Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos óhaj, hogy a volt...

Jogos óhaj, hogy a volt munkahelyem annyira lehetett volna emberséges legalább, hogy ebben a nehéz gazdasági/vírus helyzetben kirúgás helyett közös megegyezéssel mond fel 3 hét próbaidő után?

Figyelt kérdés

Ma rúgtak ki 3 hét munkaviszony után pedig baromi nagy hibát el se követtem csak "nem illettem a munkaközegbe" és nem tudtam felvenni a ritmust. Egy nagy bevételű családi cégről van szó és figyelembe vehették volna legalább, hogy kirúgással soha az életben többet nem lesz munkahelyem, a koronavírus miatti nehéz gazdasági helyzetben pláne nem és lehetett volna annyira emberség bennük, hogy "közös megegyezést" írnak bele a kilépő papírba. Ráadásul egy magát baráti, jó közegű családi cégként hirdeti magát szóval nem kellett volna várni tőlük multikra jellemző hideg profitorientált bürokráciát.


Azzal, hogy 3 hét munkaviszony után kirúgtak, belekerült a tb kiskönyvbe, a kilépő papíromba, hogy alkalmatlan voltam és nem lesz többet cég, aki engem alkalmazna. Külön fájdalom, hogy gazdaságinformatikus diplomával voltam ennél a cégnél, ami középfokú végzettséget igényelt csak, szóval bemocskoltam a cv-met ezzel a semmilyen munkahellyel csak azért, hogy hátha lett volna munkám a vírusválság alatt.



2020. nov. 25. 21:33
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is kissé paranoiásnak érzem az egészet.


Az új munkahelyen leadod a "TB kiskönyvet" (ha nem adod le, akkor nyitnak Neked egy üreset), és azt az igazolást, amin az áll, hogy nincs munkabérből letiltásod. Ha ilyet sem tudsz produkálni, akkor írásban nyilatkoztatnak erről, hogy az új munkáltató levédje magát, ha mégis lenne bérből letiltásod, csak nem igazoltad azt.


Ezek közül egyiken sem szerepel, hogy miként szűntek meg az előző jogviszonyaid.


Nálunk nem egy olyan dolgozó volt, aki már a második "TB kiskönyvét" kezdte, mert tele volt az első. Aztán lehúztak nálunk akár 5-10 évet is, vagy éppen nem, mert nem feleltünk meg egymásnak. Keresték a helyüket a munka világában. Nem mindenki találja meg elsőre a neki valót. Ezen felesleges ennyit agyalnod... :)

2020. nov. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most már megnyugodtam. :)
2020. nov. 29. 15:37
 33/35 qkker1 ***** válasza:
"Szerintem ez Balázska újabb kamukérdése."Szerintem ez a munkaügyis troll.
2020. dec. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
33: Balázska a munkaügyis troll.
2020. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 qkker1 ***** válasza:

"Balázska a munkaügyis troll."


Balázska egy élhetetlen alkesz, aki pár éve még Ausztriában dolgozott Mekiben, azóta hisztizik, hogy nem kap melót, a munkaügyis troll meg ilyen munkajoggal kapcsolatos marhaságokat kérdez!

2020. dec. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!