Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet megoldani munkahely...

Hogy lehet megoldani munkahelyen egy olyan műtétet ami után 2-3honapig nem lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mi történik? Kirúghatják? Vagy erre van valami betegszabadság? Táppénz?A műtét egyébként nem kötelező, és magán úton történik.

2020. dec. 1. 17:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
60%
Irta, hogy magan uton lenne. Miert nem lehet elolvasni a leirasat komment elott...
2020. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Őszintén szolva nekem a kinézetem miatt lenne fontos, de tény hogy egézségügyi elönyei is vannak. Szoval ezért írtam h nem kötelező mert egézségügyileg ellennék ígyis, de mégis mivel az arcomat érintö ugymond deformitásrol van szo igy számomra ez nagyon fontos lenne. Szoval azért ugy gondolom h ez nem egy cici nagyobbito mütét kaliberű dolog, viszont azt is tudom h mások szemszögéböl nemis az a sürgös kategoria amire mindenképp elkell h engedjen.
2020. dec. 1. 18:21
 13/27 anonim ***** válasza:
71%

Nem tök mindegy? Ha kirúgnak, akkor kirúgnak, keresel másik állást. Az első az egészséged! A legtöbb embernek van egészségügyi problémája és emiatt el kell mennie néha táppénzre, ha mindenkit kirúgnának ilyenért, akkor évente lecserélődne a céges állományok fele. Persze nem mindegy, hogy egyszerű betanított gyári melós vagy, vagy esetleg komoly szakmai hátérrel rendelgező dolgozó. Gyári melósokat persze simán kirúghatnak ilyenért, főleg ha csak pár hónapja vannak ott, de ilyen esetben a munkavállaló is elég könnyen talál új állást.

Én semmikép nem szólnék a műtétről, csak miután kiírtak táppénzre, ugyanis a táppénz időtartalma alatt nem mondhatnak fel neked!

2020. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Táppénzre tudsz menni, táppénz alatt nem rúghatnak ki, utána persze igen, de olyen cégnél nem is érdemes dolgozni.
2020. dec. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
12%
Mondjuk ha plasztikai műtét miatt kellene 3 hónap táppénzt fizetni és úgy tűnik itt erről van szó, úgy kirúgnám az illetőt, hogy a lába nem érné a földet.
2020. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó, jó nagy idióta vagy! Nem egy olyan deformáció van, ami pokollá teheti egy ember életet, főleg hogy ha az arcon van.
2020. dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
12%
Már bocs, de ez engem munkáltatóként hol kell érdekeljen?
2020. dec. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
98%
Ha anyagilag megteheted és tudnak helyettesíteni a munkahelyen akkor kérhetsz fizetetlen szabit is. Vagy ha épp úgyis munkahelyváltáson gondolkodsz akkor elmehetsz munkanélkülire 3 hónapra és így pénzt is kapsz. Van több lehetőség is.
2020. dec. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
69%
Táppénz. Felvesz az orvos attól még, mert magán úton végzik... Ez így senkinek nem jutott eszébe, hogy leírja neki?
2020. dec. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
19%

19., azert nem irta, mert nem igaz.

Betegszabadság csak betegség miatti keresőképtelenségre jár, ez szerepel a torvenyben is. (Beleertve meg a balesetet is.)


Illetve a magankorhazak nem tudnak kiirni tappenzre, plane nem, ha nem TB tamogatott mutetet vegeznek. Ehhez a haziorvost kell meggyozni, nemi kenopenzzel talan elintezheto, de az elso bekezdes ertelmeben tappenzcsalas, neked penzbuntetes (es kirugas), neki penzbuntetes es foglalkozastol valo eltiltast er, foleg, hogy 2-3 havi biztos fennakad a kovetkezo TB-ellenorzesen.

2020. dec. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!