergo az előző munkahelyi papírokat adom le és a cv-ben sem írom bele a legutóbbi munkahelyet), akkor a tb kiskönyvben ugyanúgy látható lesz a sumákolás.

2020. nov. 25. 22:38
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a munkaügyön leadod a tb kiskönyvet, a kutyát nem érdekli mi van benne. Az se ha nincs, akkor adnak újat. Főleg h akkor már fel vagy véve, és aláírt szerződésed van (elvileg)


A CVbe azt írsz amit akarsz. de 3 hetet én nem írnék bele mert minek.

2020. nov. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

"Sehol nem lesz beírva a felmondás jellege."


Tévedsz! A különböző igazolások (munkáltatói, jövedelem) és adatlapok mellé ezt a papírt is mellékelte a volt munkahelyem.

[link]


És ha nem tagadom le a 3 hetet, akkor a következő helyen is ezen doksikat kell bemutatni vagyis látni fogják, hogy felmondtak nekem. Ha pedig letagadom, akkor az ez előtti munkahelyi papírokat kell leadni (de akkor meg a tb könyvben ugyanúgy látni fogják a valós előzményeket).

2020. nov. 25. 22:46
 17/35 A kérdező kommentje:
#15: Köszönöm szépen, én is pont így gondoltam. De akkor ezek szerint a TB kiskönyvnek nincs akkora jelentősége ahogy azt tényleg hittem.
2020. nov. 25. 22:47
 18/35 anonim ***** válasza:
95%
a mellékelt papírt senki nem fogja kérni. soha. sehol.
2020. nov. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Az új cég elkéri a kiskönyvet, amiben látszani fog a három hét, ez igaz, de egy nagy cégben egyrészt ki se nyitják, másrészt nem ahhoz kerül, akihez a CV-d, harmadrészt nem kötelező minden munkahelyet beírni a CV-be, elég a relevánsakat.


Az új cég elkéri a kilépő papírokat, ez is igaz, de a felmondás ennek nem része. Te épp ugyanakkor kaptad meg, de ez csak véletlen. A kilépő papírok közül esetleg az álláskeresési igazolólapon is szerepelhet a megszűnés módja, de ezt egyrészt fölösleges leadni, mivel mint a neve is mutatja, az álláskeresési folyósításához adják, másrészt azt meg végképp nem olvasgatja senki. Illetve most már nem is kötelező rajta feltüntetni a megszűnés módját.


Azt meg már meg sem említem, bárki hallja meg, hogy most novemberben rúgtak ki próbaidő alatt, az első gondolata az lesz, hogy a korona miatti létszámleépítés miatt.

2020. nov. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
#19: Köszönöm a részletes választ. És akkor jól sejtem, hogy olyat nem lehet csinálni, hogy az egyel ezelőtti munkahelyem kilépő papírjait adom le a legutóbbi munkahelyem kilépő papírjai helyett (majd amikor ismét vhova felvesznek), ha a CV-be nem irom bele a legutóbbi munkahelyem?
2020. nov. 26. 00:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!