Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnök nem szereti a barátság...

A főnök nem szereti a barátságokat a munkahelyen, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy régi kollegám, akit a főnök

teljes mértékben irányít, beosztást készít arról, hogy kivel beszélhet, mennyit. A kollégámnak vannak barátai, akiket kerülnie kell. Mi a távolság miatt nagyon ritkán találkozunk, de elképedve mesélte, hogy fel akar mondani. A nagyfőnök közvetlen mindenkivel, meg ezzel a diktátor főnökkel is, de a barátságokat nem szereti a munkahelyen. Ő is támogatja ezt a főnököt mindenben. A haszon az fontos az életben, de nem ér annyit, hogy emberek szenvedjenek miatta. Ez a főnök már a gyerekeknek sem szeret ajándékokat adni, holott neki is van. Érzelmek nélkül, barátságokat mellőzve, mindenkinek dolgoznia kell. Én nem tudtam neki tanácsot

adni, egy percre leültem a kanapéra,gyümölcslével

és papírral a kezemben, de már figyeltek, majd az egyik pasi mondta, hogy ha ezt valaki látná...Nagyfőnök látta, de nem szólt semmit. Barátság nem kell egy munkahelyre? 45/N


2020. dec. 6. 00:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, hogy sehol nem díjazzák ha munka helyett trécselés folyik.De a leírtak alapján ez elég túlzás.

Bár nem tudom mit dolgoztok.

Mondjuk én lelépnék,mert úgy érezném el vagyok taposva.

2020. dec. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Hallottam már hasonlóról, emiatt nagyon fagyos volt a légkör, pl. nem lehetett ketten ebédelni menni, mert akkor "hátha beszélgetnek", "hátha barátkoznak".

Ha nem bírja akkor felmondás, vagy ha közösség egyemberként ki mer állni e főnöki rendszabály ellen megbeszélésen, akkor lehet eredménye.

2020. dec. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátkozz a kerítésen, munkaidőn kívül! EZT senki nem tilthatja meg! Vélhetően antiszociális a főnököd vagy nagyon durva túlzásokat megcsináltak az oda érkezésed előtt emberek - és ezért követi ezt a stratégiát.
2020. dec. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
3: Sajnos olyan is létezik, hogy a munkaidőn kívüli haverkodás is tiltott. És ha az ilyen helyen tudomást szerez róla a főnök, kettőjük közül egyikük mindenképp repül.
2020. dec. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez viszont már egy olyan kategória, amelyből lehet kikerekíteni egy jogi procedúrát, amelyben nagyon megütheti a bokáját az érintett főnök. Katonaként eléggé összetett szabályrendszerben kell élnem, de ilyen még nálunk sincs. Az már megint egy másik kérdés, hogy a barátaimat, ismerőseimet úgy kell megválasztanom, hogy ne keveredhessek összeférhetetlenségbe, de ha ilyet tesz egy főnök, mint amiről itt írtok néhányan, az már jogilag is támadható.
2020. dec. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
5: Pedig pont a hadseregről, a CIA-ról, és hasonlóakról hallani, hogy tilos a munkatársak közötti barátkozás vagy intim kapcsolat.
2020. dec. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mit "hallani", az egy dolog! Amíg nem valósítja meg két ember az összeférhetetlenséget, addig nincs semmi probléma. Például semmi gond nincs azzal, hogy egy házaspár női tagja pénzügyes egy alakulatnál, a férje pedig testnevelő tiszt. A napi szakmai tevékenységük nem keresztezi egymást, hatással nincs a másik foglalkozására és mivel egyik sem parancsnoka a másiknak, függelmi munkakapcsolat sem valósul meg. Sok szerelmes-, házaspár van a különböző szervezeteknél és ez problémamentes addig, amíg nem valósul meg a szakmai összeférhetetlenség vagy erkölcsi normákat nem sért, - tehát nem háremet tart fenn valaki vagy hasonló. Oda kell egy-két fontosabb részletre figyelni, de alapvetően túlmisztifikálják sokan ezt a dolgot.
2020. dec. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7: De például az ilyesmi munkakörökben szokott lenni Karácsonykor ajándékozás a dolgozók között?
2020. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdező nem adott meg semmit amiből el lehet dönteni, hogy

a milyen jellegű munkahely.

Ha csak egy átlagos cég, akkor nincs joga, hogy így korlátozzon.

2020. dec. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!