Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bunkóság egy irodában 3ból...

Bunkóság egy irodában 3ból két embert kínálni egyet meg levegőnek nézni?

Figyelt kérdés

Milyen ez a szitu? Irodában 3an dolgoznak.

Bejön egy negyedik. Süteménnyel. Kínálja az egyiket kérsz vegyél, kínálja a másikat is.

A harmadikat nem oda se fordul rá se néz.

Ez így nem tajparasztság?


2020. dec. 5. 07:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
24%
Gondolom, van vmi előzménye, oka. Azt is leírhattad volna.
2020. dec. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%

Ha lenne is ennek bármi oka, ezt úgy illik, hogy mindenkit megkínálsz. Nyilván ha valakivel rosszban vagy, akkor nem fog kérni akit megkínáltál, bár ha elfogadná sem történne semmi.

Szóval erre nincs mentség, mindenkit meg kell kínálni ilyenkor.

2020. dec. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
85%
8-as, és 10-es vagyok. Meg itt olyan is volt az egyik helyen, ahol csak 1 napot dolgoztam, hogy összevitáztam valakivel, nem értettünk egyet valamiben. De amikor neki lejárt a műszakja, és a konyháról hozott különféle édességeket, mégis adott nekem is. Sőt, még amikor olyan helyen laktam, ahol nem volt mosógép, és mosodába vittem a gönceimet, egyszer megesett, hogy az egyik dolgozó épp süteménnyel kínálta a kollégáit, és csak úgy nekem, az épp betérő kuncsaftnak is kínált. Ezt például Magyarországon kevésbé tudom elképzelni.
2020. dec. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%
13 Ez kicsit másabb, mint a mosodás. Viszont az én fodrászom mindig megkínál ha ők kávéznak, teáznak, sütit esznek.
2020. dec. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Velem is volt ilyen sajnos. Mikor nem volt munkám, a főiskoláról egy ismerősöm (akivel suli alatt gyakran szerveztük közös programokat és jóban voltunk) felajánlotta menjek dolgozni ahhoz a céghez kisegítőnek ahol ő van. Elfogadtam. Viszont azt nem tudtam, hogy ők ott hárman nagyon nagy barátnők. Hozzám már első nap szó szerint semmit nem szóltak. Ebédidőben egy szó nélkül ott hagytak, illetve amit te is írsz: mikor valami édességgel körbekínálták egymást, egyedül nekem nem adtak. "Csodás" egy hónapot töltöttem ott gyomorgörccsel. Borzasztó nagy bunkóság. Senki nem halna bele ha adna egy szelet csokit annak is akit esetleg nem kedvel. Maga a gesztus miatt. De hát nem mindenki ilyen.
2020. dec. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
15: És az ismerősöd semmit nem tett ez ellen?
2020. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem ez nem gáz-nem gáz vagy illik-nem illik kérdése. Irodán belül is vannak baráti körök, klikkek.


Nekem volt olyan kollégám aki a hátam mögött, vagy akár úgy hogy én is halljam elhordott mindennek. Volt, hogy "vidéki paraszt" és hasonlókkal illetett. Aztán meg jött oda kedvesen mosolyogva kínálni az édességet. Amit fogtam és kib..sztam a szemetesbe azzal a lendülettel.

2020. dec. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
#15: Nem. Szinte ő volt a legbunkóbb. Amit egyàltalán nem értettem. Nem akartam rájuk telepedni, se legjobb barátnőt keresni. Ismert is engem elég jól. Aztán mikor odamentem dolgozni, próbáltam nyitni a többiek felé is, de az első nap az egyik csaj már hátat forditva beszélt, sokszor nem is köszöntek nekem. Az első hét után feladtam. Volt, hogy már egész nap meg sem szólaltam, ők meg vihogtak körülöttem, vagy facebookon irogattak egymásnak. Nem nagyon értem, akkor minek hívtak engem oda. Nekem adták az olyan munkákat amiket ők nem akartak megcsinálni, be sem voltam jelentve. Utána meg kirugatott a kis csapat. Mondjuk nem is bántam. Borzasztó volt. Azóta ha szemben jönnek velem a belvárosban, mindig elfordulnak. Még mindig hárman járnak mindenhova. De szoktam látni a facebookon, hogy kb fél évente új munkatársat keresnek oda. Csak ők állandó dolgozók ott. (15-ös válaszoló voltam)
2020. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%
17: De, ez igen is illem kérdése. Ha valaki bevisz valami édességet a munkahelyre és bemegy egy irodába kínálgatni, akkor az összes bent lévőt illik belőle megkínálni, függetlenül attól, hogy milyen viszonyban áll az illetővel. Ha annyira nem akar neki adni az édességből, akkor kínálja meg a többieket akkor, amikor a nem kedvelt személy nincsen jelen, mondjuk munkaidőn kívül vagy amikor szabadságon van. Direkt előtte kínálgatni másokat, őt meg kihagyni hatalmas nagy parasztság, akármilyen viszonyban is vannak egymással!
2020. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Bocsi az előző kommentet a 16-os válaszoló kérdésére írtam!
2020. dec. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!