Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnök elsőszámú bizalmasát...

A főnök elsőszámú bizalmasát tekintette egyedüli hiteles forrásnak, ez mennyire gyakori?

Figyelt kérdés

Dolgoztam olyan munkahelyen régen, ahol a főnök azt az elsőszámú bizalmasát tekintette hiteles forrásnak, akivel gyakran voltak együtt, dolgoztak együtt, egyfajta titkári funkciót töltött be meg jó barátságban is voltak, gondolom.

Ha ő mondott valamit egy kollégáról, vagy bárkiről, akkor a főnök tényként közölte a kollégával az adott dolgot és nem érdeklődött azt illetően: "na hogy is volt ez amit hallott". Ha a kolléga érdeklődött: "honnan van ez az információ", akkor jött a "sokan mondták", "hát lehet ilyeneket hallani" stb. Gyakorlatilag az elsőszámú bizalmastól függött bárki megítélése a főnök szemében, rendkívüli módon tudta hatása alatt tartani ilyen módon.

Mennyire gyakori ez, az ilyen viselkedés különféle munkahelyeken?



2020. dec. 2. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyakori. Akiben bízok annak hiszek.
2020. dec. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, ettől függetlenül ha a bizalmi illető érdekei úgy kívánják, kellőképpen félrevezetheti a főnököt, pletykákat és fúrkálódásokat generálhat.
2020. dec. 2. 15:49
 3/10 A kérdező kommentje:
Mégiscsak fura, ha több tucat ember bármelyikéről az elsőszámú bizalmas bármit állít, az "100% úgy van". A főnöknek meg több, magas pszichológiai ismereteket feltételező diplomája volt.
2020. dec. 2. 16:00
 4/10 anonim ***** válasza:
#2: Az előbb-utóbb kibukik.
2020. dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mivel 100 embertől sokkal nehezebb megszerezni az infokat, így simán van mindenkinek néhány bizalmi embere.
2020. dec. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, én arra az esetre gondolok, amikor egy "bizalmi embertől származó információ, értesülés, pletyka stb" alapján valaki dörgedelmesen "felelősségre van vonva" és tényként közlik vele a dolgokat, nem úgy kezdik: "na hogy is volt ez a dolog".
2020. dec. 2. 17:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. A fő seggnyalója volt az informátora.
2020. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Engem egy ilyen miatt rúgtak ki.

Indok,sokan mondták.

Tudtam, hogy nem igaz.

Kíváncsi voltam kik?

Erre az volt a válasz,ebbe ne menjünk bele.Mindenki tudta, hogy egy ember képviseli az arc nélküli tömeget.A személyes nyomora miatt egyszerűen nem tűri meg azokat akiket nem súlyt az élet.

2020. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kellemetlen lehet, ahol ilyen alakul ki.

Most eszembe jutott még egy momentum: ha hallott valamit, két illető közti konfliktusról pl. ami kellemetlenül érintheti az adott munkahelyet, de nem a bizalmi illetőtől hallotta, akkor lehetett "beszéljük meg" hozzáállás, ha a bizalmas mondta, akkor az a "100% hitelesség".

Ha a konfliktus olyan jellegű volt, hogy egyik kolléga szabotálta volna a munkát mindenáron, másik pedig rendesen dolgozott volna, abban nem volt segítség. A másik kolléga a szabotáló kollégával próbálta megbeszélni a munkavégzéssel kapcsolatos dolgokat, mire a szabotáló elment a főnökhöz panaszkodni, hogy "a másik nem akar vele együtt dolgozni", aztán a másikra fogta, hogy ő ment panaszkodni a főnökhöz (meg "mindenki máshoz"). A főnök reakciója: "ez egy munkahely és ő mondja meg: ki kivel dolgozik együtt". Egyébként a szabotáló kolléga sokszor gajdolta fennhangon hogy "ezt <összeg számértéke> forintért nem csinálom hátcsak nem gondolják ezek komolyan?" - ez se zavart senkit. A munka helyett ezeket hajtogatta.

2020. dec. 3. 13:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudom furcsa,de ott bújtam a dolgot, hogy nem volt min panaszkodni.Nem lépett le a férjem, nem állt össze a fiam egy ribivel, nem nyomoritott a lakáshitel,az anyám sincs demény állapotban.Szóval én voltam aki nem jajongott a magánéleti gondjai miatt.

Ha lett volna sem viszem a munkahelyre.Igen ezt egyszer megjegyeztem.

2020. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!