Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hány évesen és hogyan kerested...

Hány évesen és hogyan kerested, illetve találtad meg az első munkahelyed?

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 09:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%

25 évesen. Nem túl korán, de egyetemre jártam 5 és fél évig. Előtte voltak azért rövidebb diákmunkáim (pl bébiszitter), meg szakmai gyakorlat.


De az első igazi munkahelyemen 25 évesen kezdtem. A profession oldalán nézegettem az álláshirdetéseket. Kb 2 és fél hónapba telt mire találtam munkát. Voltam 5 helyen interjún. Amúgy végül két helyre is felvettek, de az egyikről már csak akkor jeleztek vissza, amikor a másik helyen már megkezdtem a munkát.

2020. dec. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
81%

Szinten 17 evesen, mint az elso kommentelo. Es mielott agyatlanul csapkodjatok itt a lepontozast, jo lenne eszrevenni hogy nem csak kamaszok vannak itt. 10-15 eve meg mas vilag volt.

Suli alatt gyakorlatoztunk egy helyen, szivesen felvettek utanna, mar ismertek.

2020. dec. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
74%

16 evesen egy ismerosom dolgozott egy fagyizoban nyaron es oda mentem dolgozni 2 honapot.

Utana szinten 16 evesen miutan elkezdodott a suli rendszeresen dolgoztam a Tescoban, 3 even keresztul, nagyon szerettem, azt diakszovetkezet altal talaltam.

Erettsegi utan egy kulfoldon elo ismerosom munkat ajanlott es azota kint elek, ugyanott dolgozom.

Ha lecseng a virushelyzet, szeretnek uj munka utan nezni, addig nezelodom es kuldozgetem az oneletrajzom.

2020. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
80%
Diákként már 14 évesen (keresztapám jóvoltából protekcióval) minden nyáron, aztán az első rendes munkahelyem 18 évesen lett. Újság hirdette, mi pedig barátnőmmel együtt oda mentünk dolgozni. Akkor költöztem albérletbe is. Azért a 2000-es évek elején máshogy működött sok minden mint most.
2020. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi éveim alatt többféle munkát is végeztem, majd volt egy év kényszerpihenőm (nyelvvizsga hiánya miatt nem tudtam mesterképzésre menni). Szerettem volna dolgozni, de itthon, kisvárosban sehová nem vettek fel: vagy túlképzett voltam, vagy fizikailag alkalmatlan az adott munkakörre. Végül kulturális közfoglalkoztatott lettem - 4 héttel az egyetem kezdete előtt sikerült megkapni ezt az állást... eh.

"Rendesen" pedig 27,5 éves korom óta dolgozom (a suli utolsó féléve előtt egy évig voltam otthon gyeden). De azóta is töretlenül. :)

2020. dec. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Családi vállalkozásban dolgoztam kb 6 éves korom óta.


Nyílván nem "dolgoztam", hanem besegítettem, de 16 éves koromtól kezdve már bejelentett munkaerő voltam (eladó).

2020. dec. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Metionin ***** válasza:
100%
16 éves koromtól napszámba kellett járnom anyámmal, nem kerestem csak szólt anyám hogy idéntől nekem is mennem kell. 18 évesen még gimis voltam mert évvesztes vagyok, a gimi városában lévő optikai lencse gyárba jártam egyik osztálytársammal 4 és 6 órás munkákra tanév közben meg a rövid szünetekben, nyáron maradt a napszám mert nyárra nem lehetett diákbérletet venni. 19 évesen költöztem az egyetem városába ahol a 2. héttől már dolgoztam, diákszövetkezeten keresztül kaptam munkát különböző gyárakban.
2020. dec. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen egy diákszövetkezet kiközvetített. Az első normális pozíciómat az egyetemi Facebook csoportunkban hirdették, megpályáztam de arra volt más, viszont felvettek egy jobb poziba és azóta is ezen a területen dolgozom. :)
2020. dec. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen, semmi extra, már nagyon untam az egyetem nevű szenvedést meg pofázást, ezért inkább beadtam ezer állásra a jelentkezésem és az egyikre felvettek. mindenes vagyok egy büfében. a főnök jó arc, a munkatársak kedvesek, és elég pénzt tudok félretenni az álomszakmához kellő tandíjra. asszem pár évre itt maradok.
2020. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
100%
18 évesen ajánlott be az iskolából az infó tanárnő egy volt tanítványa cégéhez, ahol 3 hónap intership után leszerződtettek.
2020. dec. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!