Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akit a terhessége miatt ki...

Akit a terhessége miatt ki rúgtak, sikerült új állást találnod?

Figyelt kérdés
Ha pedig nincs állásod azóta sem, mivel töltöd az idődet kismamaként?
2020. dec. 14. 14:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Nem rúghatnak ki. Törvénytelen. Persze vannak kiskapuk és ki is hadználják.


Ugyanis, ha a kismama nem biztosított, a várandósság alatt nincs munkahelye, akkor nem jogosult a gyesre, gyedre.


[link]


De arra is van jogi orvoslás.

2020. dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
De nem is rúghatnak ki, ha terhes vagy, ez jogszabály. Csak közös megegyezéssel lehet, de ha a kismama még szeretne dolgozni, nem kell belemennie, mivel terhes nőt érthető módon nem nagyon fognak felvenni sehova.
2020. dec. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Először kaptam papírt, hogy munkáltatói felmondással.

Aztán ezem vitáztam, hogy mégis ezt hogy?! 3nap múlva kaptam papírt, hogy közös megyezessel szűnt meg a munkaviszony.


Így akkor semmilyen pénzt nem fogok kapni szülés után??

2020. dec. 14. 14:55
 4/17 A kérdező kommentje:
Szerettwm volna még dolgozni, azt mondták tök mindegy, minden kismamát ki tesznek, mert h nem fognak utánunk fizetni
2020. dec. 14. 14:56
 5/17 anonim ***** válasza:

A szülés napjàn nézik a biztositotti jogviszonyt es elötte két éven belül kell meglennie a 180 napnak a jogosultsàghoz.


Szoval ha vki dolgozott pl 3 évet, de terhesen semmit, de szüles elött bejelentkezik munkanelkülire azzal már biztositva is van.


Van sok kiskapu.


Pl az sem mindegy szülés elött mennyivel szünt meg a munkaviszony. Ennek is van ideje. A jogosultsag megvan ha x idön belül szünt csak meg.

2020. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondhatnek fel neked közös megegyezéssel, ha te abba nem egyeztél bele, hiszen pont ez a lényege a dolognak, nem egyoldalú. Ha nem írsz alá semmit, hogy belementél, akkor simán fel is jeletheted őket, mert szabálytalan amit csinálnak. Olyan nincs, hogy ők nem akarnak a kismamák után fizetni, szóval kirúgják az összeset.
2020. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sajnos van ilyen, egy kisebb cég ez.


Mindenesetre semmilyen munkát nem találok, alkalmimunkát sem, így pedig úgy érzem nem tudok majd mindent megadni a gyerekemnek, hiába dolgozik az apja, édes kevés...

Ha visszamenőleg számolják, tavaly boltban dolgoztam, ez év márciusig, ott jól / jobban kerestem, mint itt, legutóbb.

Az bánt még, hogy tehetetlennek érzem magam, és depisnek.

Megcsinálom itthon, amit kell, de szeretnék és tudnék is dolgozni, hiszen ez még csak a 3.hónapom.

2020. dec. 14. 16:35
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy kisebb cég, még rájuk is ugyanúgy vonatkozik a törvény. Csak a kiskapukra játszanak és arra, hogy sokan nem ismerik a jogaikat. Elég szomorú, hogy simán megteszik és semmi követkeménye.
2020. dec. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából nem a jogi része miatt írtam a kérdést, sajnos ez van, próbáltam tenni ellene, de belefáradtam... szóval esélytelen volt másnak is legalább 3 hónapig dolgozni bárhol is ilyen helyzetben, terhesen??
2020. dec. 15. 07:21
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
Diplomával, két felsőfokú nyelvvizsgával, külföldi munkatapasztalattal nem hívnak vissza sehonnan. Szerinted?
2020. dec. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!