Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kellenek a munkahelyen...

Miért kellenek a munkahelyen a negyedèves, féléves, éves értékelések?

Figyelt kérdés
Mikor ilyenek vannak, szépen elmondják a dolgozónak, hogy nagyon szèpen fejlődik a munkája által, beilleszkedett a csapatba, érdeklődő személyiség stb. Papìron meg is fogalmazzàk. Aztán bármi van, felhìvják beszélgetni, hogy minden osztàlyon problémák voltak vele, nem tudják már hova rakni. Dolgozó meg azt se tudja már, hogy fèrfit vagy nőt személyesìt meg? Miért kellenek ezek az èrtèkelések, ha aztàn megalázzák minden indokkal a dolgozót?
2020. dec. 16. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
A stresszben tartás egy lélektani módszer, szcientológusok dolgozták ki, azt állítják, hogy aki fél, jobban odateszi magát a munkában, nagyobb erőbedobással dolgozik. Ez is olyan, mint amikor a soron ülve is lehetne végezni a munkát, de ha 8-9 órát állni kell, gyorsabban dogoznak kínjukban az emberek, ezért nem kapnak széket.
2020. dec. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Azért, hogy időnként átbeszéljék a dolgokat, kijavítsák a hiányosságokat. Illetve kiosztják a feladatokat.
2020. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez csak látszat intèzkedés. Mikor problémák merülnek fel, mindenki a másikra mutogat, meg elfelejtik, amit eddig ìrtak.
2020. dec. 16. 09:38
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem láttam még olyan értékelést, ami valós teljesítményről szólt. A főnök csókosa akkor is dicséretet kap, ha semmit sem csinál, és lesz egy vagy két bűnbak, akit akkor is szidnak, ha minden kolléga tudja, hogy jól és gyorsan dolgozik.
2020. dec. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

"Dolgozó meg azt se tudja már, hogy fèrfit vagy nőt személyesìt meg?"


EZ HOGY JÖN IDE????


A munakvégzés szempontjából teljesen lényegtelen, hoyg férfi vagy nö vagy! AZ a KORREKT, ha a teljesítményedet figyelik és nem a nemedet!

2020. dec. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom te hogy szoktál reagálni, ha megakarsz oldani bizonyos problémákat, hogy ne fájjon a fejed. Aztán végén az lesz mindig belőle, hogy te vagy a konfliktus kialakulásàèrt felelős. Nem rád irányul, ezt is elmondják, de azèrt úgy kell mindig összekaparnod magad.
2020. dec. 16. 09:49
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon egyszerű a képlet. Azért van erre szükség, mert ezzel segítik fenntartani a hazug mázat, amely mindent átsző. És ami még fontosabb: ez indokolja, hogy számos, egyébként semmire nem használható és a főnökség háremébe tartozó ember rajta maradhasson a fizetési listán. Ezek az "értékelések" olyanok, mint a kínai, egyszer használatos, eldobható borotva, - már felbontás előtt eldobhatóak. Ez az itteni szituációhoz igazodva azt jelenti, hogy ezek az értékelések már a kinyomtatásuk, archiválásuk előtt kidobhatóak, kitörölhetőek valójában, de mégis van lenyomata annak, hogy néhány élősködő tevőlegesen dolgozik.
2020. dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Rébuszokban beszélő őrült.
2020. dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert ha ezeket jól csinálnák, akkor lenne értemük. Olyan ez, mint a projectvezetési módszertanok. Ha droid módon követsz egyet, az sz@rt sem ér. Csak sokkal kényelmesebb ilyen rendszereket követni, mint gondolkodni.


Egyszer volt ilyen éves értékelésem. Mivel a cégben senki nem foglalkozott azzal, amivel én, ezért a főnök sem tudott engem szakmailag értékelni. Inkább arról volt szó, hogy emberileg mennyire tudtam beilleszkedni és én hogyan értékelem a céget.

2020. dec. 17. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!