Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Zavarna, ha kis munkahelyen a...

Zavarna, ha kis munkahelyen a 20 éve regnáló főnök lemondana és senkitől se köszönne el?

Figyelt kérdés

Kis munkahely, 20 éve ugyanaz a főnök, aki gondol egyet és átadja a stafétát egy havernak (,mert azért csak családban marad)


Ez még eddig egy dolog, na de úgy megy el hogy senkihez szava sincs. Egyik nap még van, másik nap már új főnök.


AZért én úgy gondolom, ha valaki egy kis helyet egyszemélyben 20 éve vezet(ett) csak kéne annyi gerincének lennie hogy valamit makog azoknak akiket vezet(ett)?

Nem,? Vagy ódivatú lennék? Azért elemi etika is van a világon.


2020. dec. 15. 15:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem szeret búcsúzni.
2020. dec. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
hát de azért ha szeret ha nem szeret, ennyi gerince csak kéne legyen???
2020. dec. 15. 15:27
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Ehhez mi köze a gerincnek????

Amíg ott volt, elvégezte a munkáját, most abbahagyta és mást csinál. Nem szeret felhajtást maga körül, ezért egyszerüen átadta másnak a munkakört és továbblépett.

2020. dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Te elvárnád magadtól, hogy köszönj. Rendben. Ez a te értékrended.

Tőle is elvártad, hogy köszönjön. Ezt is értem, ez is a te értékrended.


Te nem ismered, hogy ő milyen körülmények között távozott. Amíg azt nem tisztáztad, nincs igazán erkölcsileg sem jogod megkérdőjelezni, hogy mi történt. Érdeklődni van jogod. Jelzőzni, meg gerinces-nem-gerinces dolgot firtatni végkép nincs jogod.


Ha szeretnél tőle elköszönni, mert Te az vagy, aki elköszön, akkor tedd meg. Hívd fel. Neki jól fog esni, mást ezzel nem tudsz megbántani, és lehet ő is elköszön tőled.

Ha szeretnéd, hogy tőled elköszönjön, hát, kérheted, de sokra nem mész vele, mert számonkérésnek hangzik, amit senki nem szeret. Ha te elköszönsz, valószínű ő is el fog.


Ha érdekel az, hogy mi van vele, hogy miért lépett le, akkor meg csak és kizárólag személyesen kérdezd ezt meg, munkaidőn kívül, de előtte kérdezd meg, hogy elmondja-e, mert téged érdekel. Mivel covid van, így talán egy video chat is alkalmas erre. A telefonban ez túl személytelen. A kérdésre neki van választási joga, hogy elmondja, vagy nem mondja el.


A vezetőséget megkérdezheted, hogy miért távozott ilyen angolosan - nekik valószínűleg nincs joguk más nevében nyilatkozni, de a saját álláspontjukat elmondhatják.


Az én esetem csak a megértést segíti, hogy nem mindenhol szabályos maga az elköszönés: Nálunk a cégnél tilos személyesen elköszönni ilyenkor és beszélgetni (bár logikátlan, mert szankcionálni nem tudják), de egy kilépő levelet elvárnak, amibe tilos negatív dolgokat írni, ám közös megegyezés, és munkáltatói felmondás esetén még csak a tárgyaló teremből sem szabad egyedül távozni, hanem kísérettel visznek le a portára és vissza se nézhetsz. A cuccaidat csomagolva postázzák majd, a céges eszközeidet (telefon, laptop) már nem tudod bebootolni sem és vissza kell juttatni.


A te cégednél nem tudom, hogy mik a szabályok erre vonatkozóan. Egy kis empátiával talán végig lehet gondolni, hogy sok minden állhat mögötte, de úgysem tudod, amíg nem tisztáztad azt, ezért találgatni felesleges.


Tapasztalatból mondom, hogy amikor 15év után ment el a CEO-nk, az nagyon érzékenyen érintette és nem bírta ki volna bőgés nélkül a búcsút, azt meg szégyen követné, amit nem tudna elviselni. Le is lépett szó nélkül. Később kaptunk tőle egy búcsú levelet.


Kiscsillió dolog lehet mögötte.

2020. dec. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Gerinc? Ez egy munkakör nem pedig egy kocsma vagy egy baráti társaság. Azokat akiket KÖZVETLENÜL érintett a távozása (mint a helyére kerülő ember) biztosan értesített róla illetve tudatott minden nála lévő információt ami rugalmassá teszi a váltást és ami szükséges a poszt betöltésére. Minden más csak körítés ami nem kötelező se nem elvárható.
2020. dec. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

" Azokat akiket KÖZVETLENÜL érintett a távozása ("


így van! és mivel a munkahely kemény 10 fős (és ebben már a főnök maga is benne van) így mindenkit közvetlenül érint.


de nyilván erre is lesz egy nagyon bölcs kimagyarázó duma.


ez nem egy multicég, ez egy kkv. 10 ember és slussz.

itt mindenkit érint a távozása közvetlenül.

2020. dec. 15. 15:50
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Ehhez nem kell kimagyarázó duma, téged ez közvetve érint csak mivel ha több munkád lesz, kevesebb vagy esetleg más munkaköröd azt az új főnök is el tudja neked mondani. Egy esetben érint közvetlenül, ha van olyan információ amit nem kaptál meg, szükséges a munkádhoz és csak ő tudta. De igazából még akkor is simán lehet, hogy ezeket átadta az új felettesednek.
2020. dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"Ehhez nem kell kimagyarázó duma, téged ez közvetve érint csak mivel ha több munkád lesz, kevesebb vagy esetleg más munkaköröd azt az új főnök is el tudja neked mondani. "


és EMBERILEG ez hogy néz ki? nem tudom ezt ennél egyszerűbben megfogalmazni. Emberileg milyen patkány az ilyen?

Aki nem érti mit akarok kérdezni az szerintem nem ezen a bolygón él.

emberség, humánum, etika??

ilyesmik,


végül is, 20 év házasság után is elválhatok úgy hogy szót se szólok senkihez és mindent az ügyvéd intéz.

na de ettől még patkány maradok!

2020. dec. 15. 16:08
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"EMBERILEG" = magánügy

Ezért tanácsolom, hogy Vele beszéld meg.

Annyi idő alatt, amíg itt feszengsz és ismeretlenekkel vitatkozol, akik csak új látásmódot próbálnak nyújtani.... akár fel is hívhattad volna, hogy "Szia Józsi! Mi van vele? Úgy eltűntél. Mesélj valamit! Nekem már hiányzol munkából."

2020. dec. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyáltalán nem zavarna ha így távozna a főnököm. Én se vagyok az búcsúzkodós ember így valószínűleg én is így távoznék a munkahelyemről.
2020. dec. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!