Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kolléga aki kinevezte magát...

A kolléga aki kinevezte magát főnöknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Hogyan kezeljük egy olyan kollégát aki mindenkinek parancsolgat és azt hiszi hogy ő az isten? Más kollégának olyan hülyeségeket mond hogy a főnök kinevezte cégvezetőnek miközben ez teljesen hülyeség, és minden kollégával úgy beszél mint egy kutyával. Érdemes tisztázni vele a dolgokat vagy inkább érdemes az ilyeneket elküldeni? Nem szeretnék rosszat neki, mivel családja van és anyagilag nem állnak jól. Próbáltam vele beszélni az ügyben, pár napig vissza fogja magát és utána megint kezdi a cirkuszt mintha nem történt volna semmi. Türelmes vagyok a kollégáimmal de úgy érzem hogy kezd betelni a pohár.


Milyen tanácsot tudtok adni?


2020. dec. 3. 21:22
 1/8 vantel ***** válasza:
68%

Beszéld meg a cég vezetővel!

Ha nem segít lépj onnan!

2020. dec. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én vagyok az egyik cégvezető, a fent leírtakat félretéve jó munkaerő. De kirúgni nem szeretném. Hogyan beszéljem meg vele a dolgokat? Sajnos rám sem nagyon hallgat.
2020. dec. 3. 21:58
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Nehéz kérdés, mivel nem ismerjük az illetőt. Az is lehet, hogy ezekkel az apróbb hazugságokkal csak rá akarja venni a kollégákat, hogy dolgozzanak hatékonyabban. Az is lehet, hogy szimplán irányítás mániás, és szeretne Ő lenne irányításban.


Mit gondolsz ezekről?

2020. dec. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Adj neki plusz melót hogy fontosnak érezze magát, esetleg figyelmeztetést, hogy ne terjesszen hazugságokat, aztán a következő után repülhet esetleg a családnak is lehet jelezni, hátha a felesége észhez téríti, ha meglebegteted, hogy ki rúgás szélén van a párja a viselkedése miatt. Vajon kifelé miket mondhat?
2020. dec. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Wow, mi? Megszoktam már, hogy ide rendszeresen jönnek az olyan kérdések, hogy emberek egy ovis kiállási szintjén vannak, de hogy főnökként is van ilyen?

Odamész, megmondod, hogy mi a helyzet. Ha nem változik, ott az ajtó és ellehet menni. Ilyen egyszerű...

A munkáját jól végzi? Mi a munkája? Nem lehet simán találni mást a helyére?

2020. dec. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Csökkenteném a bérét és megmondanám, hogy nem a munkája, hanem a többiek iránti viselkedése miatt kapta ezt a büntetést.
2020. dec. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nemes egyszerűséggel figyelmen kívül hagynám az irányomba történő utasítás jellegű kommunikációját. Ha nem tetszik neki, körberajzolhat és amikor megunta a sziluettemet eldobhatja az összegyűrt papírt. Ha a főnök szóvá teszi nekem az ügyletet, akkor meg szembesíteném a tényekkel:

A.: Nem bízta meg semmivel az illetőt és akkor tegyen a "kollégára" kantárt!

B.: Megbízta valamilyen jogkörrel, de ha így van, akkor kommunikálja ezt az összes érintett kollégával! Ne szájhagyomány útján kelljen megtudnia embereknek, hogy változás állt be a munkakörnyezetükben!

Ennyi!

2020. dec. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Közvetlenül a kérdésre válaszoltam a 7. válaszban, de ezek szerint egy kicsit más a helyzet. A változásokat figyelembe véve sajnos csak az az egyetlen - véleményem szerint - jó megoldás, ha elküldöd. Azért javaslom ezt a sajnálatos vonalat, mert csak ez a módja van annak, hogy éreztesd a beosztottakkal, hogy nem játszol, ill. oda figyelsz rájuk. -Nem riadsz vissza attól, hogy megválj bárkitől, aki mérgezi a közösséget. Egyúttal világossá tesz mindenki előtt - ha kétsége merült volna fel, - hogy egyelőre még te vagy a főnök, senki ne ringassa magát abban, hogy vég nélkül szemet fogsz hunyni az öntörvényű megnyilvánulásai felett. Néha meg kell húzni egy-egy fájdalmas intézkedést annak érdekében, hogy hosszútávon ne legyenek komolyabb problémák.
2020. dec. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!