Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezen kiakadnátok?

Ezen kiakadnátok?

Figyelt kérdés

A munkahelyem nagyon családbarát. Tavaly gyereknapra is küldtek a gyerekeknek csomagot (ez idén kimaradt a vírus miatt), idén pedig mikulásra mikulás csomagot adtak, ma pedig minden családos dolgozó kapott játékcsomagot kb 5-6ezer forint értékben.

A gyerektelen munkatársaknak viszont ez nagyon bántja a szemét. Már Mikuláskor is elejtettek egy-egy megjegyzést, hogy"a csokit mi is szeretjük", "nagy gyerekeknek nem jár?", de ezt poénnak vettük. Most meg nyíltan háborognak, hogy mi ennyivel is többet kapunk. Teszem hozzá, mindenki kapott plusz 10ezer forintot ajándék gyanánt, szóval ők sem maradtak semmi nélkül, de fáj nekik, hogy a gyerekek is kaptak.

Nekem ez rosszul esik, mert nagyon örültem ennek a gesztusnak, de így hogy mások emiatt mérgelődnek, már nem tudok felhőtlenül örülni. De ennyi erővel az egy gyerekes kolléganő is háboroghatna hogy ő csak egy csomagot kapott, mi meg hármat. De valamiért csak a gyerektelenek ilyen megkeseredettek.


2020. dec. 15. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
A gyerekteleneknek meg minden nap nyugodt éjszaka, 50%-kal kevesebb stressz jár az év 365 napján. Nekem is van gyerekem, igaz, még nem tértem vissza a munkaerő piacra, de ha meghallom a kérdésben leírt dumákat, biztos ezt fogom rá válaszolni, mint itt.
2020. dec. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a cégnek sem kéne ezt csinálni, részükről kicsit igazságtalan..Magyarországon akinek nincs gyereke azt már emberszámba sem veszik...Sem az ilyen munkahelyek, sem az állam!
2020. dec. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, csak saját magadat fogod tönkretenni. Ezt akarod? Miért nem tudod figyelmen kívül hagyni, amit mondanak?
2020. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán nem zavarna, nekem meg nincs szükségem ilyesmi ajándékokra, nem is tudnék velük mit kezdeni, teljesen más dolgok fontosak. Úgy vagyok vele, hogy ha a fontos dolgok nem stimmelnek, akkor az ilyen gesztusokkal kitörölhetem a hátsóm, ha meg stimmelnek akkor nincs szükségem ilyesmire ahhoz, hogy megbecsülve érezzem magam. Vannak olyan emberek, akiknek semmi se elég és akik mindig találnak okot, hogy fájjon nekik ha más kap valamit amit ők nem, akkor is ha pont semmi szükségük arra amire irigykednek, nem tudom te hogy vagy vele de én nem szeretnék ilyen emberek közé beállni.
2020. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Irigység kérlek, ez az ő dolguk. Majd ha lesz gyerekük, akkor meg kevesellni fogják. Nem kell velük foglalkozni, gondolatban sem. Sajnos van ilyen, lépj tovább.
2020. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Most ha a gyerekeknek adnak buborékfújót gyereknapra, akkor ők is verik magukat érte? :'D


Nincs gyerekem, de nem háborodnék fel ezen. Gondolom hirdeti magáról is a cég, hogy családbarát munkahely, akkor ezen nem kell meglepődni...


Kutyabarát vendéglőben az ilyen emberek megennék a kutyakekszet is? 😂

2020. dec. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A stressz oka, hogy nem szarod le eléggé.
2020. dec. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%
Én a főnök helyében eleve nem vennék fel oda szingliket, ha már annyira családbarát. Vagy mindenkinek egyformán adnék és igen ők is kaphattak volna, legfeljebb elajándékozták volna vagy kidobták volna. Szingliként eszembe sem jutna sajnálni semmit a gyerekektől meg az anyáktól, de ezek a mai szinglik ilyen megkeseredettek. Azt hiszik, nekik attól több lesz, ha más gyereke nem kap...
2020. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Én a dohányosokat utálom, mert ők erre hivatkozva folyton kint lógnak más meg húzza az igát duplán, na az valóban igazságtalan! De gyerekektől sajnálni valamit, na az gáz!
2020. dec. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor ok, ha egyertelmu, hogy ezt a munkahelyen dolgozók adták es nem a potyázó szülő
2020. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!