Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos óhaj, hogy a volt...

Jogos óhaj, hogy a volt munkahelyem annyira lehetett volna emberséges legalább, hogy ebben a nehéz gazdasági/vírus helyzetben kirúgás helyett közös megegyezéssel mond fel 3 hét próbaidő után?

Figyelt kérdés

Ma rúgtak ki 3 hét munkaviszony után pedig baromi nagy hibát el se követtem csak "nem illettem a munkaközegbe" és nem tudtam felvenni a ritmust. Egy nagy bevételű családi cégről van szó és figyelembe vehették volna legalább, hogy kirúgással soha az életben többet nem lesz munkahelyem, a koronavírus miatti nehéz gazdasági helyzetben pláne nem és lehetett volna annyira emberség bennük, hogy "közös megegyezést" írnak bele a kilépő papírba. Ráadásul egy magát baráti, jó közegű családi cégként hirdeti magát szóval nem kellett volna várni tőlük multikra jellemző hideg profitorientált bürokráciát.


Azzal, hogy 3 hét munkaviszony után kirúgtak, belekerült a tb kiskönyvbe, a kilépő papíromba, hogy alkalmatlan voltam és nem lesz többet cég, aki engem alkalmazna. Külön fájdalom, hogy gazdaságinformatikus diplomával voltam ennél a cégnél, ami középfokú végzettséget igényelt csak, szóval bemocskoltam a cv-met ezzel a semmilyen munkahellyel csak azért, hogy hátha lett volna munkám a vírusválság alatt.



2020. nov. 25. 21:33
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, ez valószínűleg sose derülne ki, ha mégis, akkor is max elkérik az újabbat, ebből nem lenne semmi extra. Mivel már nincs munkáltatói adómegállapítás, elvileg elég azt a két lapot leadni, amin az szerepel, hogy letiltás van-e, meg birói tartási kötelezettség van-e. Én személy szerint a többit adom is vissza azzal a lendülettel, de tudom hogy van aki az összeset kéri, pedig csak magának csinál vele munkát.
2020. nov. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj de három hetes munka utáni elküldés csak azt jelenti, hogy nem illettél be a cég profiljába és csapatába.

Nem jogos az elvárásod.


Én küldtem már el embert a próbaidő második napján, mert nem tudott úgy dolgozni ahogyan azt az önéletrajzában állította.

2020. nov. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ez Balázska újabb kamukérdése.
2020. nov. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
A felmondó papírt senki nem kéri el tőled! A kilépő papírok közül csak a tb kiskönyv kell, meg azok kellenek, amiken az áll, hogy az ott ledolgozott idő alatt mennyi adót fizettek utánad. Ezek közül egyikben sem szerepel, hogy a munkaviszony hogyan szűnt meg: te mondtál-e fel vagy ők neked vagy közös megegyezés volt.
2020. nov. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
20: senki nem fogja kérni a "kilépő" papírjaidat! Az a tiéd.
2020. nov. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
24: De az alkoholista félisten főnök direkt kicseszésből belefirklálja a kiskönyvbe, hogy "Ki lett rúgva, mert béna volt, senkinek nem ajánlom, hogy alkalmazza!". Ezek után szerencsétlen mégis mit tud majd csinálni? :O
2020. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
😂😂😂😂
2020. nov. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

#23: Ő valami bűnbak itt a gyk-n? Nem vagyok Balázska csak halkan szólók.

#22: Igazából engem ejtettek csapdába azzal, hogy csak egy sima teszt alapján fel is vettek. Semmi interjú, semmi elbeszélgetés, semmi egyeztetés, semmi munkahelyi ismertetés. Aztán persze csodálkoznak, ha nem illek a munkaközegbe... Én magam is meglepődtem, hogy felvettek.


Amúgy kissé ambivalens válaszok jöttem.


Szóval, amit én szeretnék: ezt a 3 hetet nem beleírni a CV-be, mert senki nem fog az alapján interjúra behívni, hogy 3 hétig voltam a munkahelyen.


Akkor ha jól értelmezem, ebben az esetben a következő a megoldás: ha majd esetleg ismét felvesznek, le kell adni a munkaadónál a rózsaszín TB-könyvet és a legutóbbi munkahelyi papírok közül, amiben nem szerepel a munkáltató általi felmondási nyilatkozat?


Én őszintén megmondom, hogy tényleg sokkal jobban szeretném, ha a legutóbbi munkahelyi papírokat "tűzre dobnám" és tényleg csak az eggyel azelőtti munkahelyem papírját adnám le ismét és örökre elfelejteném ezt a 3 hetet. Tényleg nem lehet ilyet?

2020. nov. 26. 22:48
 29/35 anonim ***** válasza:
28: Kissé nehéz komolyan venni a kérdésedet, miután olyat írsz benne, hogy sehova nem fognak többet felvenni, a sorsod meg van pecsételve, mert hogy egy munkahely elküldött a próbaidő alatt. Vagy pedig valami krónikus paranoiában szenvedsz, esetleg csak néhány éve élsz a civilizációban.
2020. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
#29: Lehet én vagyok nagyon kishitű, de szerintem, ha egy munkáltató látja, hogy az illető 3 hétig dolgozott élete második munkahelyén (úgy, hogy az elsőt is otthagyta 3 hónap után), akkor nem hiszem, hogy sok esélye lenne annak a jelentkezőnek, mikor más konkurens kortársa már sokkal jobb munkatapasztalattal rendelkezik jóval fiatalabban. Jelenleg pedig mindenki marakodik a legfo**bb állásokért is.
2020. nov. 26. 23:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!