Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álláskeresésnél előny vagy...

Álláskeresésnél előny vagy hátrány ha van állásom, és nem vagyok kiszolgáltatott, nem kell elfogadnom akármit, nem vagyok zsarolható?

Figyelt kérdés

Álláskeresésnél előny vagy hátrány ha van állásom, ahonnan nem hajt a tatár hogy elmenjek, van egy biztos fix fizetésem?

Tehát nem kényszerít semmi hogy akármilyen szart elvállaljak csak legyen valami, nem kényszerít semmi hogy mindenáron váltsak? Hogy kényelmesen átnézhetem az állásajánlatot és ha jó, sőt jobb mint a mostani akkor megfontolom? Mert szarabbért a mostanit ott nem hagyom ez biztos.

Nem vagyok zsarolható sem, hogy „holnapra „ adjak választ mert ha nem veszik fel a következőt... vegyék. Nekem nem sürgős.


Ez így előny vagy hátrány munkakeresésnél?


2020. dec. 21. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Hátrány. Nem azért, mert nem vagy zsarolható, hiszen munkanélküliként sem vagy köteles elfogadni, amit ajánlanak. Azért hátrány, mert egy meglévő munkahelyről kilépni nem két perc. Le kell dolgozni a felmondási időt, megvárni, amíg kiküldik a papírokat stb. Mindez minimum 1 hónap, de ha régen vagy az adott helyen, akkor sok hónap is lehet.


Ha egy munkáltatóhoz jelentkezik 2, egyébként egyenértékű jelölt, és az egyik azonnal tudna kezdeni, a másik meg 3 hónap múlva, akkor találd ki, melyiket fogják választani!

2020. dec. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Annyiban elöny hogy nem kell mindent elvállalni kénydzerböl.

Annyiban hátràny hogy kisebb a motiváltsàg es hajlamosabb az ember inkabb a melef f.sban maradni komfortzonàn belül.


En igy vagyok most.

Jelenleg imádom a munkàm mert szétlóghatom magam imádom a kollegáim! de böven kevesebb a bér is.

Mashol 3szor ennyit akartak adni ugy hogy neha este 7 ig is bent kell maradni es nincs ki be jarkalas. Kb kommunista börtön.


És vagyok én: inkabb élek hónaprol hónapra de nem tudom igy elengedni a meleg f st. Es hosszu távon jol potul is járok ezzel. Nem kicsit. Ha igy maradok nyugdijig.a fele bérem bejelentve sincs.

2020. dec. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

" amíg kiküldik a papírokat stb"


Hagyjuk már ezt a papírdumát. Nulla papírral (személyi + TAJ + adókártya elég) felvesznek bárhova. Ismerősömet úgy vették fel új helyre, hogy a régi hely bedőlt és a mai napig (1 éve bedőlt) egy fia papírt nem látott onnan, mégis új helye van.


Meg eleve miért is kéne papír hátha én párhuzamos munkaviszonyt akarok-másodállást? Akkor milyen papírt kéne vigyek?

2020. dec. 21. 09:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
attól függ. ha olyan az állás, ahol rögtön kell kezdeni és neked meg van x hónap felmondási időd, akkor nyilván hátrány. de egyébként normálisabb cégek ezzel tisztában vannak, hogy általában van felmondási idő és nem az utolsó pillanatban hirdetik meg az állást. tehát se nem előny, se nem hátrány jobb esetben. a munkáltató magasról szarik rá, hogy te mennyire vagy rászorulva pénzre, megteszik az ajánlatot, amit te vagy elfogadsz avgy nem.
2020. dec. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"és az egyik azonnal tudna kezdeni"


Alapszabály: olyan helyre ahova "azonnal" kell ember, SOHA nem megyünk.

mert mindig oka van hogy nem tudnak várni és ez az ok soha nem jelent jót. Az egy kupleráj hely. egy normális végnél mindig van terv forgatókönyv az új felvételre soha nem kell ember azonnal.

2020. dec. 21. 09:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha alapból a kognitív disszonancia a döntő tényező, akkor rossz helyen keresgélsz. Elvileg kérdést tettél fel, a szöveged mégis arra utal, hogy nem választ keresel, hanem alkalmat arra, hogy a saját, már meglévő válaszod kimagyarázd, másokkal megerősíttesd.
2020. dec. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én simán meg tudok egyezni a cégekkel mondjuk. A mostani melom home office ban is megy. En mindig liánoztam eddig is. Munka mellé vállaltam màsik melot es amikor biztos lett a màsik(átvettek magasabb bérbe es 8 ba) akkor engedtem csak el az elsöt.


Most is igy fogok pályàzgatni.

Elöször megnézem hogy kibirom e a másik cégnél es ha minden oké akkor intek bucsut csak az elsönek.


Na és ez is ami köt. A mostani helyem olyan hogy mellette bármit csinálhatok az egész vilàgon. Ha tudnék felépithetnék egy önállo céget is vagy még egy diplomát is szerezhetnék. Ezt a fajta mérhetetlen szabadságot amit a jelenlegi munkahelyem ad, szinte lehetetlen elengednem.


A teljes önmegvalositàst is megcsinálhatnàm ha akarnàm.


Es ezzel vagyok ott hogy nincs motivàciom eladni magam masik àllàsra ahol börtön van. 8-16 ig minimum hogy életed sincs mert a cégnek dolgozol es nem magadnak. Ennek nagyon magas àra van nàlam hogy en igy elkötelezödjek valahova.


2.voltam


Szoval nekem ez a csapda a mostani helyemmel es azzal hogy van munkàm.

2020. dec. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

*szoval rugalmas rész mellé szoktam rugalmas részmunkàkat vállalni es utana szoktunk egyezkedni olyanokrol hogy 8 ba vállalom e.

A mostani fönim is át akarna venni 8-ba. Csak épp nekem az kevés amit ajànl ahhoz én 8 azzak nàla azaz elkötelezödjek arra hogy életem se legyen.

2020. dec. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

En nagyon dràgàn adom el a lehetöségeim a jövöm az életem.

Mert megtehetem mert van munkàm..

Ez a csapda. Es igy élek en inkabb honaprol honapra mert eddig "nem adtam el" magam semelyik cégnek.

2020. dec. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Balázska mi történt, végre otthagyod az alapítványi iskolát?:)
2020. dec. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!