Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jól van ez így? Mit lehetne...

Jól van ez így? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Kezdek mindent az elején és részletesebben,hogy könnyebben megérthető/látható legyen. Nyáron kezdtem egy magánbölcsődében dolgozni,ugye tavasszal vendéglátós révén nem volt munkám, gondoltam ideje kicsit helyrerázódni ,így vállaltam az állást. A kínált nettó bér rendesen kihúzott akkor a sz*rból ,így elvállaltam, de a nettóm úgy nettó csak,hogy bejelentés nélkül. Gondoltam átmenetileg jó ez így. Volt egy kolléganőm, aki el lett küldve,mert nem volt elég új gyermek,hogy a főnökasszony ki tudja fizetni őt is,majd mondta ha úgy alakul várja vissza. 5 gyermek/gondozó ez a felállás lett augusztusra és ennél több (10 gyerek/2 fő) már nem engedélyezett. Itt hozzáteszem se takarítónő,se dajka se senki nincs rajtunk kívül. A történet másik része,hogy a főnökasszony egyedül neveli gyermekét,aki egy magániskolába jár,melynek a havidíja a legmagasabb az országban. A gyerekeket egyedül veszem át reggel , minden reggeli teendő rám marad és minden délutáni is. Már 7kor a bölcsiben vagyok, úgy hogy napi 3-4 órát ingázom, munkaidőböl a főnökasszony kb 3-max 4órát tartózkodik bent,mert vagy randi vagy botoxoltatás vagy egyéb dolga van. Kezdek elfáradni 10gyerekkel egyedül ( ágyazás,öltöztetés,pelenkázás,étkeztetés,takarítás) mind mind rám marad. Ez így eddig még türhető volt, de januártól 15 fő lesz a létszám és elképzelni sem tudom mit fogok kezdeni annyi gyerekkel egyedül nap mint nap , 1-2,5 évesek és ebből 2 olyan gyermek aki járni sem tud. De a főnökassszony csak azt szajkózza kell a pénz a gyermeke iskolájára így túllépi a megengedett létszámot, hisz a covid miatt úgysem jönnek ellenőrizni. Ez mind szép és jó, de tudom,hogy nem fogom bírni ezt így 😭 Szerettem volna januártól ha bejelent 8órába ,de akkor a jelenlegi nettómból levonja azt az összeget,amennyit a bejelentés után kell adózzon utánam. Így már napi 15 gyerekre 190 nettó elég szarul hangzik nekem, de esze ágában sincs többet adni. (havi kiadásom csak az albérlet+utazás 110e ft)

Remélem nem kell külön leírnom mennyi meló 15 gyereket még csak pelenkázni egy nap teljesen egyedül, úgy hogy a biztonságos felügyeletet nem tudom biztosítani egymagamban számukra. Ti mit tennétek a helyzetemben? A gyerekeket imádom és sajnálnám otthagyni őket 😭



2020. dec. 12. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod neki hogy jöhet és beszállhat pelenkázni mert a 10 is sok így ide ne merjen hozni még 5-öt! Mert az már kimerítené a foglalkozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetés fogalmát 12. életévét be nem töltött részére és azt ő sem akarja...
2020. dec. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
A pénz nagyúr. Mivel nem vagy bejelentve sem, hivatalosan nem tudsz intézkedni. Kihasznál mert kitud és amíg nem szólsz a saját érdekedben addig saját magaddal b.szol ki. Beszéld meg vele, ha nem juttok dűlőre akkor ott kell hagynod. A fenyegetés is egy jó módszer csak rövidtávú, mert amit tud lefog cserélni.
2020. dec. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Többb tucat dolgozója volt már a 3-4 év alatt, tőbben is jelentették őt a gyámügynél,kapott pénzbüntetést de ennyi. Ja, egyébként szabit sem vehetek ki (bejelentés ide vagy oda) mert nincs aki helyettem dolgozzon,amig én szabin lennék :(
2020. dec. 12. 09:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Keress mást és amint találtál dobbants.

Ha a 15 gyerek közül valamelyikkel történik valami megütheted a bokádat.

2020. dec. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra!
2020. dec. 15. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!